Prodloužený víkend Denizli

Plánujete prodloužený víkend do destinace Denizli? Na obletsvet.cz naleznete všechny informace.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Prodloužený víkend - Denizli

Naplánujte jsi prodloužený víkend v destinaci Denizli na vlastní pěst a navštivte nejzajímavější místa jako například Laodicea on the Lycus, Pamukkale, Hierapolis a mnoho dalších. Denizli se nachází ve státě Turecko přibližně 2.5h přímým letem z Prahy. Při plánování prodlouženého víkendu v destinaci Denizli je vhodné letenky rezervovat s předstihem přibližně 1-2 měsíce. U nás na obletsvet.cz potom naleznete všechny informace od ubytování, co vidět a na jaké počasí se připravit. S námi zvládne dovolenou na vlastní pěst každý :)
TureckoTurecko

Rychlý přehled

Stát

Turecko

Letiště

1 letiště (DNZ)

Co vidět

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout Denizli - 7 míst co vidět .

 •  

  Laodicea on the Lycus

  Laodicea on the Lycus bylo starověké město nacházející se v Lýdii, která se nacházela na území dnešního Turecka. Město bylo založeno okolo 3. století př. n. l. a nacházelo se na důležité obchodní cestě spojující východní a západní část Římské říše. Dnes jsou v této oblasti dochovány archeologické pozůstatky Laodicea on the Lycus, včetně amfiteátru, lázní a několika kostelů.

 •  

  Pamukkale

  Pamukkale Natural Park je jedním z nejkrásnějších míst v Turecku. Kaskády, terasy a jezírka vytvořená minerální vodou jsou úchvatným pohledem. Toto místo se nachází v jihozápadní části země, poblíž města Denizli. Pamukkale znamená "bavlněný hrad" a je to přesně to, co tento svah pokrytý sněhově bílým travertinem připomíná. Toto místo je oblast tektonického zlomu, kde na povrch vytékají minerální prameny bohaté na vápník. Navštivte toto úchvatné místo a užijte si krásu přírodních útvarů.

 •  

  Hierapolis

  Hierapolis bylo starověké město v Malé Asii, nacházející se na území dnešního Turecka, v provincii Denizli. Město bylo založeno v 2. století př. n. l. a bylo známé svými horkými prameny a lázněmi, které byly využívány k léčebným účelům již v antických dobách. Kromě lázní bylo Hierapolis také významným náboženským střediskem, neboť zde byl postaven chrám zasvěcený bohyni Kybele. V roce 80 n. Dnes jsou v této oblasti dochovány archeologické pozůstatky Hierapolis, včetně lázní, amfiteátru, chrámu a kostela, a mnoho z těchto památek je zapsáno na seznamu UNESCO.

 •  

  Beycesultan

  Památkou z neolitu je Beycesultan, archeologické naleziště v západní Anatolii, nacházející se asi 5 km jihozápadně od moderního města Çivril v provincii Denizli v Turecku. Tento velký pahorek o průměru téměř 1 km a výšce 25 m byl osídlen již v pozdním chalkolitu a v průběhu 3. tisíciletí se stal významným náboženským a civilním centrem. V období středního bronzového věku dosáhl svého vrcholu, kdy byl postaven obrovský palác a s ním související struktury.

 •  

  Servergazi Turbesi

  Servergazi Turbesi je historickou památkou nacházející se v tureckém městě Denizli. Tento mauzoleum bylo postaveno v 13. století a je pojmenováno po muslimském světci, který zde odpočívá. Interiér je zdobený klenoty a mozaikami, což dodává celému místu velkolepost a nádhernou atmosféru. Pokud hledáte klidné místo pro meditaci a relaxaci, Servergazi Turbesi je ideální volbou.

Počasí Denizli

Na grafu jsou uvedená průměrná denní minima a maxima v jednotlivých měsících (plné čáry). Přerušovanou čárou jsou potom uvedené maximální teploty v daném měsíci (průměr za posledních 30 let). Před cestou tedy můžete předpokládat, že maximální denní teplota bude okolo průměrné (plná čára), ale je třeba počítat, že se může při "troše štěstí" pohybovat kolem přerušované čáry (průměr maximálních teplot - nejedná se o absolutní maximum!)

Letiště k destinaci Denizli

K cestě do destinace Denizli lze využít 1 letiště.

Denizli - ubytování

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

Dublin
✈️ Zpátečka
🎉 1 226 Kč

Do Irska během září

Irsko
Před 12 hodinami
Burgas - pláž
🌴 Dovolená
🚀 7 490 Kč
Kaunas
✈️ Zpátečka
🤩 758 Kč
Göteborg
Stockholm
Riga
🤘 Multi-city
👌 2 169 Kč
pohled z výšky na Puerto Rosario, Fuerteventura
🌴 Dovolená
💣 8 990 Kč
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz