Dalaman

Prodloužený víkend Dalaman

Plánujete prodloužený víkend do destinace Dalaman? Na obletsvet.cz naleznete všechny informace.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Prodloužený víkend - Dalaman

Naplánujte jsi prodloužený víkend v destinaci Dalaman na vlastní pěst a navštivte nejzajímavější místa jako například Sarsala Koyu, Kaunos, Emir Vargün a mnoho dalších. Dalaman se nachází ve státě Turecko přibližně 2.5h přímým letem z Prahy. Při plánování prodlouženého víkendu v destinaci Dalaman je vhodné letenky rezervovat s předstihem přibližně 1-2 měsíce. U nás na obletsvet.cz potom naleznete všechny informace od ubytování, co vidět a na jaké počasí se připravit. S námi zvládne dovolenou na vlastní pěst každý :)
TureckoTurecko

Rychlý přehled

Stát

Turecko

Letiště

1 letiště (DLM)

Co vidět

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout Dalaman - 11 míst co vidět .

 • Placeholder image.
   

  Sarsala Koyu

  Sarsala Koyu je úžasná zátoka, kam se rády přistavují výletní lodě. Toto tiché místo nabízí koupání v průzračné vodě a přírodní přístav pro plavidla. Zátoka je skrytá od rušného života a turistických davů, což ji dělá ideálním místem pro odpočinek. Užijte si klidné okolí a krásnou přírodu, která je zde všude kolem.

 • Placeholder image.
   

  Kaunos

  Kaunos Kaunos je starověké město v Turecku, které se nachází poblíž řeky Dalyan. Toto historické místo nabízí návštěvníkům mnoho památek, včetně hrobek vytesaných do skály a ruiny antických budov. Pro milovníky historie je toto místo must-see. Navštivte Kaunos a prozkoumejte jeho tajemství.

 • Placeholder image.
   

  Emir Vargün

  Saklıkent Gorge je úchvatná přírodní památka v oblasti Dalaman. Toto údolí je dlouhé 18 km a je obklopené vysokými skalními stěnami, které se v některých místech tyčí až do výšky 300 metrů. Voda z nedalekého pohoří Taurus vytváří řeku, která protéká celým údolím. Je to skvělé místo pro turisty, kteří chtějí vidět krásu turecké přírody a zároveň se osvěžit v chladné vodě potoka.

 • Placeholder image.
   

  Dalyan Cami

  Dalyan Cami v obci Dalaman je malebná mešita, která se nachází v klidném prostředí a nabízí pohled na okolní zeleň. Její střecha je pokrytá tradičními kachlíky a interiér zdobí koberce a malby. Pro turisty, kteří chtějí zažít autentickou tureckou kulturu, je návštěva této mešity nezbytností. Místní obyvatelé jsou velmi přátelští a rádi vám ukážou, jak se modlí.

 • Placeholder image.
   

  Merdivenli Koyu

  Merdivenli Koyu je krásná oblázková pláž v oblasti Dalaman. Toto klidné místo nabízí ideální útočiště pro ty, kteří hledají odpočinek od rušného městského života. Voda je zde čistá a teplá, což je ideální pro koupání a potápění. Pláž je obklopena zelenými lesy a nabízí krásné výhledy na okolní krajiny. Pro ty, kteří hledají více dobrodružství, je zde možnost pronájmu kajaků a jiných vodních sportovních vybavení.

Počasí Dalaman

Na grafu jsou uvedená průměrná denní minima a maxima v jednotlivých měsících (plné čáry). Přerušovanou čárou jsou potom uvedené maximální teploty v daném měsíci (průměr za posledních 30 let). Před cestou tedy můžete předpokládat, že maximální denní teplota bude okolo průměrné (plná čára), ale je třeba počítat, že se může při "troše štěstí" pohybovat kolem přerušované čáry (průměr maximálních teplot - nejedná se o absolutní maximum!)

Letiště k destinaci Dalaman

K cestě do destinace Dalaman lze využít 1 letiště.

Dalaman - ubytování

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

Funchal
🌴 Dovolená
😍 7 990 Kč
Riga
Stockholm
Gdaňsk
Kodaň
🤘 Punk-trip
😍 3 081 Kč
Palma de Mallorca
🌴 Dovolená
💣 8 990 Kč
Korfu
🌴 Dovolená
😍 8 490 Kč
Funchal
Porto
Faro
🤘 Multi-city
👌 3 840 Kč
Santa Cruz de Tenerife
🌴 Dovolená
🎉 11 490 Kč
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci.
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz