Glasgow

Prodloužený víkend Glasgow

Plánujete prodloužený víkend do destinace Glasgow? Na obletsvet.cz naleznete všechny informace.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Prodloužený víkend - Glasgow

Naplánujte jsi prodloužený víkend v destinaci Glasgow na vlastní pěst a navštivte nejzajímavější místa jako například Riverside Museum, People's Palace, Glasgow Necropolis a mnoho dalších. Glasgow se nachází ve Spojeném království přibližně 2h přímým letem z Prahy. Při plánování prodlouženého víkendu v destinaci Glasgow je vhodné letenky rezervovat s předstihem přibližně 1-2 měsíce. U nás na obletsvet.cz potom naleznete všechny informace od ubytování, co vidět a na jaké počasí se připravit. S námi zvládne dovolenou na vlastní pěst každý :)
Evropa
Spojené královstvíSpojené království

Rychlý přehled

Stát
Spojené království
Letiště
2 letiště (GLA,PIK)

Co vidět

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout Glasgow - 25 míst co vidět .

 • Riverside Museum
   

  Riverside Museum

  Riverside Museum je největší muzeum dopravy ve Skotsku. Nachází se v Glasgow na břehu řeky Clyde a nabízí návštěvníkům jedinečný pohled na historii dopravy. Expozice zahrnují vše od historických lodí až po slavná vozidla, jako je tramvaj z filmu Trainspotting. Muzeum také nabízí interaktivní zážitky pro dospělé i děti. Pokud hledáte zábavu a zároveň se chcete dozvědět něco nového, Riverside Museum je pro vás to pravé místo.

 • Glasgow People's Palace Museum im People's Palace & Winter Garden (1a Glasgow Green, Mehr Informationen).
   

  People's Palace

  Lidový palác v Glasgow nabízí fascinující pohled do minulosti skotského města. Interaktivní výstavy a sbírky představují život a práci obyčejných lidí. Návštěvníci se mohou dozvědět víc o historii Glasgow a jeho obyvatel, a také se projít krásnými zahradami v okolí paláce. Lidový palác je ideálním místem pro ty, kteří chtějí poznat více o skotské kultuře a historii.

 • Glasgow Necropolis; view of the city beyond. Glasgow, Scotland.
   

  Glasgow Necropolis

  Glasgow Necropolis je největší hřbitov ve Skotsku a je domovem více než 50 000 hrobů. Nachází se na kopci nad městem a nabízí nádherný výhled na panoráma Glasgow. Hřbitov je plný historických památek a soch.

 • George Square
   

  George Square

  George Square je největší náměstí v Glasgow. Dominuje mu socha Waltera Scotta, který byl skotským spisovatelem a básníkem. Náměstí je obklopeno budovami viktoriánské architektury a je centrem města. Každý rok se zde konají trhy a festivaly, jako například Glasgow Christmas Markets, které přináší do města vánoční atmosféru. Navštivte George Square a užijte si atmosféru skotského města na vlastní kůži.

 • Glasgow Botanic Gardens
   

  Glasgow Botanic Gardens

  Glasgowské botanické zahrady jsou ideálním místem pro relaxaci a prohlídku krásné přírody. Najdete zde mnoho druhů rostlin a květin, včetně exotických druhů. Pro milovníky zahrádkářství jsou zahrady pravým rájem. Navštivte skleníky a poznejte fascinující svět tropů a subtropů. Vstup do zahrady je zdarma a otevřeno je celý rok.

Počasí Glasgow

Na grafu jsou uvedená průměrná denní minima a maxima v jednotlivých měsících (plné čáry). Přerušovanou čárou jsou potom uvedené maximální teploty v daném měsíci (průměr za posledních 30 let). Před cestou tedy můžete předpokládat, že maximální denní teplota bude okolo průměrné (plná čára), ale je třeba počítat, že se může při "troše štěstí" pohybovat kolem přerušované čáry (průměr maximálních teplot - nejedná se o absolutní maximum!)

Letiště k destinaci Glasgow

K cestě do destinace Glasgow lze využít 2 letiště.

Glasgow - ubytování

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

Kodan - Nyhavn
✈️ Zpátečka
🚀 943 Kč
Enfidha
🌴 Dovolená
💣 8 890 Kč
santorini
✈️ Zpátečka
💣 2 409 Kč
amsterdam
✈️ Zpátečka
🤩 2 118 Kč
moře, Pescara, dovolená, průzračná voda
✈️ Zpátečka
🎉 1 144 Kč
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz