Port Ellen průvodce

Co vidět, okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Port Ellen

Port Ellen je malebné přístavní městečko na ostrově Islay, který je součástí skotských Hebrid. Toto město je známé svou nádhernou přírodou, panenskými plážemi a historickými destilériemi whisky. Je ideální destinačkou pro milovníky klidu, přírody a skotské kultury. Při procházce si můžete vychutnat malebné průčelí místních domů a v létě si nenechte ujít tradiční hudební festival Islay. Port Ellen vás určitě nadchne svou jedinečnou atmosférou, bohatou historií a krásnou krajinnou scenérií.

Spojené královstvíSpojené království

Co vidět

Ardbeg Distillery
 

Ardbeg Distillery

Navštivte Ardbeg Destilerii na ostrově Islay a ochutnejte některé z nejlepších skotských whisky. Destilerie byla založena v roce 1815 a dodnes produkuje vynikající whisky s rašelinovým aroma. Prohlédněte si proces výroby whisky a nakonec si můžete vychutnat degustační menu v krásném prostředí. Ardbeg Destilerie je ideálním místem pro milovníky whisky a skotské tradice.

Dunyvaig Castle
 

Dunyvaig Castle

Dunyvaig Castle je starobylý hrad v Port Ellenu, který nabízí neuvěřitelný pohled na okolní krajinu. Hrad byl postaven ve 13. století a sloužil jako důležitá pevnost pro skotské krále. Dnes je to oblíbená turistická atrakce a historická památka, kterou byste neměli vynechat při návštěvě Port Ellenu.

Lagavulin Distillery
 

Lagavulin Distillery

Navštivte destilerii Lagavulin na ostrově Islay a ochutnejte jednu z nejlepších whisky na světě. Tato destilerie má bohatou historii a vyrábí whisky již více než 200 let. Prohlédněte si výrobu a ochutnejte některou z mnoha odrůd. Pokud máte rádi whisky, nemůžete si tuto zastávku na své cestě po Skotsku nechat ujít.

Laphroaig Distillery
 

Laphroaig Distillery

Navštivte destilerii Laphroaig na ostrově Islay a ochutnejte jednu z nejznámějších skotských whisky. Tato destilerie je jednou z nejstarších v regionu a produkuje whisky s charakteristickým rauchovým aroma. Prohlédněte si výrobní proces, navštivte skladovací prostory a ochutnejte nejlepší whisky přímo z dubových sudů. Zažijte autentickou skotskou atmosféru a užijte si nezapomenutelný zážitek.

Kilchoman Distillery
 

Kilchoman Distillery

Navštivte destilérku Kilchoman na ostrově Islay a ochutnejte některou z nejlepších skotských whisky. Tato rodinná destilérka produkuje whisky s tradičními postupy a používá pouze místní suroviny. Prohlédněte si celý proces výroby a ochutnejte některou z nejlepších whisky přímo z pramenů. Určitě stojí za návštěvu pro všechny nadšence a milovníky skotské whisky.

American Monument
 

American Monument

Americký památník v Port Ellenu je symbolickým místem, které připomíná oběti amerických lodí potopených během první světové války. Památník byl postaven v roce 1920 a nabízí nádherný výhled na záliv. Je to ideální místo pro klidnou procházku a zastavení se na okamžik, aby se uctily oběti války.

Port Ellen - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 1510 km
Nejbližší letiště ILY
7 km od centra
Přímý let
~ 2h 9min
Spojené království Spojené království
Časový posun proti ČR
-1h
Obsluhující letiště
ILY

Počasí jaro

Březen
Max: 9 °C
Min: 3 °C
Duben
Max: 11 °C
Min: 4 °C
Květen
Max: 14 °C
Min: 6 °C

Počasí léto

Červen
Max: 16 °C
Min: 9 °C
Červenec
Max: 18 °C
Min: 11 °C
Srpen
Max: 17 °C
Min: 11 °C

Počasí podzim

Září
Max: 16 °C
Min: 9 °C
Říjen
Max: 13 °C
Min: 7 °C
Listopad
Max: 10 °C
Min: 5 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: 8 °C
Min: 3 °C
Leden
Max: 7 °C
Min: 2 °C
Únor
Max: 8 °C
Min: 2 °C

Letiště obsluhující město

Letiště poblíž

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

Paříž
✈️ Zpátečka
🎉 1 142 Kč
Bari - pobřeží
✈️ Zpátečka
💣 1 175 Kč
Colombo - A crumbling colonial-era building is wedged between more modern structures at this intersection in Pettah, one of the oldest districts in Colombo and…
✈️ Zpátečka
👌 19 990 Kč
mombasa, Kena
🌴 Dovolená
👌 17 490 Kč
Faro
✈️ Zpátečka
🔥 2 045 Kč
Sevilla
malaga
✈️ Zpátečka
👌 2 495 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz