Glasgow

Letenky do Glasgow

Hledáte levné letenky do destinace Glasgow? Rezervujte si zpáteční letenku v předstihu za výhodnější ceny.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Glasgow

Glasgow leží v Spojeného království. Město je primárně obsluhováno 2 letišti. Letenky je obecně výhodné rezervovat v předstihu alespoň 30 - 50 dní. V případě zájmu o konkrétní termín či o termíny, o které je větší zájem (prázdniny, svátky a významné události v dané destinaci), je vhodné rezervovat letenky alespoň 3 - 4 měsíce dopředu.Místa v letadle jsou omezená, proto pokud jste rozhodnuti, že chcete Glasgow navštívit, rezervujte si letenky nyní. Pokud o cestě do dané destinace přemýšlíte v následujících měsících, doporučujeme sledovat naši stránku s aktuálními akčními letenkami.
Evropa
Spojené královstvíSpojené království

Stručně a jasně

Stát
Spojené království
Letiště
2 letiště (GLA,PIK)

Nejčastější dotazy

Časté dotazy ohledně letenek do destinace Glasgow.

Lety z Prahy obvykle trvají přibližně 2h 2min. Záleží na typu letadla, povětrnostních podmínkách atd.

Letiště Glasgow International Airport se nachází 11 km od centra města Glasgow.

Letiště Glasgow Prestwick Airport se nachází 45 km od centra města Glasgow.

Nejvhodnější doba na zakoupení letenky je 60 až 40 dní před plánovaným odletem. Díky včasné rezervaci je možné pořídit levné letenky do destinace Glasgow od 600 Kč. Sledujte akční letenky na Obletsvet.cz a zakupte letenku za skvělou cenu. V období zvýšené poptávky (prázdniny, svátky, sportovní a jiné události), se ale letenky ve výrazné "akci" často nedají sehnat.

Hlavní letiště města Glasgow jsou a letiště Glasgow International Airport. letiště Glasgow Prestwick AirportPoblíž ale najdete i tato letiště: a Glasgow International Airport (GLA). Glasgow Prestwick Airport (PIK)

Je vhodné použít vyhledávač letenek, který umožňuje zadat flexibilní interval odletu (třeba celý červen). Užitečnou funkcí je také zadání více odletových letišť. Cena se z různých letišť liší až o 1 000%. Další užitečnou funkcí je možnost hledat letenky na flexibilní dobu pobytu v destinaci, např. 3 - 5 dní. Všechny tyto funkce splňuje český vyhledávač www.flightics.com

Ceny hotelů, hostelů a ubytování u místních je dobré srovnávat přes vyhledávač ubytování. Využít lze také AirBnB. Ubytování v destinaci Glasgow je obvykle nejlepší rezervovat co nejdříve.

Pokud chceš ulovit akční letenku, sleduj naší stránku Obletsvet.cz na Facebooku nebo se přihlas k našemu hlídači akčních letenek.

Letiště k destinaci Glasgow

K cestě do destinace Glasgow lze využít 2 letiště.

Co vidět

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout Glasgow - 25 míst co vidět .

 • Riverside Museum
   

  Riverside Museum

  Riverside Museum je největší muzeum dopravy ve Skotsku. Nachází se v Glasgow na břehu řeky Clyde a nabízí návštěvníkům jedinečný pohled na historii dopravy. Expozice zahrnují vše od historických lodí až po slavná vozidla, jako je tramvaj z filmu Trainspotting. Muzeum také nabízí interaktivní zážitky pro dospělé i děti. Pokud hledáte zábavu a zároveň se chcete dozvědět něco nového, Riverside Museum je pro vás to pravé místo.

 • Glasgow People's Palace Museum im People's Palace & Winter Garden (1a Glasgow Green, Mehr Informationen).
   

  People's Palace

  Lidový palác v Glasgow nabízí fascinující pohled do minulosti skotského města. Interaktivní výstavy a sbírky představují život a práci obyčejných lidí. Návštěvníci se mohou dozvědět víc o historii Glasgow a jeho obyvatel, a také se projít krásnými zahradami v okolí paláce. Lidový palác je ideálním místem pro ty, kteří chtějí poznat více o skotské kultuře a historii.

 • Glasgow Necropolis; view of the city beyond. Glasgow, Scotland.
   

  Glasgow Necropolis

  Glasgow Necropolis je největší hřbitov ve Skotsku a je domovem více než 50 000 hrobů. Nachází se na kopci nad městem a nabízí nádherný výhled na panoráma Glasgow. Hřbitov je plný historických památek a soch.

 • George Square
   

  George Square

  George Square je největší náměstí v Glasgow. Dominuje mu socha Waltera Scotta, který byl skotským spisovatelem a básníkem. Náměstí je obklopeno budovami viktoriánské architektury a je centrem města. Každý rok se zde konají trhy a festivaly, jako například Glasgow Christmas Markets, které přináší do města vánoční atmosféru. Navštivte George Square a užijte si atmosféru skotského města na vlastní kůži.

 • Glasgow Botanic Gardens
   

  Glasgow Botanic Gardens

  Glasgowské botanické zahrady jsou ideálním místem pro relaxaci a prohlídku krásné přírody. Najdete zde mnoho druhů rostlin a květin, včetně exotických druhů. Pro milovníky zahrádkářství jsou zahrady pravým rájem. Navštivte skleníky a poznejte fascinující svět tropů a subtropů. Vstup do zahrady je zdarma a otevřeno je celý rok.

Počasí Glasgow

Na grafu jsou uvedená průměrná denní minima a maxima v jednotlivých měsících (plné čáry). Přerušovanou čárou jsou potom uvedené maximální teploty v daném měsíci (průměr za posledních 30 let). Před cestou tedy můžete předpokládat, že maximální denní teplota bude okolo průměrné (plná čára), ale je třeba počítat, že se může při "troše štěstí" pohybovat kolem přerušované čáry (průměr maximálních teplot - nejedná se o absolutní maximum!)

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Další populární destinace

Chceš se inspirovat na další cesty nebo hledáš akční letenky do jiné destinace? Podívej se na populární destinace, které právě teď frčí.

výhled na Barcelonu z parku Guell

Letenky do Barcelony

Koukni na přehledné informace k letenkám do Barcelony.

Edinburgh- výhled

Letenky do Edinburghu

Koukni na přehledné informace k letenkám do Edinburghu.

New York - pohled

Letenky do New Yorku

Koukni na přehledné informace k letenkám do New Yorku.

Madrid

Letenky do Madridu

Koukni na přehledné informace k letenkám do Madridu.

Nice

Letenky do Nice

Koukni na přehledné informace k letenkám do Nice.

lisabon

Letenky do Lisabonu

Koukni na přehledné informace k letenkám do Lisabonu.

londyn

Letenky do Londýna

Koukni na přehledné informace k letenkám do Londýna.

Paříž

Letenky do Paříže

Koukni na přehledné informace k letenkám do Paříže.

rim-pohled

Letenky do Říma

Koukni na přehledné informace k letenkám do Říma.

Další letiště poblíž destinace Glasgow

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

Girona, Španělsko
🌴 Dovolená
💣 8 990 Kč
Tirana
✈️ Zpátečka
👌 860 Kč

Albánie během června

Albánie
Před 10 hodinami
benatky
✨ Víkendovka
😍 938 Kč
Ibiza
⏰ Last minute
👌 860 Kč

LM letenky na Ibizu

Španělsko
Před 37 hodinami
korfu
🌴 Dovolená
👌 9 280 Kč
Pisa
Sardinie
milan
🤘 Multi-city
🔥 2 154 Kč
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz