Canakkale - Turkey-2929

Canakkale průvodce

Co vidět, okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Canakkale

Çanakkale je malebné turecké přístavní město na pobřeží Dardanel, které spojuje Egejské a Marmarské moře. Jeho historické centrum je plné úzkých uliček, kaváren a tržišť s tradicemi sahajícími až do starověké Troje. Prozkoumejte archeologický areál Troje, který se nachází nedaleko města, a vzpomeňte na legendární příběh o řeckém dřevěném koni. Navštivte hradební pevnost Çanakkale, která byla chránit město během historických válek. Nenechte si ujít přírodní krásu ostrova Bozcaada s jeho vinicemi a plážemi.

Asie
TureckoTurecko

Co vidět

Kilitbahir Castle
 

Kilitbahir Castle

Kilitbahir Castle, známý také jako Kilitbahir Kalesi, je pevností na západní straně Dardanel. Byla postavena Fatih Sultanem Mehmetem v roce 1463 s cílem kontrolovat úžinu v nejužším bodě. Jeho název, což znamená "zámek moře", odráží jeho obranný účel. Spolu s pevností Kale-i Sultaniye na protější straně Dardanel byly obě pevnosti postaveny pro kontrolu úžiny. Kilitbahir Castle je dnes turistickou atrakcí a nabízí nádherný výhled na Dardanelly.

Horse of Troy
 

Horse of Troy

Trojský kůň v Çanakkale je replikou slavného dřevěného koně, který byl použit v antické legendě o Tróji a později i ve filmu Troja. Tento model se nyní nachází na pobřeží a je velkým turistickým lákadlem. Informační tabule a model starověkého města pod ním poskytují zájemcům více informací o historii Troje. Filmařský průmysl přinesl do oblasti výrazný nárůst návštěvnosti archeologického naleziště.

Çimenlik Fortress
 

Çimenlik Fortress

Çimenlik Kalesi v Canakkale je malý, ale útulný hrad postavený na příkaz Mehmeta Dobyvatele v roce 1452. Dnes slouží jako vojenské muzeum s expozicemi o bitvách u Gallipoli a vojenských artefaktech. Vstup je zahrnut v ceně vstupenky do Muzea námořního velitelství Dardanelles.

Cimenlik Castle
 

Cimenlik Castle

Cimenlik Castle je historická pevnost v tureckém městě Çanakkale. Byla postavena v 15. století a sloužila jako obranný bod během mnoha vojenských konfliktů v oblasti. Dnes je zde muzeum, které představuje historii města a jeho okolí. Z pevnosti je také krásný výhled na úžinu Dardanely a na protější břeh, kde se nachází město Eceabat. Cimenlik Castle je jedním z nejnavštěvovanějších turistických míst v regionu.

Military Marine Museum
 

Military Marine Museum

Vojenské námořní muzeum v Çanakkale je fascinující místo, které nabízí návštěvníkům unikátní pohled na historické lodě, kanóny a další dělostřelecké zbraně. Tento prostor, který kombinuje interiérové i exteriérové expozice, je ideálním místem pro milovníky námořní historie. Muzeum je snadno dostupné a nabízí zážitek, na který se nezapomíná.

Archeologické naleziště Trója
 

Archeologické naleziště Trója

Archeologické naleziště Trója v Turecku je fascinujícím místem pro milovníky historie a antické kultury. Nachází se na pahorku Hisarlik, asi 30 kilometrů jihozápadně od města Çanakkale. Trója je známá díky Homérově eposu Iliada, který líčí desetiletou Trójskou válku. Toto archeologické naleziště nabízí návštěvníkům možnost prozkoumat pozůstatky starověkého města a objevit jeho tajemství.

Canakkale - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 1447 km
Nejbližší letiště CKZ
1 km od centra
Přímý let
~ 2h 6min
Turecko Turecko
Časový posun proti ČR
+1h
Obsluhující letiště
CKZ
Canakkale - Turkey-2929
Canakkale - Turkey-2929Kilitbahir CastleHorse of TroyÇimenlik FortressCimenlik CastleMilitary Marine MuseumArcheologické naleziště TrójaLampsacusBabaBozcaada CastleDupnisa CavesTemple of AthenaTroy Museum

Počasí jaro

Březen
Max: 14 °C
Min: 4 °C
Duben
Max: 19 °C
Min: 8 °C
Květen
Max: 25 °C
Min: 11 °C

Počasí léto

Červen
Max: 30 °C
Min: 16 °C
Červenec
Max: 32 °C
Min: 17 °C
Srpen
Max: 32 °C
Min: 17 °C

Počasí podzim

Září
Max: 28 °C
Min: 14 °C
Říjen
Max: 22 °C
Min: 11 °C
Listopad
Max: 16 °C
Min: 8 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: 11 °C
Min: 4 °C
Leden
Max: 10 °C
Min: 3 °C
Únor
Max: 11 °C
Min: 3 °C

Letiště obsluhující město

Letiště poblíž

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

Edinburgh- výhled
✈️ Zpátečka
😍 1 700 Kč
Paříž
✨ Víkendovka
🔥 1 770 Kč
Girona, Španělsko
✈️ Zpátečka
👌 969 Kč
Bologna
Bari - pobřeží
rim-pohled
🤘 Multi-city
👍 2 215 Kč
milan
✈️ Zpátečka
😎 1 294 Kč
Bodrum
🌴 Dovolená
🔥 13 990 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz