Canakkale - Turkey-2929

Prodloužený víkend Canakkale

Plánujete prodloužený víkend do destinace Canakkale? Na obletsvet.cz naleznete všechny informace.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Prodloužený víkend - Canakkale

Naplánujte jsi prodloužený víkend v destinaci Canakkale na vlastní pěst a navštivte nejzajímavější místa jako například Kilitbahir Castle, Horse of Troy, Çimenlik Fortress a mnoho dalších. Canakkale se nachází ve státě Turecko přibližně 2h přímým letem z Prahy. Při plánování prodlouženého víkendu v destinaci Canakkale je vhodné letenky rezervovat s předstihem přibližně 1-2 měsíce. U nás na obletsvet.cz potom naleznete všechny informace od ubytování, co vidět a na jaké počasí se připravit. S námi zvládne dovolenou na vlastní pěst každý :)
Asie
TureckoTurecko

Rychlý přehled

Stát
Turecko
Letiště
1 letiště (CKZ)
Časový posun
+1h

Co vidět

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout Canakkale - 16 míst co vidět .

 • Kilitbahir Castle
   

  Kilitbahir Castle

  Kilitbahir Castle, známý také jako Kilitbahir Kalesi, je pevností na západní straně Dardanel. Byla postavena Fatih Sultanem Mehmetem v roce 1463 s cílem kontrolovat úžinu v nejužším bodě. Jeho název, což znamená "zámek moře", odráží jeho obranný účel. Spolu s pevností Kale-i Sultaniye na protější straně Dardanel byly obě pevnosti postaveny pro kontrolu úžiny. Kilitbahir Castle je dnes turistickou atrakcí a nabízí nádherný výhled na Dardanelly.

 • Horse of Troy
   

  Horse of Troy

  Trojský kůň v Çanakkale je replikou slavného dřevěného koně, který byl použit v antické legendě o Tróji a později i ve filmu Troja. Tento model se nyní nachází na pobřeží a je velkým turistickým lákadlem. Informační tabule a model starověkého města pod ním poskytují zájemcům více informací o historii Troje. Filmařský průmysl přinesl do oblasti výrazný nárůst návštěvnosti archeologického naleziště.

 • Çimenlik Fortress
   

  Çimenlik Fortress

  Çimenlik Kalesi v Canakkale je malý, ale útulný hrad postavený na příkaz Mehmeta Dobyvatele v roce 1452. Dnes slouží jako vojenské muzeum s expozicemi o bitvách u Gallipoli a vojenských artefaktech. Vstup je zahrnut v ceně vstupenky do Muzea námořního velitelství Dardanelles.

 • Cimenlik Castle
   

  Cimenlik Castle

  Cimenlik Castle je historická pevnost v tureckém městě Çanakkale. Byla postavena v 15. století a sloužila jako obranný bod během mnoha vojenských konfliktů v oblasti. Dnes je zde muzeum, které představuje historii města a jeho okolí. Z pevnosti je také krásný výhled na úžinu Dardanely a na protější břeh, kde se nachází město Eceabat. Cimenlik Castle je jedním z nejnavštěvovanějších turistických míst v regionu.

 • Military Marine Museum
   

  Military Marine Museum

  Vojenské námořní muzeum v Çanakkale je fascinující místo, které nabízí návštěvníkům unikátní pohled na historické lodě, kanóny a další dělostřelecké zbraně. Tento prostor, který kombinuje interiérové i exteriérové expozice, je ideálním místem pro milovníky námořní historie. Muzeum je snadno dostupné a nabízí zážitek, na který se nezapomíná.

Počasí Canakkale

Na grafu jsou uvedená průměrná denní minima a maxima v jednotlivých měsících (plné čáry). Přerušovanou čárou jsou potom uvedené maximální teploty v daném měsíci (průměr za posledních 30 let). Před cestou tedy můžete předpokládat, že maximální denní teplota bude okolo průměrné (plná čára), ale je třeba počítat, že se může při "troše štěstí" pohybovat kolem přerušované čáry (průměr maximálních teplot - nejedná se o absolutní maximum!)

Letiště k destinaci Canakkale

K cestě do destinace Canakkale lze využít 1 letiště.

Canakkale - ubytování

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

výhled na Barcelonu z parku Guell
porto
Paříž
🤘 Multi-city
🔥 3 356 Kč
Burgas - pláž
🌴 Dovolená
😎 4 490 Kč
Paříž
✈️ Zpátečka
💣 1 803 Kč
porto
lisabon
🤘 Multi-city
😎 2 458 Kč
Palma de Mallorca
výhled na Barcelonu z parku Guell
🤘 Multi-city
👍 2 460 Kč
Santa Cruz de la Palma, Kanáry, Španělsko
🌴 Dovolená
😍 12 990 Kč
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz