Donegal - Donegal, County Donegal, Ireland

Prodloužený víkend Donegal

Plánujete prodloužený víkend do destinace Donegal? Na obletsvet.cz naleznete všechny informace.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Prodloužený víkend - Donegal

Naplánujte jsi prodloužený víkend v destinaci Donegal na vlastní pěst a navštivte nejzajímavější místa jako například Donegal Castle, Fairy Bridges, Donegal Railway Heritage Centre a mnoho dalších. Donegal se nachází ve Irsku přibližně 2.5h přímým letem z Prahy. Při plánování prodlouženého víkendu v destinaci Donegal je vhodné letenky rezervovat s předstihem přibližně 1-2 měsíce. U nás na obletsvet.cz potom naleznete všechny informace od ubytování, co vidět a na jaké počasí se připravit. S námi zvládne dovolenou na vlastní pěst každý :)
IrskoIrsko

Rychlý přehled

Stát
Irsko
Letiště
1 letiště (CFN)
Časový posun
-1h

Co vidět

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout Donegal - 9 míst co vidět .

 • Donegal Castle
   

  Donegal Castle

  Hrad Donegal je historickou památkou v irském městě Donegal. Původní hrad byl postaven v 15. století a později rozšířen o Jacobovské křídlo. Hrad byl sídlem klanu O'Donnell, jedné z nejmocnějších rodin v Irsku. V 17. století byla postavena hradba a brána. Hrad byl v 19. století v ruinách, ale byl částečně obnoven v 90. letech 20. století. Dnes je otevřen pro veřejnost a pořádají se zde kulturní akce.

 • Fairy Bridges
   

  Fairy Bridges

  Fairy Bridges jsou skalní útvary, které se nacházejí v hrabství Donegal v Irsku. Tyto útvary, které vypadají jako mosty, jsou vytvořené přírodní erozí. Podle místních legend se na tomto místě nachází vstup do světa skřítků a víl. Pro turisty je toto místo oblíbené nejen kvůli jeho kráse, ale také kvůli jeho mystické atmosféře.

 • Donegal Railway Heritage Centre
   

  Donegal Railway Heritage Centre

  Donegal Railway Heritage Centre je muzeum věnované historii dvou úzkorozchodných železnic v irském hrabství Donegal, které fungovaly od roku 1863 do roku 1959. Centrum se nachází v bývalé stanici v Donegal Town a nabízí návštěvníkům exponáty historických artefaktů a vozidel, včetně parní lokomotivy Class 5 Locomotive "Drumboe" z roku 1936 a restaurovaného vagonu Series 2 Carriage #28 z roku 1893. Centrum také disponuje informačním centrem a obchodem.

 • Abbey of Donegal
   

  Abbey of Donegal

  Opatství Donegal je zřícenina františkánského kláštera v Donegalu v Irsku. Bylo postaveno v patnáctém století dynastií O'Donnellů. Někdy se nazývá Donegalský klášter. V roce 1474 bylo postaveno na příkaz vládnoucího gaelického pána oblasti, vládce Tyrconnellu Hugha Dubha O'Donnella a jeho manželky Finoly O'Brien. Během 1580 bylo opatství vyrabováno šerifem Donegalu Williamem Mostianem a jeho bratrem Hughem Mostianem. Opatství bylo také místem setkání povstaleckého vedení a poslů španělského krále Filipa II. Během bojů o město Donegal v roce 1601 bylo opatství místem bojů, při kterých byl zabit Conn O'Donnell, mladší bratr Nialla Garve O'Donnella.

 • Rory Gallagher Statue
   

  Rory Gallagher Statue

  Rory Gallagher Statue v Donegalu je poctou irskému rockovému hudebníkovi Rory Gallagherovi. Socha se nachází v centru města Donegal a je oblíbeným místem pro fanoušky jeho hudby. Gallagher se narodil v Ballyshannonu, nedaleko Donegalu, a jeho kariéra trvala více než 30 let. Socha byla odhalena v roce 2010 a je vysoká 2 metry. Navštivte tuto sochu a uctěte si památku tohoto legendárního hudebníka.

Počasí Donegal

Na grafu jsou uvedená průměrná denní minima a maxima v jednotlivých měsících (plné čáry). Přerušovanou čárou jsou potom uvedené maximální teploty v daném měsíci (průměr za posledních 30 let). Před cestou tedy můžete předpokládat, že maximální denní teplota bude okolo průměrné (plná čára), ale je třeba počítat, že se může při "troše štěstí" pohybovat kolem přerušované čáry (průměr maximálních teplot - nejedná se o absolutní maximum!)

Letiště k destinaci Donegal

K cestě do destinace Donegal lze využít 1 letiště.

Donegal - ubytování

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

mombasa, Kena
🌴 Dovolená
👌 17 490 Kč
Faro
✈️ Zpátečka
🔥 2 045 Kč
Sevilla
malaga
✈️ Zpátečka
👌 2 495 Kč
Palma de Mallorca
Madrid
🤘 Multi-city
💣 1 722 Kč
Girona, Španělsko
✈️ Zpátečka
💣 1 749 Kč
londyn
Palma de Mallorca
Bergamo
🤘 Multi-city
🔥 2 345 Kč
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz