Denizli - Main Street

Prodloužený víkend Denizli

Plánujete prodloužený víkend do destinace Denizli? Na obletsvet.cz naleznete všechny informace.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Prodloužený víkend - Denizli

Naplánujte jsi prodloužený víkend v destinaci Denizli na vlastní pěst a navštivte nejzajímavější místa jako například Laodicea on the Lycus, Pamukkale, Hierapolis a mnoho dalších. Denizli se nachází ve státě Turecko přibližně 2.5h přímým letem z Prahy. Při plánování prodlouženého víkendu v destinaci Denizli je vhodné letenky rezervovat s předstihem přibližně 1-2 měsíce. U nás na obletsvet.cz potom naleznete všechny informace od ubytování, co vidět a na jaké počasí se připravit. S námi zvládne dovolenou na vlastní pěst každý :)
Asie
TureckoTurecko

Rychlý přehled

Stát
Turecko
Letiště
1 letiště (DNZ)
Časový posun
+1h

Co vidět

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout Denizli - 7 míst co vidět .

 • Laodicea on the Lycus
   

  Laodicea on the Lycus

  Laodicea on the Lycus bylo starověké město nacházející se v Lýdii, která se nacházela na území dnešního Turecka. Město bylo založeno okolo 3. století př. n. l. a nacházelo se na důležité obchodní cestě spojující východní a západní část Římské říše. Dnes jsou v této oblasti dochovány archeologické pozůstatky Laodicea on the Lycus, včetně amfiteátru, lázní a několika kostelů.

 • Pamukkale
   

  Pamukkale

  Pamukkale Natural Park je jedním z nejkrásnějších míst v Turecku. Kaskády, terasy a jezírka vytvořená minerální vodou jsou úchvatným pohledem. Toto místo se nachází v jihozápadní části země, poblíž města Denizli. Pamukkale znamená "bavlněný hrad" a je to přesně to, co tento svah pokrytý sněhově bílým travertinem připomíná. Toto místo je oblast tektonického zlomu, kde na povrch vytékají minerální prameny bohaté na vápník. Navštivte toto úchvatné místo a užijte si krásu přírodních útvarů.

 • Hierapolis
   

  Hierapolis

  Hierapolis bylo starověké město v Malé Asii, nacházející se na území dnešního Turecka, v provincii Denizli. Město bylo založeno v 2. století př. n. l. a bylo známé svými horkými prameny a lázněmi, které byly využívány k léčebným účelům již v antických dobách. Kromě lázní bylo Hierapolis také významným náboženským střediskem, neboť zde byl postaven chrám zasvěcený bohyni Kybele. V roce 80 n. Dnes jsou v této oblasti dochovány archeologické pozůstatky Hierapolis, včetně lázní, amfiteátru, chrámu a kostela, a mnoho z těchto památek je zapsáno na seznamu UNESCO.

 • Beycesultan
   

  Beycesultan

  Památkou z neolitu je Beycesultan, archeologické naleziště v západní Anatolii, nacházející se asi 5 km jihozápadně od moderního města Çivril v provincii Denizli v Turecku. Tento velký pahorek o průměru téměř 1 km a výšce 25 m byl osídlen již v pozdním chalkolitu a v průběhu 3. tisíciletí se stal významným náboženským a civilním centrem. V období středního bronzového věku dosáhl svého vrcholu, kdy byl postaven obrovský palác a s ním související struktury.

 • Servergazi Turbesi
   

  Servergazi Turbesi

  Servergazi Turbesi je historickou památkou nacházející se v tureckém městě Denizli. Tento mauzoleum bylo postaveno v 13. století a je pojmenováno po muslimském světci, který zde odpočívá. Interiér je zdobený klenoty a mozaikami, což dodává celému místu velkolepost a nádhernou atmosféru. Pokud hledáte klidné místo pro meditaci a relaxaci, Servergazi Turbesi je ideální volbou.

Počasí Denizli

Na grafu jsou uvedená průměrná denní minima a maxima v jednotlivých měsících (plné čáry). Přerušovanou čárou jsou potom uvedené maximální teploty v daném měsíci (průměr za posledních 30 let). Před cestou tedy můžete předpokládat, že maximální denní teplota bude okolo průměrné (plná čára), ale je třeba počítat, že se může při "troše štěstí" pohybovat kolem přerušované čáry (průměr maximálních teplot - nejedná se o absolutní maximum!)

Letiště k destinaci Denizli

K cestě do destinace Denizli lze využít 1 letiště.

Denizli - ubytování

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

Varna
🌴 Dovolená
🎉 4 990 Kč
benatky
✈️ Zpátečka
👍 1 159 Kč
Banja Luka
✈️ Zpátečka
👌 860 Kč
Ibiza
✈️ Zpátečka
🔥 1 880 Kč

Srpnové letenky na Ibizu

Španělsko
Před 43 hodinami
londyn
Edinburgh- výhled
🤘 Multi-city
🔥 2 343 Kč
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz