Sofie - výhled

Průvodce Sofií

Co vidět v Sofii. Okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Sofie

Hlavní město Bulharska má spoustu historických památek. Mezi nejvýznamnější patří katedrála sv. Alexandra Něvského, Prezidentský palác, Bojanský kostel a mešita Banja Banši. Nesmíme zapomenout ani na kostel sv. Sofie, podle kterého získalo město svůj název. Mimo historických budov zde naleznete spoustu kaváren a městských parků.

BulharskoBulharsko

Co vidět v Sofii

Bojanský kostel
 

Bojanský kostel

Kostel Bojana je středověkým bulharským pravoslavným kostelem, který se nachází na okraji Sofie. Východní křídlo bylo postaveno na konci 10. a počátku 11. století, zatímco centrální křídlo bylo přidáno v 13. století za druhého bulharského impéria. Kostel byl zařazen do seznamu světového dědictví UNESCO v roce 1979. Na stěnách kostela je zobrazeno celkem 89 scén s 240 lidskými obrazy. Kostel Bojana je jedním z nejlépe zachovalých středověkých staveb.

National Museum of Military History
 

National Museum of Military History

Národní vojenské historické muzeum v Sofii je muzeum věnované vojenské historii v Bulharsku. Podřízené Ministerstvu obrany, existuje od roku 1914 a má rozlohu 5 000 m² vnitřní a 40 000 m² vnější výstavní plochy, stálé i dočasné výstavy, knihovnu a počítačové centrum. Muzeum se věnuje národní a evropské vojenské historii a vypráví příběh válek v Bulharsku od doby Thráků až do současnosti. Výstavy jsou tematicky i chronologicky uspořádány na třech podlažích. Popisky k interaktivním displejům a výstavám jsou k dispozici v bulharštině i angličtině.

Chrám svätých Sedmopočetníkov
 

Chrám svätých Sedmopočetníkov

Katedrála svatého Víta je největší kostel v České republice a jedna z nejvýznamnějších památek Prahy. Nachází se na Hradčanském náměstí a je součástí Pražského hradu. Stavba katedrály trvala více než 500 let a kombinuje prvky gotiky, renesance a baroka. V katedrále se nachází korunovační klenoty a hrobka českých králů. Navštivte tuto nádhernou katedrálu a užijte si nezapomenutelný zážitek z historického centra Prahy.

Katedrála svatého Alexandra Něvského
 

Katedrála svatého Alexandra Něvského

Katedrála svatého Alexandra Něvského v Sofii je největší pravoslavnou katedrálou v Bulharsku a jedním z nejvýznamnějších symbolů města. Nachází se na náměstí Alexandra Něvského v centru Sofie a je postavena v novobyzantinském stylu. Katedrála slouží jako hlavní svatyně patriarchy bulharské pravoslavné církve a je zasvěcena ruskému světci Alexandru Něvskému. V interiéru katedrály je vystavena i relikvie tohoto světce, kterou katedrále darovala ruská pravoslavná církev.

National Archaeological Museum, Bulgaria
 

National Archaeological Museum, Bulgaria

Národní archeologické muzeum v Sofii je nejstarší muzeum ve městě a významná národní památka v Bulharsku. Muzeum bylo založeno jako samostatná instituce v roce 1893 a sídlí v bývalé Osmanské mešitě Koca Mahmut Paşa Camii, která byla dokončena v roce 1494. Muzeum bylo oficiálně otevřeno a slavnostně inaugurováno v roce 1905 v přítomnosti knížete Ferdinanda Bulharského a ministra osvěty Ivana Shishmanova. Muzeum je domovem mnoha archeologických exponátů a národních pokladů.

Museum of Socialist Art
 

Museum of Socialist Art

Muzeum socialistického umění v Sofii je fascinující instituce, která se zaměřuje na komunistickou éru v Bulharsku. Založeno bylo v roce 2011 a představuje sbírku soch, bust a obrazů z období 1944 až 1989. Muzeum se rozkládá na ploše 7500 metrů čtverečních a skládá se z parku s instalacemi soch, výstavní síně s obrazy a videomístnosti, kde jsou promítány filmy a zpravodajské záběry z komunistického období. Muzeum socialistického umění je jedinečnou příležitostí pro návštěvníky, kteří chtějí poznat historii Bulharska.

Sofie - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 1066 km
Nejbližší letiště SOF
7 km od centra
Přímý let
~ 1h 37min
Bulharsko Bulharsko
Časový posun proti ČR
+1h
Obsluhující letiště
SOF
Sofie - výhled
Sofie - výhledBojanský kostelNational Museum of Military HistoryChrám svätých SedmopočetníkovKatedrála svatého Alexandra NěvskéhoNational Archaeological Museum, BulgariaMuseum of Socialist ArtNárodní umělecká galerieEarth and Man National MuseumSofia ZooSofijská synagógaAmphitheatre of Serdica2014-06-17 in Sofia.

Počasí jaro

Březen
Max: 11 °C
Min: 1 °C
Duben
Max: 16 °C
Min: 6 °C
Květen
Max: 21 °C
Min: 10 °C

Počasí léto

Červen
Max: 24 °C
Min: 13 °C
Červenec
Max: 27 °C
Min: 15 °C
Srpen
Max: 27 °C
Min: 15 °C

Počasí podzim

Září
Max: 23 °C
Min: 11 °C
Říjen
Max: 18 °C
Min: 7 °C
Listopad
Max: 13 °C
Min: 3 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: 7 °C
Min: -1 °C
Leden
Max: 5 °C
Min: -2 °C
Únor
Max: 6 °C
Min: -2 °C

Letiště obsluhující Sofii

Letiště poblíž Sofie

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

Bari
✈️ Zpátečka
🤩 1 096 Kč
Barcelona
✈️ Zpátečka
👍 1 405 Kč
Záhřeb
⏰ Last minute
😍 759 Kč

LM letenky do Záhřebu

Chorvatsko
Před 35 hodinami
Funchal
🌴 Dovolená
👍 10 090 Kč
Rhodos
🌴 Dovolená
👌 9 990 Kč
Puerto del Rosario
Sevilla
🤘 Multi-city
👍 2 381 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz