Priština - OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Prodloužený víkend Priština

Plánujete prodloužený víkend do destinace Priština? Na obletsvet.cz naleznete všechny informace.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Prodloužený víkend - Priština

Naplánujte jsi prodloužený víkend v destinaci Priština na vlastní pěst a navštivte nejzajímavější místa jako například Katedrála Blahoslavené Matky Terezy, Mešita Jashar Paši, Etnologické muzeum Kosova a mnoho dalších. Priština se nachází ve státě Kosovo přibližně 1.5h přímým letem z Prahy. Při plánování prodlouženého víkendu v destinaci Priština je vhodné letenky rezervovat s předstihem přibližně 1-2 měsíce. U nás na obletsvet.cz potom naleznete všechny informace od ubytování, co vidět a na jaké počasí se připravit. S námi zvládne dovolenou na vlastní pěst každý :)
Evropa
KosovoKosovo

Rychlý přehled

Stát
Kosovo
Letiště
1 letiště (PRN)
Časový posun
Stejný jako v ČR

Co vidět

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout Priština - 12 míst co vidět .

 • Pamje e katedrales së re në Prishtinë
   

  Katedrála Blahoslavené Matky Terezy

  Katedrála svaté Matky Terezy v Prištině je římskokatolická katedrála, která se staví v kosovské metropoli. V roce 2007 schválila vláda Kosova plány na výstavbu katedrály věnované albánsko-indické římskokatolické jeptišce a misionářce, svaté Tereze z Kalkaty. Stavba katedrály byla zahájena v roce 2007 a i když je stále nedokončená, byla slavnostně otevřena 5. září 2010, v den výročí úmrtí Matky Terezy v roce 1997. Navštivte tuto památku a potěšte své oči jejím impozantním vzhledem i historickým významem.

 • Mešita Jashar Paši
   

  Mešita Jashar Paši

  Xhamia Jashar Pasha, neboli mešita Jashar Paši, se nachází v Prištině, hlavním městě Kosova. Tato historická mešita byla pojmenována po Mehmetu Yasarovi a je důležitým náboženským a kulturním místem v Prištině. Prohlédněte si tuto architektonickou perlu a zároveň se seznámte s historickými památkami a náboženským životem v Prištině.

 • Etnologické muzeum Kosova
   

  Etnologické muzeum Kosova

  Etnologické muzeum Kosova, nacházející se v komplexu Emin Gjiku v Prištině vystavuje nástroje a předměty spojené s životním stylem z doby Osmanského Kosova. Komplex Emin Gjiku, kulturní památka z 18. století, býval součástí majetku rodiny Emin Gjikolli. V roce 2002 otevřelo muzeum svou stálou expozici, představující staré oděvy, nástroje, nádoby, nábytek a zbraně, které návštěvníkům nabízí pohled do dávné doby.

 • Památník NEWBORN
   

  Památník NEWBORN

  Památník NEWBORN je moderní dílo, připomínající vyhlášení Kosova nezávislým na Srbsku. Tento osobitý monument ve tvaru nápisu "NEWBORN" je symbolem svobody a vítězství nově vzniklého státu. Nachází se v hlavním městě Prishtině a jeho odhalení proběhlo v roce 2008. Stojí za to ho navštívit, aby jste se před ním vyfotili a uctili tak důležitý okamžik v historii Kosova.

 • Monastýr Gračanica
   

  Monastýr Gračanica

  Monastýr Gračanica, postavený v roce 1321, je dnes klášterem a je známý svou architekturou a nástěnnými malbami. Toto historické místo se nachází nedaleko Prishtiny a dříve sloužilo jako klášter. Prohlédněte si tyto malebné fresky a poznejte jedinečnou atmosféru tohoto významného kulturního památníku.

Počasí Priština

Na grafu jsou uvedená průměrná denní minima a maxima v jednotlivých měsících (plné čáry). Přerušovanou čárou jsou potom uvedené maximální teploty v daném měsíci (průměr za posledních 30 let). Před cestou tedy můžete předpokládat, že maximální denní teplota bude okolo průměrné (plná čára), ale je třeba počítat, že se může při "troše štěstí" pohybovat kolem přerušované čáry (průměr maximálních teplot - nejedná se o absolutní maximum!)

Letiště k destinaci Priština

K cestě do destinace Priština lze využít 1 letiště.

Priština - ubytování

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

Bergamo
✨ Víkendovka
🤩 1 204 Kč
heraklion
🌴 Dovolená
😍 8 490 Kč
Neapol
✈️ Zpátečka
👌 1 025 Kč
Pisa
Malta - zátoka
Katánie
🤘 Multi-city
😎 1 895 Kč
Kodan - Nyhavn
✨ Prodloužený víkend
😍 718 Kč
Palma de Mallorca
✈️ Zpátečka
👌 860 Kč
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz