Kavala

Kavala průvodce

Co vidět, okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Kavala

Kavala, malebné přístavní město ležící v severní části Řecka, nabízí ideální kombinaci historie, kultury a krásných pláží. Procházejte se po starobylých uličkách, obdivujte osmanské pevnosti s výhledem na Egejské moře a ochutnejte místní speciality v tradičních tavernamech. Nenechte si ujít návštěvu antického města Filippi, které je zapsáno na seznamu UNESCO. Kavala je skvělým místem pro ty, kteří hledají autentickou řeckou atmosféru a klidnou dovolenou.

Evropa
ŘeckoŘecko

Co vidět

Kavala Fort
 

Kavala Fort

Kavala Fort je impozantní pevnost, která se tyčí nad městem Kavala v Řecku. Stavba pochází z byzantského období a byla několikrát přestavěna. Dnes slouží jako muzeum a nabízí nádherný výhled na město a moře. Při prohlídce se dozvíte o historii pevnosti a můžete si prohlédnout expozice z období antiky a středověku. Kavala Fort je nejlepší navštívit v ranních hodinách, kdy je zde klid a můžete si užít krásu tohoto historického místa bez davů turistů.

Κατοικία - Μουσείο Μεχμέτ Αλή
 

Κατοικία - Μουσείο Μεχμέτ Αλή

Dům - Muzeum Mehmeda Aliho je nádhernou ukázkou osmanské architektury. Tento dům byl postaven v roce 1780 a sloužil jako bydliště pro Mehmeda Aliho, zakladatele dynastie v Egyptě. Dnes je dům otevřen jako muzeum a nabízí návštěvníkům pohled do života v osmanské době. Navštivte tento historický dům a prozkoumejte jeho bohatou historii.

Tobacco Museum of Municipality of Kavala
 

Tobacco Museum of Municipality of Kavala

Navštivte Tabákové muzeum města Kavala a dozvíte se o historii tabáku a jeho výrobě. Muzeum nabízí fascinující expozice a interaktivní zážitky. Prohlédněte si sbírky tabákových nástrojů a artefaktů, které ukazují význam tabáku pro město Kavala. Muzeum je otevřeno denně a vstupné je přijatelné. Určitě nevynechejte tuto fascinující atrakci během vaší návštěvy Kavaly.

The Castle of Kavala
 

The Castle of Kavala

Hrad Kavala je dominantou stejnojmenného města a jeho historie sahá až do antiky. Dnes nabízí návštěvníkům nádherné výhledy na Egejské moře a okolní krajinu. Procházka po hradbách a věžích je nezapomenutelným zážitkem. Navštivte také muzeum v areálu hradu a dozvíte se více o historii města a jeho významu v minulosti.

The Aquaduct
 

The Aquaduct

Akvadukt v Kavale je pozoruhodnou památkou antického Řecka. Tento impozantní stav se táhne přes údolí a sloužil k přivádění vody do města. Dnes je to oblíbené místo pro procházky a fotografování. Prohlédněte si detaily tohoto architektonického skvostu a užijte si panoramatický výhled na Kavalu. Navštivte Akvadukt a poznáte, proč je považován za jednu z nejvýznamnějších památek regionu.

Imaret
 

Imaret

Imaret je historická budova v řeckém městě Kavala, která sloužila jako mešita a ubytování pro chudé. Dnes je to luxusní hotel s výhledem na moře a blízkostí k památkám, jako je hrad Kavala a archeologické muzeum. Užijte si pohodlný pobyt v této krásné budově s bohatou historií a luxusními vybaveními.

Kavala - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 1278 km
Nejbližší letiště KVA
17 km od centra
Přímý let
~ 1h 53min
Řecko Řecko
Časový posun proti ČR
+1h
Obsluhující letiště
KVA
Kavala
KavalaKavala FortΚατοικία - Μουσείο Μεχμέτ ΑλήTobacco Museum of Municipality of KavalaThe Castle of KavalaThe AquaductImaretHalil Bey Mosque (Old Music)Monument Apostle Paul - Church St. NicholasFaliro ParkKavala Archaeological Museum

Počasí jaro

Březen
Max: 14 °C
Min: 5 °C
Duben
Max: 19 °C
Min: 8 °C
Květen
Max: 24 °C
Min: 13 °C

Počasí léto

Červen
Max: 29 °C
Min: 16 °C
Červenec
Max: 32 °C
Min: 18 °C
Srpen
Max: 32 °C
Min: 18 °C

Počasí podzim

Září
Max: 27 °C
Min: 15 °C
Říjen
Max: 21 °C
Min: 11 °C
Listopad
Max: 15 °C
Min: 7 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: 11 °C
Min: 3 °C
Leden
Max: 10 °C
Min: 2 °C
Únor
Max: 11 °C
Min: 2 °C

Letiště obsluhující město

Letiště poblíž

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

zakynthos
🌴 Dovolená
🎉 4 990 Kč
Bologna
✈️ Zpátečka
😎 1 155 Kč
zakynthos
🌴 Dovolená
😍 7 990 Kč
Neapol
✨ Víkendovka
🔥 1 442 Kč
rim-pohled
✈️ Zpátečka
🤩 1 258 Kč
Pohled na estoské hlavní město Tallin
Stockholm
Riga
🤘 Multi-city
🎉 2 073 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz