Dalaman

Dalaman průvodce

Co vidět, okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Dalaman

Dalaman je malebné turecké město, které představuje ideální destinaci pro milovníky slunce a moře. Nachází se na jihozápadním pobřeží Turecka a je obklopeno krásnými plážemi a historickými památkami. Určitě navštivte pláž Sarigerme, proslulou svou jemným pískem a krásným mořem. Při pobytu v Dalamane si nenechte ujít také starobylé město Kaunos, kde můžete prozkoumat pozůstatky římského divadla a hrobky. Pro vínolovce a milovníky gastronomie je zde také mnoho tradičních tureckých restaurací a vináren.

TureckoTurecko

Co vidět

Sarsala Koyu
 

Sarsala Koyu

Sarsala Koyu je úžasná zátoka, kam se rády přistavují výletní lodě. Toto tiché místo nabízí koupání v průzračné vodě a přírodní přístav pro plavidla. Zátoka je skrytá od rušného života a turistických davů, což ji dělá ideálním místem pro odpočinek. Užijte si klidné okolí a krásnou přírodu, která je zde všude kolem.

Kaunos
 

Kaunos

Kaunos Kaunos je starověké město v Turecku, které se nachází poblíž řeky Dalyan. Toto historické místo nabízí návštěvníkům mnoho památek, včetně hrobek vytesaných do skály a ruiny antických budov. Pro milovníky historie je toto místo must-see. Navštivte Kaunos a prozkoumejte jeho tajemství.

Emir Vargün
 

Emir Vargün

Saklıkent Gorge je úchvatná přírodní památka v oblasti Dalaman. Toto údolí je dlouhé 18 km a je obklopené vysokými skalními stěnami, které se v některých místech tyčí až do výšky 300 metrů. Voda z nedalekého pohoří Taurus vytváří řeku, která protéká celým údolím. Je to skvělé místo pro turisty, kteří chtějí vidět krásu turecké přírody a zároveň se osvěžit v chladné vodě potoka.

Dalyan Cami
 

Dalyan Cami

Dalyan Cami v obci Dalaman je malebná mešita, která se nachází v klidném prostředí a nabízí pohled na okolní zeleň. Její střecha je pokrytá tradičními kachlíky a interiér zdobí koberce a malby. Pro turisty, kteří chtějí zažít autentickou tureckou kulturu, je návštěva této mešity nezbytností. Místní obyvatelé jsou velmi přátelští a rádi vám ukážou, jak se modlí.

Merdivenli Koyu
 

Merdivenli Koyu

Merdivenli Koyu je krásná oblázková pláž v oblasti Dalaman. Toto klidné místo nabízí ideální útočiště pro ty, kteří hledají odpočinek od rušného městského života. Voda je zde čistá a teplá, což je ideální pro koupání a potápění. Pláž je obklopena zelenými lesy a nabízí krásné výhledy na okolní krajiny. Pro ty, kteří hledají více dobrodružství, je zde možnost pronájmu kajaků a jiných vodních sportovních vybavení.

Coast Killa
 

Coast Killa

Dalaman je krásné město na jihozápadě Turecka, které se nachází u pobřeží Egejského moře. Město je obklopeno nádhernou přírodou a nabízí mnoho aktivit pro turisty, jako například vodní sporty, výlety do hor a procházky po historických památkách. Mezi nejvýznamnější atrakce patří zřícenina antického města Kaunos a termální prameny Sultaniye. Navštivte toto malebné město a užijte si dokonalou dovolenou.

Dalaman - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 1874 km
Nejbližší letiště DLM
5 km od centra
Přímý let
~ 2h 38min
Turecko Turecko
Časový posun proti ČR
+1h
Obsluhující letiště
DLM
Dalaman
DalamanSarsala KoyuKaunosEmir VargünDalyan CamiMerdivenli KoyuCoast KillaOyun alanıTurtle MonumentDalaman KöprüsüDalaman Plajı

Počasí jaro

Březen
Max: 18 °C
Min: 8 °C
Duben
Max: 22 °C
Min: 11 °C
Květen
Max: 27 °C
Min: 15 °C

Počasí léto

Červen
Max: 32 °C
Min: 18 °C
Červenec
Max: 36 °C
Min: 21 °C
Srpen
Max: 35 °C
Min: 22 °C

Počasí podzim

Září
Max: 31 °C
Min: 18 °C
Říjen
Max: 26 °C
Min: 14 °C
Listopad
Max: 20 °C
Min: 10 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: 16 °C
Min: 8 °C
Leden
Max: 14 °C
Min: 6 °C
Únor
Max: 15 °C
Min: 6 °C

Letiště obsluhující město

Letiště poblíž

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

malaga
Barcelona
🤘 Multi-city
👌 2 219 Kč
Pafos
✈️ Zpátečka
💣 1 063 Kč

Podzimní letenky na Kypr

Kypr
Před 14 hodinami
Faro
✈️ Zpátečka
🤩 1 562 Kč

Zimní letenky do Algarve

Portugalsko
Před 29 hodinami
Burgas - pláž
✈️ Zpátečka
🚀 1 012 Kč

LM letenky do Burgasu

Bulharsko
Před 39 hodinami
benatky
✨ Víkendovka
🚀 1 137 Kč
Colombo - A crumbling colonial-era building is wedged between more modern structures at this intersection in Pettah, one of the oldest districts in Colombo and…
🌴 Dovolená
🤩 21 990 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz