Donegal - Donegal, County Donegal, Ireland

Donegal průvodce

Co vidět, okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Donegal

Donegal je malebné irské městečko známé svými očarujícími zelenými krajinami a bohatou historií. Prohlédněte si Donegalský hrad z 15. století, který představuje unikátní architektonický skvost, nebo se projděte po malebném přístavu. Město je výborným výchozím bodem pro pobřežní túry či objevování vnitrozemí. Určitě stojí za návštěvu také Slieve League, jedny z nejvyšších mořských útesů v Evropě. Kulinářský zážitek pak završíte v místních hospodách s tradiční irskou kuchyní a irskou hudbou.

Evropa
IrskoIrsko

Co vidět

Donegal Castle
 

Donegal Castle

Hrad Donegal je historickou památkou v irském městě Donegal. Původní hrad byl postaven v 15. století a později rozšířen o Jacobovské křídlo. Hrad byl sídlem klanu O'Donnell, jedné z nejmocnějších rodin v Irsku. V 17. století byla postavena hradba a brána. Hrad byl v 19. století v ruinách, ale byl částečně obnoven v 90. letech 20. století. Dnes je otevřen pro veřejnost a pořádají se zde kulturní akce.

Fairy Bridges
 

Fairy Bridges

Fairy Bridges jsou skalní útvary, které se nacházejí v hrabství Donegal v Irsku. Tyto útvary, které vypadají jako mosty, jsou vytvořené přírodní erozí. Podle místních legend se na tomto místě nachází vstup do světa skřítků a víl. Pro turisty je toto místo oblíbené nejen kvůli jeho kráse, ale také kvůli jeho mystické atmosféře.

Donegal Railway Heritage Centre
 

Donegal Railway Heritage Centre

Donegal Railway Heritage Centre je muzeum věnované historii dvou úzkorozchodných železnic v irském hrabství Donegal, které fungovaly od roku 1863 do roku 1959. Centrum se nachází v bývalé stanici v Donegal Town a nabízí návštěvníkům exponáty historických artefaktů a vozidel, včetně parní lokomotivy Class 5 Locomotive "Drumboe" z roku 1936 a restaurovaného vagonu Series 2 Carriage #28 z roku 1893. Centrum také disponuje informačním centrem a obchodem.

Abbey of Donegal
 

Abbey of Donegal

Opatství Donegal je zřícenina františkánského kláštera v Donegalu v Irsku. Bylo postaveno v patnáctém století dynastií O'Donnellů. Někdy se nazývá Donegalský klášter. V roce 1474 bylo postaveno na příkaz vládnoucího gaelického pána oblasti, vládce Tyrconnellu Hugha Dubha O'Donnella a jeho manželky Finoly O'Brien. Během 1580 bylo opatství vyrabováno šerifem Donegalu Williamem Mostianem a jeho bratrem Hughem Mostianem. Opatství bylo také místem setkání povstaleckého vedení a poslů španělského krále Filipa II. Během bojů o město Donegal v roce 1601 bylo opatství místem bojů, při kterých byl zabit Conn O'Donnell, mladší bratr Nialla Garve O'Donnella.

Rory Gallagher Statue
 

Rory Gallagher Statue

Rory Gallagher Statue v Donegalu je poctou irskému rockovému hudebníkovi Rory Gallagherovi. Socha se nachází v centru města Donegal a je oblíbeným místem pro fanoušky jeho hudby. Gallagher se narodil v Ballyshannonu, nedaleko Donegalu, a jeho kariéra trvala více než 30 let. Socha byla odhalena v roce 2010 a je vysoká 2 metry. Navštivte tuto sochu a uctěte si památku tohoto legendárního hudebníka.

Famine Graveyard
 

Famine Graveyard

Hřbitov hladomoru v Donegalu je tichým svědkem jedné z nejtemnějších kapitol irské historie. Nachází se v blízkosti města Donegal a slouží jako poslední odpočinek pro tisíce lidí, kteří zemřeli během hladomoru v 19. století. Toto místo nabízí návštěvníkům možnost zastavit se, ztišit a uctít památku těch, kteří zemřeli v nespravedlivých podmínkách. Je to silný připomínka minulosti a důležitý krok k udržení irské historie v živé paměti.

Donegal - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 1604 km
Nejbližší letiště CFN
45 km od centra
Přímý let
~ 2h 16min
Irsko Irsko
Časový posun proti ČR
-1h
Obsluhující letiště
CFN
Donegal - Donegal, County Donegal, Ireland
Donegal - Donegal, County Donegal, IrelandDonegal CastleFairy BridgesDonegal Railway Heritage CentreAbbey of DonegalRory Gallagher StatueFamine GraveyardDonegal Craft VillageRossnowlagh BeachThe River Bank Walk, Donegal Town

Počasí jaro

Březen
Max: 9 °C
Min: 4 °C
Duben
Max: 12 °C
Min: 5 °C
Květen
Max: 14 °C
Min: 7 °C

Počasí léto

Červen
Max: 16 °C
Min: 10 °C
Červenec
Max: 18 °C
Min: 12 °C
Srpen
Max: 17 °C
Min: 12 °C

Počasí podzim

Září
Max: 16 °C
Min: 10 °C
Říjen
Max: 13 °C
Min: 8 °C
Listopad
Max: 10 °C
Min: 6 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: 8 °C
Min: 4 °C
Leden
Max: 8 °C
Min: 4 °C
Únor
Max: 8 °C
Min: 3 °C

Letiště obsluhující město

Letiště poblíž

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

Bergamo
✨ Víkendovka
🤩 1 204 Kč
heraklion
🌴 Dovolená
😍 8 490 Kč
Neapol
✈️ Zpátečka
👌 1 025 Kč
Pisa
Malta - zátoka
Katánie
🤘 Multi-city
😎 1 895 Kč
Kodan - Nyhavn
✨ Prodloužený víkend
😍 718 Kč
Palma de Mallorca
✈️ Zpátečka
👌 860 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz