Priština - OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Priština průvodce

Co vidět, okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Priština

Priština, kosovské hlavní město, je fascinující destinací plnou dynamiky a kontrastů. Od moderních budov po historické památky, toto město překvapí svou rozmanitostí. Prozkoumejte staré osmanské město s mešitami jako Fatih-moschee a nádherným tureckým hřbitovem. Navštivte Novou bornou knihovnu a procházet se po nezaměnitelném bulváru Nënë Tereza, nákupním a kulturním centru města. Ponořte se do místního života v tradičních kavárnách a barech a nezapomeňte ochutnat kosovskou kuchyni.

Evropa
KosovoKosovo

Stručně

Cena ubytování (hotel ***)
~ 650 Kč / dvoulůžko
Cena ubytování (low-cost)
~ 250 Kč / lůžko

Co vidět

Pamje e katedrales së re në Prishtinë
 

Katedrála Blahoslavené Matky Terezy

Katedrála svaté Matky Terezy v Prištině je římskokatolická katedrála, která se staví v kosovské metropoli. V roce 2007 schválila vláda Kosova plány na výstavbu katedrály věnované albánsko-indické římskokatolické jeptišce a misionářce, svaté Tereze z Kalkaty. Stavba katedrály byla zahájena v roce 2007 a i když je stále nedokončená, byla slavnostně otevřena 5. září 2010, v den výročí úmrtí Matky Terezy v roce 1997. Navštivte tuto památku a potěšte své oči jejím impozantním vzhledem i historickým významem.

Mešita Jashar Paši
 

Mešita Jashar Paši

Xhamia Jashar Pasha, neboli mešita Jashar Paši, se nachází v Prištině, hlavním městě Kosova. Tato historická mešita byla pojmenována po Mehmetu Yasarovi a je důležitým náboženským a kulturním místem v Prištině. Prohlédněte si tuto architektonickou perlu a zároveň se seznámte s historickými památkami a náboženským životem v Prištině.

Etnologické muzeum Kosova
 

Etnologické muzeum Kosova

Etnologické muzeum Kosova, nacházející se v komplexu Emin Gjiku v Prištině vystavuje nástroje a předměty spojené s životním stylem z doby Osmanského Kosova. Komplex Emin Gjiku, kulturní památka z 18. století, býval součástí majetku rodiny Emin Gjikolli. V roce 2002 otevřelo muzeum svou stálou expozici, představující staré oděvy, nástroje, nádoby, nábytek a zbraně, které návštěvníkům nabízí pohled do dávné doby.

Památník NEWBORN
 

Památník NEWBORN

Památník NEWBORN je moderní dílo, připomínající vyhlášení Kosova nezávislým na Srbsku. Tento osobitý monument ve tvaru nápisu "NEWBORN" je symbolem svobody a vítězství nově vzniklého státu. Nachází se v hlavním městě Prishtině a jeho odhalení proběhlo v roce 2008. Stojí za to ho navštívit, aby jste se před ním vyfotili a uctili tak důležitý okamžik v historii Kosova.

Monastýr Gračanica
 

Monastýr Gračanica

Monastýr Gračanica, postavený v roce 1321, je dnes klášterem a je známý svou architekturou a nástěnnými malbami. Toto historické místo se nachází nedaleko Prishtiny a dříve sloužilo jako klášter. Prohlédněte si tyto malebné fresky a poznejte jedinečnou atmosféru tohoto významného kulturního památníku.

Gërmia Park
 

Gërmia Park

Gërmia Park je rozlehlý regionální park s borovicovými lesy, víceúčelovými stezkami, sezónním plaveckým bazénem a řadou restaurací. Tento park, nacházející se nedaleko centra Prištiny, je ideálním místem pro aktivní odpočinek, pěší túry či piknik s rodinou a přáteli. Navštivte Gërmia Park a užijte si spojení přírodní krásy a moderního komfortu.

Priština - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 972 km
Nejbližší letiště PRN
14 km od centra
Přímý let
~ 1h 30min
Kosovo Kosovo
Časový posun proti ČR
Stejný jako v ČR
Obsluhující letiště
PRN
Priština - OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Priština - OLYMPUS DIGITAL CAMERAPamje e katedrales së re në PrishtinëMešita Jashar PašiEtnologické muzeum KosovaPamátník NEWBORNMonastýr GračanicaGërmia ParkVolunteers painting the monument for its 5th Anniversary.Xhamia Jashar PashaEthnological MuseumNEWBORNMonastery GračanicaCathedral of Saint Mother Teresa

Počasí jaro

Březen
Max: 11 °C
Min: 0 °C
Duben
Max: 17 °C
Min: 4 °C
Květen
Max: 21 °C
Min: 8 °C

Počasí léto

Červen
Max: 25 °C
Min: 11 °C
Červenec
Max: 28 °C
Min: 14 °C
Srpen
Max: 29 °C
Min: 14 °C

Počasí podzim

Září
Max: 24 °C
Min: 10 °C
Říjen
Max: 18 °C
Min: 6 °C
Listopad
Max: 11 °C
Min: 2 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: 5 °C
Min: -2 °C
Leden
Max: 4 °C
Min: -3 °C
Únor
Max: 6 °C
Min: -2 °C

Letiště obsluhující město

Letiště poblíž

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

Kodan - Nyhavn
✈️ Zpátečka
🚀 943 Kč
Enfidha
🌴 Dovolená
💣 8 890 Kč
santorini
✈️ Zpátečka
💣 2 409 Kč
amsterdam
✈️ Zpátečka
🤩 2 118 Kč
moře, Pescara, dovolená, průzračná voda
✈️ Zpátečka
🎉 1 144 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz