Curych - Zürich, Switzerland

Prodloužený víkend v Curychu

Plánujete prodloužený víkend v Curychu? Na obletsvet.cz naleznete všechny informace.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Prodloužený víkend v Curychu

Naplánujte jsi prodloužený víkend v Curychu na vlastní pěst a navštivte nejzajímavější místa jako například Grossmünster, Kunsthaus Zürich, Lindenhof a mnoho dalších. Curych se nachází ve Švýcarsku přibližně 1h přímým letem z Prahy. Při plánování prodlouženého víkendu v Curychu je vhodné letenky rezervovat s předstihem přibližně 1-2 měsíce. U nás na obletsvet.cz potom naleznete všechny informace od ubytování, co vidět a na jaké počasí se připravit. S námi zvládne dovolenou na vlastní pěst každý :)
Evropa
ŠvýcarskoŠvýcarsko
🏛️ Architektura
📜 Historie
👀 Památky
⛰ hory

Rychlý přehled

Stát
Švýcarsko
Letiště
1 letiště (ZRH)
Časový posun
Stejný jako v ČR

Co vidět v Curychu

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout 22 míst, co vidět v Curychu .

 • Grossmünster
   

  Grossmünster

  Grossmunster v Curychu je ikonickou katedrálou s dvojicí románských věží. Podle legendy stojí tato katedrála na místě tří starověkých hrobů, které patřily třem světcům z 3. století. Huldrych Zwingli, reformátor z 16. století, zde kázal během období náboženské reformy. Interiér katedrály je jednoduchý a nezdobený, což je v souladu s ideály Zwingliho. Návštěvníci mohou vystoupat na severní věž a podívat se na výhled na město. Katedrála je jednou z čtyř hlavních církevních budov v Curychu.

 • Kunsthaus Zürich
   

  Kunsthaus Zürich

  Kunsthaus Zürich je umělecké muzeum v Curychu, které obsahuje jednu z nejvýznamnějších uměleckých sbírek ve Švýcarsku. Sbírky zahrnují díla od středověku až po současnost, s důrazem na švýcarské umění. Mezi nejvýznamnější umělce patří Alberto Giacometti, Johann Heinrich Füssli, Ferdinand Hodler, Pipilotti Rist a Peter Fischli. Muzeum hostí také dočasné výstavy a nabízí komentované prohlídky. V roce 2020 byla otevřena rozsáhlá přístavba od architekta Davida Chipperfielda, která vytváří organické spojení s okolím.

 • Linden Court, Zürich, Switzerland
   

  Lindenhof

  Lindenhof je historické náměstí a pahorek v centru Curychu. Místo bylo dříve sídlem římského a karolinského císařského paláce, kolem kterého se město historicky rozvíjelo. Dnes je tato oblast zapsána jako švýcarská kulturní památka národního významu. Lindenhof Hill nabízí nádherný výhled na řeku Limmat a Curych. Můžete si zde zahrát šachy nebo petanque a relaxovat v příjemném stínu líp.

 • Opera House Zurich, Switzerland
   

  Opernhaus

  Operní dům v Curychu, známý také jako Opernhaus, je jedním z nejvýznamnějších kulturních center ve Švýcarsku. Nachází se na Sechseläutenplatz a hostí nejen operní představení, ale také baletní vystoupení a koncerty. Stavba byla otevřena již v roce 1891 a od té doby slouží jako domov pro Zürichskou operu. Interiér je zdobený nádhernou neoklasicistní výzdobou a nabízí 1200 míst pro diváky. Kromě představení lze také navštívit zákulisí a prohlédnout si kostýmovou a maskérskou místnost.

 • Münsterbrücke
   

  Münsterbrücke

  Münsterbrücke je jedním z nejkrásnějších mostů v Curychu, který spojuje historické čtvrti města. Tento most pro pěší a silniční dopravu nabízí úchvatný výhled na řeku Limmat a okolní památky. Je také zapsán ve švýcarském seznamu kulturních památek národního a regionálního významu. Münsterbrücke je ideálním místem pro procházku s krásným výhledem na město a pro pořizování fotografií.

Počasí v Curychu

Na grafu jsou uvedená průměrná denní minima a maxima v jednotlivých měsících (plné čáry). Přerušovanou čárou jsou potom uvedené maximální teploty v daném měsíci (průměr za posledních 30 let). Před cestou tedy můžete předpokládat, že maximální denní teplota bude okolo průměrné (plná čára), ale je třeba počítat, že se může při "troše štěstí" pohybovat kolem přerušované čáry (průměr maximálních teplot - nejedná se o absolutní maximum!)

Letiště k destinaci Curych

K cestě do destinace Curych lze využít 1 letiště.

Ubytování v Curychu

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

Dubrovník
✈️ Zpátečka
🎉 946 Kč
Katánie
Pisa
🤘 Multi-city
🎉 2 073 Kč
Burgas - pláž
🌴 Dovolená
💣 11 290 Kč
Brusel
✨ Víkendovka
🚀 1 164 Kč
heraklion
🌴 Dovolená
💣 8 990 Kč
marsa-alam
🌴 Dovolená
👌 12 290 Kč
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz