Počasí Glasgow - všechny informace

Víte, jaké bývá typické počasí v Glasgowě? Na naší stránce najdete vše potřebné pro cestovatele. Přehledné informace o počasí vám pomohou plánovat svůj výlet.

Počasí Glasgow

Pokud se chystáte navštívit skotské město Glasgow, určitě se vám hodí informace o tamním počasí. Každý měsíc má své specifika, takže se připravte na to, co vás v jednotlivých obdobích čeká. Podívejme se na nejdůležitější údaje o teplotách, srážkách a rychlosti větru, které vám pomohou lépe naplánovat vaši cestu do tohoto zajímavého města.

Kdy vyrazit do

Pokud byste se chystali navštívit Glasgow, měli byste být připraveni na různorodé počasí v závislosti na období. V lednu a únoru můžete očekávat průměrné denní teploty kolem 6 °C, ale noční teploty se většinou pohybují kolem 2 °C. Největší srážky se vyskytují v lednu s 127 mm a v říjnu s 121 mm. Naopak nejméně srážek očekávejte v dubnu a květnu s 69 mm. Pokud jde o rychlost větru, v lednu a prosinci se dosahuje průměrné rychlosti 21-24 km/h, zatímco v červenci a srpnu je průměrná rychlost větru kolem 13-14 km/h. Pokud se chystáte během léta, mějte na paměti, že průměrná teplota v nejteplejších dnech v červnu a červenci může dosáhnout 22-24 °C. Při cestování se proto vyplatí být opatrný a důkladně zvažovat oblečení a další vybavení.

Počasí v jednotlivých měsících

Máte letenky nebo plánujete cestu do destinace Glasgow? Máme pro tebe přehledně připravené všechny informace o počasí.

Počasí leden

Pokud se chystáte do Glasgow v měsíci lednu, můžete počítat s běžnou teplotou přes den kolem 6 °C. V nejteplejších dnech se teploty pohybují okolo 9 °C. Noční teploty pak dosahují běžné hodnoty kolem 2 °C. Může být však chladno až s 127 mm srážek, což by mohlo mít vliv na vaše plány. Průměrná rychlost větru činí 24 km/h.

Počasí únor

Pokud se chystáš navštívit Glasgow v únoru, počítej s běžnou teplotou přes den a noc kolem 6°C a 2°C resp. S průměrnou rychlostí větru 25 km/h se oblečení na ochranu před větrem neobejdeš. Celkové srážky v průběhu měsíce činí 95 mm. V nejteplejších dnech může teplota stoupnout na 10°C, nicméně teplejší oblečení se bude hodit.

Počasí březen

Pokud plánujete cestu do Glasgow v březnu, mějte na paměti, že průměrné teploty se pohybují kolem 8°C přes den a 2°C v noci. Nejteplejší dny v měsíci mohou nabízet až 13°C, takže není zlé sbalit si lehké vrstvy oblečení. Průměrná rychlost větru bývá 24 km/h, což může být prochladlé. Připravte se také na srážky, kterých průměrně padne 92 mm během března. Je nezbytné se vhodně obléknout a mít s sebou deštník!

Počasí duben

Pokud se chystáš navštívit Glasgow v dubnu, můžeš očekávat mírné teploty a průměrnou denní teplotu kolem 11 °C. Nejteplejší dny v průměru dosahují teploty až 17°C. Noční teploty se pohybují kolem 4°C. Průměrná rychlost větru je 19 km/h. Během dubna očekávej 69 mm srážek.

Počasí květen

Pokud plánuješ cestu do Glasgow v květnu, budeš se moci těšit na běžnou teplotu přes den 14 °C a průměrnou teplotu v nejteplejších dnech 21 °C. V noci se očekává běžná teplota přes noc 6 °C. V tomto měsíci se také snižuje rychlost větru, která dosahuje průměrných hodnot 16 km/h. Pokud jde o srážky, od května se očekávají 69 mm srážek. Nezapomeň si tedy s sebou vzít raději nepromokavou bundu nebo deštník.

Počasí červen

Pokud plánujete návštěvu Glasgow v červnu, mějte na paměti, že běžná teplota přes den je pouze 16 °C, ale v nejteplejších dnech může dosáhnout až 22 °C. Běžná teplota přes noc je o něco vyšší než v předchozím měsíci, ale stále jen 8 °C, takže byste měli přemýšlet o teplejších vrstvách pro večery. Průměrná rychlost větru je kolem 14 km/h a srážky jsou 71 mm. Pokud se tedy chystáte do Glasgow v červnu, nezapomeňte si přibalit nepromokavou bundu a teplejší oblečení na večerní procházky po městě.

Počasí červenec

Pokud se chystáš do města Glasgow v červenci, můžeš očekávat běžnou teplotu přes den kolem 18 °C a běžnou teplotu přes noc kolem 10 °C. Nejteplejší dny budou s průměrnou teplotou 24 °C. Průměrná rychlost větru bude činit asi 13 km/h. Co se týče srážek, očekávej asi 76 mm. Bude to ideální počasí k prozkoumání města a užití si venkovní aktivity.

Počasí srpen

Pokud se chystáte v srpnu do města Glasgow, očekávejte běžnou teplotu přes den kolem 17 °C a běžnou teplotu přes noc kolem 10 °C. Průměrná teplota v nejteplejších dnech dosahuje 23 °C. Ovšem so sebou nezapomeňte pořádnou bundu, protože srpen má také nejnižší průměrnou rychlost větru 14 km/h a průměrné srážky dosahují 90 mm.

Počasí září

Pokud se chystáte do Glasgowa v září, můžete se těšit na průměrné denní teploty 15 °C. Nejteplejší dny mohou dosáhnout až 21 °C.Průměrná rychlost větru se v tomto měsíci zvyšuje na 16 km/h, takže byste měli být připraveni na větrné podmínky. V září se očekávají srážky kolem 78 mm, tak si nezapomeňte vzít s sebou deštník nebo pláštěnku. Běžná teplota přes noc klesá na 9 °C, takže byste měli mít s sebou teplejší oblečení pro večerní procházky.

Počasí říjen

Pokud máte v plánu navštívit Glasgow v říjnu, mějte na paměti, že běžná teplota přes den činí pouze 12 °C. Průměrná teplota v nejteplejších dnech se pohybuje kolem 16 °C, zatímco běžná teplota přes noc klesá na 7 °C. Průměrná rychlost větru je okolo 19 km/h a srážky činí průměrně 121 mm. Doporučujeme se dobře obléci a vzít si s sebou deštník, abyste byli v suchu i v případě deště.

Počasí listopad

Pokud plánujete cestovat do Glasgowa v listopadu, měli byste být připraveni na chladné a deštivé počasí. Teploty se pohybují kolem 8 °C v průměru přes den a 4 °C v průměru přes noc. Průměrná rychlost větru dosahuje rychlosti 20 km/h a srážky se pohybují kolem 108 mm. Doporučujeme si vzít teplejší oblečení a připravit se na deštivé dny.

Počasí prosinec

Pokud se chystáte do Glasgow v prosinci, mějte na paměti, že běžná teplota přes den dosahuje 6 °C a rychlost větru průměrně činí 21 km/h. Teplota v nejteplejších dnech se pohybuje kolem 10 °C. Běžně je v noci 2 °C. Naopak srážky patří k vysokým, Průměrně spadne 118 mm srážek za měsíc. Doporučujeme se proto teple oblékat a vzít si deštník, aby Vás nepřekvapil přívalový déšť. Nezapomeňte, že v době Vánoc bývá ve městě dostatek vánoční atmosféry s výzdobou města a trhy s vánočními dárky.

Aktuální počasí

Pokud vás zajímá aktuální počasí v Glasgow, jste na správném místě. Na následujícím grafu můžete vidět denní a noční teploty pro dnešek a několik následujících dní. Pokud chcete získat více detailů, jako například východ a západ slunce, Hodnoty vlhkosti, sílu větru, tlak, oblačnost nebo pravděpodobnost srážek, klikněte prosím na graf níže.
Aktuální i dlouhodobou předpověď počasí najdete také na stránkách Accuweather nebo Weather.com. Aktuální počasí také najdete přímo na Googlu.

Graf teplot během roku

Pro lepší představu, jaké počasí v destinaci očekávat, nabízíme srovnání s grafem počasí pro Prahu.
"Chystáte se navštívit krásné historické město Edinburgh v Severním Skotsku?" Pak se vám určitě bude hodit ubytování za akční ceny!

Tabulka teplot během roku

Měsíc Průměrná maximální teplota Průměrná minimální teplota
Leden
6 °C 2 °C
Únor
6 °C 2 °C
Březen
8 °C 2 °C
Duben
11 °C 4 °C
Květen
14 °C 6 °C
Červen
16 °C 8 °C
Červenec
18 °C 10 °C
Srpen
17 °C 10 °C
Září
15 °C 9 °C
Říjen
12 °C 7 °C
Listopad
8 °C 4 °C
Prosinec
6 °C 2 °C

FAQ

Jaké je nejlepší období pro návštěvu destinace Glasgow

Pokud se chystáte navštívit Glasgow, nejlepší období pro cestování je od května do září. Během těchto měsíců se teploty pohybují od 14 °C do 18 °C přes den a od 6 °C do 10 °C v noci. Větry jsou mírné s průměrnou rychlostí od 13 do 16 km/h a srážky jsou nižší než v ostatních měsících. Duben a říjen jsou také dobrými měsíci pro návštěvu, ale počítejte s vyššími srážkami a chladnějšími teplotami. Pokud plánujete návštěvu v zimních měsících, berte v potaz, že teploty se mohou pohybovat okolo 6 °C přes den a 2 °C v noci a můžete se setkat s vyššími srážkami a většími rychlostmi větru.

Jaké je počasí v destinaci Glasgow během léta?

Pokud se plánuješ podívat do Glasgowa během letních měsíců, můžeš očekávat teplejší počasí s průměrnou teplotou přes den mezi 17-18 °C v červenci a srpnu. V nejteplejší dny můžou být teploty až kolem 23 °C. Během těchto měsíců může být srážkově chudší období s průměrnými srážkami kolem 73-83 mm. Rychlost větru se také snižuje a průměrná rychlost větru by měla být kolem 13-14 km/h. I když teploty stoupají, je stále nutné si přibalit i nějaké svršky na případná chladnější rána nebo večery.

Jaké je počasí v destinaci Glasgow během zimy?

Pokud plánuješ cestovat do Glasgow během zimy, měj na paměti, že průměrná teplota v lednu a únoru se pohybuje kolem 6 stupňů Celsia přes den a 2 stupňů Celsia v noci. Průměrná rychlost větru v lednu je 24 km/h, zatímco v únoru to stoupá na 25 km/h. Oba měsíce mají značné srážky, 127 mm v lednu a 95 mm v únoru. Proto se určitě zabalte do teplejších oblečení a nezapomeňte na pláštěnku!

Jaké jsou průměrné teploty v Glasgow během léta a zimy?

V létě se v Glasgow běžně pohybuje teplota přes den kolem 18-19 °C a srážky jsou mírné. Zimy jsou většinou chladné, běžná teplota přes den bývá okolo 6 °C s průměrnými srážkami.

Který měsíc má největší srážky v Glasgow?

Říjen je nejdeštivějším měsícem v Glasgow, průměrně spadne až 121 mm srážek.

Jaká je průměrná rychlost větru v Glasgow v průběhu roku?

Průměrná rychlost větru se v průběhu roku v Glasgow pohybuje od 13 km/h v červenci a srpnu až po 25 km/h v únoru.
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz