Sofie - výhled

Letenky do Sofie

Hledáte levné letenky do Sofie? Rezervujte si zpáteční letenku v předstihu za výhodnější ceny.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Sofie

Sofie leží ve státě Bulharsko. Město je primárně obsluhováno jediným letištěm. Letenky je obecně výhodné rezervovat v předstihu alespoň 30 - 50 dní. V případě zájmu o konkrétní termín či o termíny, o které je větší zájem (prázdniny, svátky a významné události v dané destinaci), je vhodné rezervovat letenky alespoň 3 - 4 měsíce dopředu.Místa v letadle jsou omezená, proto pokud jste rozhodnuti, že chcete Sofie navštívit, rezervujte si letenky nyní. Pokud o cestě do Sofie přemýšlíte v následujících měsících, doporučujeme sledovat naši stránku s aktuálními akčními letenkami.
Evropa
BulharskoBulharsko

Stručně a jasně

Stát
Bulharsko
Letiště
1 letiště (SOF)

Nejčastější dotazy

Časté dotazy ohledně letenek do destinace Sofie.

Lety z Prahy obvykle trvají přibližně 1h 36min. Záleží na typu letadla, povětrnostních podmínkách atd.

Letiště Sofia Airport se nachází 7 km od centra města Sofie.

Nejvhodnější doba na zakoupení letenky je 60 až 40 dní před plánovaným odletem. Díky včasné rezervaci je možné pořídit levné letenky do destinace Sofie od 600 Kč. Sledujte akční letenky na Obletsvet.cz a zakupte letenku za skvělou cenu. V období zvýšené poptávky (prázdniny, svátky, sportovní a jiné události), se ale letenky ve výrazné "akci" často nedají sehnat.

Hlavní letiště města Sofie je letiště Sofia Airport. Poblíž ale najdete i tato letiště: Sofia Airport (SOF)

Je vhodné použít vyhledávač letenek, který umožňuje zadat flexibilní interval odletu (třeba celý červen). Užitečnou funkcí je také zadání více odletových letišť. Cena se z různých letišť liší až o 1 000%. Další užitečnou funkcí je možnost hledat letenky na flexibilní dobu pobytu v destinaci, např. 3 - 5 dní. Všechny tyto funkce splňuje český vyhledávač www.flightics.com

Ceny hotelů, hostelů a ubytování u místních je dobré srovnávat přes vyhledávač ubytování. Využít lze také AirBnB. Ubytování v destinaci Sofie je obvykle nejlepší rezervovat co nejdříve.

Pokud chceš ulovit akční letenku, sleduj naší stránku Obletsvet.cz na Facebooku nebo se přihlas k našemu hlídači akčních letenek.

Letiště k destinaci Sofie

K cestě do destinace Sofie lze využít 1 letiště.

Doprava z/na letiště Sofie SOF

 • Autobus (84)

  Jezdí každých 20 minut.


  ~ 40 min
  1 €
 • Metro (M4)

  Jezdí každých 10 minut.


  ~ 40 min
  1 €

Co vidět v Sofii

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout 24 míst, co vidět v Sofii .

 • Bojanský kostel
   

  Bojanský kostel

  Kostel Bojana je středověkým bulharským pravoslavným kostelem, který se nachází na okraji Sofie. Východní křídlo bylo postaveno na konci 10. a počátku 11. století, zatímco centrální křídlo bylo přidáno v 13. století za druhého bulharského impéria. Kostel byl zařazen do seznamu světového dědictví UNESCO v roce 1979. Na stěnách kostela je zobrazeno celkem 89 scén s 240 lidskými obrazy. Kostel Bojana je jedním z nejlépe zachovalých středověkých staveb.

 • National Museum of Military History
   

  National Museum of Military History

  Národní vojenské historické muzeum v Sofii je muzeum věnované vojenské historii v Bulharsku. Podřízené Ministerstvu obrany, existuje od roku 1914 a má rozlohu 5 000 m² vnitřní a 40 000 m² vnější výstavní plochy, stálé i dočasné výstavy, knihovnu a počítačové centrum. Muzeum se věnuje národní a evropské vojenské historii a vypráví příběh válek v Bulharsku od doby Thráků až do současnosti. Výstavy jsou tematicky i chronologicky uspořádány na třech podlažích. Popisky k interaktivním displejům a výstavám jsou k dispozici v bulharštině i angličtině.

 • Chrám svätých Sedmopočetníkov
   

  Chrám svätých Sedmopočetníkov

  Katedrála svatého Víta je největší kostel v České republice a jedna z nejvýznamnějších památek Prahy. Nachází se na Hradčanském náměstí a je součástí Pražského hradu. Stavba katedrály trvala více než 500 let a kombinuje prvky gotiky, renesance a baroka. V katedrále se nachází korunovační klenoty a hrobka českých králů. Navštivte tuto nádhernou katedrálu a užijte si nezapomenutelný zážitek z historického centra Prahy.

 • Katedrála svatého Alexandra Něvského
   

  Katedrála svatého Alexandra Něvského

  Katedrála svatého Alexandra Něvského v Sofii je největší pravoslavnou katedrálou v Bulharsku a jedním z nejvýznamnějších symbolů města. Nachází se na náměstí Alexandra Něvského v centru Sofie a je postavena v novobyzantinském stylu. Katedrála slouží jako hlavní svatyně patriarchy bulharské pravoslavné církve a je zasvěcena ruskému světci Alexandru Něvskému. V interiéru katedrály je vystavena i relikvie tohoto světce, kterou katedrále darovala ruská pravoslavná církev.

 • National Archaeological Museum, Bulgaria
   

  National Archaeological Museum, Bulgaria

  Národní archeologické muzeum v Sofii je nejstarší muzeum ve městě a významná národní památka v Bulharsku. Muzeum bylo založeno jako samostatná instituce v roce 1893 a sídlí v bývalé Osmanské mešitě Koca Mahmut Paşa Camii, která byla dokončena v roce 1494. Muzeum bylo oficiálně otevřeno a slavnostně inaugurováno v roce 1905 v přítomnosti knížete Ferdinanda Bulharského a ministra osvěty Ivana Shishmanova. Muzeum je domovem mnoha archeologických exponátů a národních pokladů.

Počasí v Sofii

Na grafu jsou uvedená průměrná denní minima a maxima v jednotlivých měsících (plné čáry). Přerušovanou čárou jsou potom uvedené maximální teploty v daném měsíci (průměr za posledních 30 let). Před cestou tedy můžete předpokládat, že maximální denní teplota bude okolo průměrné (plná čára), ale je třeba počítat, že se může při "troše štěstí" pohybovat kolem přerušované čáry (průměr maximálních teplot - nejedná se o absolutní maximum!)

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Další populární destinace

Chceš se inspirovat na další cesty nebo hledáš akční letenky do jiné destinace? Podívej se na populární destinace, které právě teď frčí.

výhled na Barcelonu z parku Guell

Letenky do Barcelony

Koukni na přehledné informace k letenkám do Barcelony.

Edinburgh- výhled

Letenky do Edinburghu

Koukni na přehledné informace k letenkám do Edinburghu.

New York - pohled

Letenky do New Yorku

Koukni na přehledné informace k letenkám do New Yorku.

Madrid

Letenky do Madridu

Koukni na přehledné informace k letenkám do Madridu.

Nice

Letenky do Nice

Koukni na přehledné informace k letenkám do Nice.

lisabon

Letenky do Lisabonu

Koukni na přehledné informace k letenkám do Lisabonu.

londyn

Letenky do Londýna

Koukni na přehledné informace k letenkám do Londýna.

Paříž

Letenky do Paříže

Koukni na přehledné informace k letenkám do Paříže.

rim-pohled

Letenky do Říma

Koukni na přehledné informace k letenkám do Říma.

Další letiště poblíž destinace Sofie

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

moře, Pescara, dovolená, průzračná voda
✈️ Zpátečka
🎉 1 144 Kč
Bilbao centrum
porto
🤘 Multi-city
🤩 2 199 Kč
Kavala
🌴 Dovolená
🚀 9 690 Kč
rim-pohled
✈️ Zpátečka
🎉 1 145 Kč
Oslo
✨ Prodloužený víkend
😍 882 Kč
Girona, Španělsko
🌴 Dovolená
💣 8 990 Kč
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz