Glasgow

Glasgow průvodce

Co vidět, okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Glasgow

Glasgow je největší skotské město, kde se mísí historická architektura s moderní atmosférou. Navštivte slavné Kelvingrove Art Gallery and Museum, impozantní katedrálu sv. Mungo či magické botanické zahrady. Pro milovníky vědy doporučujeme Glagsow Science Centre a pro fanoušky fotbalu stadiony Celtic Park i Ibrox Stadium. Procházka nábřežím řeky Clyde vás zavede k dalším zajímavostem a určitě nevynechejte nákupy na legendární ulici Buchanan Street.

Evropa
Spojené královstvíSpojené království

Co vidět

Riverside Museum
 

Riverside Museum

Riverside Museum je největší muzeum dopravy ve Skotsku. Nachází se v Glasgow na břehu řeky Clyde a nabízí návštěvníkům jedinečný pohled na historii dopravy. Expozice zahrnují vše od historických lodí až po slavná vozidla, jako je tramvaj z filmu Trainspotting. Muzeum také nabízí interaktivní zážitky pro dospělé i děti. Pokud hledáte zábavu a zároveň se chcete dozvědět něco nového, Riverside Museum je pro vás to pravé místo.

Glasgow People's Palace Museum im People's Palace & Winter Garden (1a Glasgow Green, Mehr Informationen).
 

People's Palace

Lidový palác v Glasgow nabízí fascinující pohled do minulosti skotského města. Interaktivní výstavy a sbírky představují život a práci obyčejných lidí. Návštěvníci se mohou dozvědět víc o historii Glasgow a jeho obyvatel, a také se projít krásnými zahradami v okolí paláce. Lidový palác je ideálním místem pro ty, kteří chtějí poznat více o skotské kultuře a historii.

Glasgow Necropolis; view of the city beyond.  Glasgow, Scotland.
 

Glasgow Necropolis

Glasgow Necropolis je největší hřbitov ve Skotsku a je domovem více než 50 000 hrobů. Nachází se na kopci nad městem a nabízí nádherný výhled na panoráma Glasgow. Hřbitov je plný historických památek a soch.

George Square
 

George Square

George Square je největší náměstí v Glasgow. Dominuje mu socha Waltera Scotta, který byl skotským spisovatelem a básníkem. Náměstí je obklopeno budovami viktoriánské architektury a je centrem města. Každý rok se zde konají trhy a festivaly, jako například Glasgow Christmas Markets, které přináší do města vánoční atmosféru. Navštivte George Square a užijte si atmosféru skotského města na vlastní kůži.

Glasgow Botanic Gardens
 

Glasgow Botanic Gardens

Glasgowské botanické zahrady jsou ideálním místem pro relaxaci a prohlídku krásné přírody. Najdete zde mnoho druhů rostlin a květin, včetně exotických druhů. Pro milovníky zahrádkářství jsou zahrady pravým rájem. Navštivte skleníky a poznejte fascinující svět tropů a subtropů. Vstup do zahrady je zdarma a otevřeno je celý rok.

Kelvingrove Park
 

Kelvingrove Park

Kelvingrove Park je krásný park v srdci Glasgow. Tento park nabízí klidné a relaxační prostředí pro odpočinek po náročném dni. Můžete se projít podél řeky Kelvin, navštívit kelvinskou galerii a muzeum nebo si užít piknik na trávě. Kelvingrove Park je ideálním místem pro rodinné výlety a romantické procházky.

Glasgow - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 1400 km
Nejbližší letiště PIK
44 km od centra
Přímý let
~ 2h 1min
Spojené království Spojené království
Časový posun proti ČR
-1h
Obsluhující letiště
GLA, PIK
Glasgow
GlasgowRiverside MuseumGlasgow People's Palace Museum im People's Palace & Winter Garden (1a Glasgow Green, Mehr Informationen).Glasgow Necropolis; view of the city beyond.  Glasgow, Scotland.George SquareGlasgow Botanic GardensKelvingrove ParkMain Entrance of the Kelvingrove Art MeseumThe Burrell Collection is an art collection in the Pollok Country Park on the south side of the city of Glasgow, Scotland.House for an Art LoverThe LighthouseGlasgow CathedralGlasgow Green

Počasí jaro

Březen
Max: 8 °C
Min: 2 °C
Duben
Max: 11 °C
Min: 4 °C
Květen
Max: 14 °C
Min: 6 °C

Počasí léto

Červen
Max: 16 °C
Min: 8 °C
Červenec
Max: 18 °C
Min: 10 °C
Srpen
Max: 17 °C
Min: 10 °C

Počasí podzim

Září
Max: 15 °C
Min: 9 °C
Říjen
Max: 12 °C
Min: 7 °C
Listopad
Max: 8 °C
Min: 4 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: 6 °C
Min: 2 °C
Leden
Max: 6 °C
Min: 2 °C
Únor
Max: 6 °C
Min: 2 °C

Letiště obsluhující město

Letiště poblíž

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

Kavala
🌴 Dovolená
🚀 9 690 Kč
rim-pohled
✈️ Zpátečka
🎉 1 145 Kč
Oslo
✨ Prodloužený víkend
😍 882 Kč
Girona, Španělsko
🌴 Dovolená
💣 8 990 Kč
Tirana
✈️ Zpátečka
👌 860 Kč

Albánie během června

Albánie
Před 44 hodinami
benatky
✨ Víkendovka
😍 938 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz