Alexandrupoli - Port customs building in Alexandroupoli, originally built between 1869-72 as one of a series of storage houses for the new harbour. Extensively rebuilt in 1930, it has been used by the customs service since.

Alexandrupoli průvodce

Co vidět, okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Alexandrupoli

Alexandrupoli je malebné přístavní město na severovýchodě Řecka, ve proslulé oblasti Thrákie. Při procházce po půvabném městském přístavu si nenechte ujít ikonický maják, symbol Alexandrupoli. Město nabízí řadu historických památek, mezi něž patří i starověký místní dóm a thrácké hrobky. Alexandrupoli je také ideálním výchozím bodem pro objevování okolní hojnosti pláží, z nichž všechny jsou jen kousek od centra města. Jejte dobře v místních taver.nách a vychutnejte si autentickou řeckou kuchyni.

Evropa
ŘeckoŘecko

Co vidět

Lighthouse of Alexandroupoli
 

Lighthouse of Alexandroupoli

Maják v Alexandroupoli stojí na pobřeží Egejského moře a nabízí nádherný výhled na okolní krajinu. Je to jedna z nejvýznamnějších památek města, kterou byste neměli minout při návštěvě Alexandroupoli. Maják byl postaven v roce 1880 a v současné době slouží jako navigační bod pro lodě plující v okolí. Pro milovníky historie a námořníků je to skvělé místo k návštěvě.

Ethnological Museum of Thrace
 

Ethnological Museum of Thrace

Etnografické muzeum Thrákie přináší návštěvníkům jedinečnou příležitost poznat kulturu a tradice Thrákie. Nachází se v krásném městě Alexandrupoli a nabízí širokou škálu exponátů, včetně tradičních oděvů, nástrojů a keramiky. Muzeum je ideální pro ty, kteří chtějí prozkoumat historii této oblasti a získat hlubší porozumění místní kultuře.

History Museum of Alexandroupolis
 

History Museum of Alexandroupolis

Historické muzeum Alexandroupolis nabízí fascinující pohled na historii města, které se nachází na samém východě Řecka. Sbírky zahrnují artefakty z antického období až po moderní dobu. Muzeum je ideální pro milovníky historie a kultury, kteří chtějí prozkoumat méně známou oblast Řecka.

Natural History Museum
 

Natural History Museum

Navštivte Přírodovědné muzeum v Alexandrupoli a objevte fascinující svět přírody. Muzeum nabízí rozmanitou sbírku zvířat, rostlin a minerálů z celého světa. Prozkoumejte výstavy o evoluci, biodiverzitě a geologii. Muzeum je ideálním místem pro rodinný výlet, kde se můžete dozvědět mnoho nového a zábavného o přírodě.

Alexandroupoli's Lighthouse
 

Alexandroupoli's Lighthouse

Alexandroupoli's Lighthouse je jedním z nejvýznamnějších symbolů města Alexandrupoli. Tento maják byl postaven v roce 1880 a je nejstarším svého druhu v Řecku. Vystoupejte na vrchol a užijte si nádherný výhled na město a moře. Nedaleko lodiček a pláže je to ideální místo pro romantickou procházku. Navštivte Alexandroupoli a objevte krásy tohoto majestátního majáku!

Metropolis Square
 

Metropolis Square

Náměstí Metropolis v Alexandrupoli je ideálním místem pro procházky a odpočinek. Toto krásné náměstí se nachází v centru města a nabízí návštěvníkům mnoho zeleně, soch a fontán. V noci je náměstí osvětleno a vytváří romantickou atmosféru. Doporučujeme navštívit během vaší návštěvy Alexandrupoli a užít si jeho krásu a klidnou atmosféru.

Alexandrupoli - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 1357 km
Nejbližší letiště AXD
7 km od centra
Přímý let
~ 1h 59min
Řecko Řecko
Časový posun proti ČR
+1h
Obsluhující letiště
AXD
Alexandrupoli - Port customs building in Alexandroupoli, originally built between 1869-72 as one of a series of storage houses for the new harbour. Extensively rebuilt in 1930, it has been used by the customs service since.
Alexandrupoli - Port customs building in Alexandroupoli, originally built between 1869-72 as one of a series of storage houses for the new harbour. Extensively rebuilt in 1930, it has been used by the customs service since.Lighthouse of AlexandroupoliEthnological Museum of ThraceHistory Museum of AlexandroupolisNatural History MuseumAlexandroupoli's LighthouseMetropolis SquareEducational Academy ZarifiosYuppii Luna ParkArchaeological Museum of Alexandroupolis

Počasí jaro

Březen
Max: 13 °C
Min: 4 °C
Duben
Max: 19 °C
Min: 8 °C
Květen
Max: 24 °C
Min: 12 °C

Počasí léto

Červen
Max: 29 °C
Min: 16 °C
Červenec
Max: 33 °C
Min: 17 °C
Srpen
Max: 33 °C
Min: 17 °C

Počasí podzim

Září
Max: 27 °C
Min: 14 °C
Říjen
Max: 21 °C
Min: 10 °C
Listopad
Max: 15 °C
Min: 7 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: 10 °C
Min: 3 °C
Leden
Max: 9 °C
Min: 2 °C
Únor
Max: 10 °C
Min: 2 °C

Letiště obsluhující město

Letiště poblíž

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

Palma de Mallorca
výhled na Barcelonu z parku Guell
🤘 Multi-city
👍 2 460 Kč
Santa Cruz de la Palma, Kanáry, Španělsko
🌴 Dovolená
😍 12 990 Kč
Rijeka - Kapucinska Crkva in Rijeka, view from the autobus station. Rijeka, Croatia. 2008 year.
✈️ Zpátečka
👌 860 Kč
výhled na hlavní město Rumunska
✨ Prodloužený víkend
🎉 1 089 Kč
hurghada
🌴 Dovolená
😍 7 990 Kč
Tirana
✈️ Zpátečka
🎉 1 142 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz