Donegal - Donegal, County Donegal, Ireland

Letenky do Donegal

Hledáte levné letenky do destinace Donegal? Rezervujte si zpáteční letenku v předstihu za výhodnější ceny.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Donegal

Donegal leží v Irska. Město je primárně obsluhováno jediným letištěm. Letenky je obecně výhodné rezervovat v předstihu alespoň 30 - 50 dní. V případě zájmu o konkrétní termín či o termíny, o které je větší zájem (prázdniny, svátky a významné události v dané destinaci), je vhodné rezervovat letenky alespoň 3 - 4 měsíce dopředu.Místa v letadle jsou omezená, proto pokud jste rozhodnuti, že chcete Donegal navštívit, rezervujte si letenky nyní. Pokud o cestě do dané destinace přemýšlíte v následujících měsících, doporučujeme sledovat naši stránku s aktuálními akčními letenkami.
Evropa
IrskoIrsko

Stručně a jasně

Stát
Irsko
Letiště
1 letiště (CFN)
Časový posun
-1h

Nejčastější dotazy

Časté dotazy ohledně letenek do destinace Donegal.

Lety z Prahy obvykle trvají přibližně 2h 17min. Záleží na typu letadla, povětrnostních podmínkách atd.

Letiště Donegal Airport se nachází 46 km od centra města Donegal.

Nejvhodnější doba na zakoupení letenky je 60 až 40 dní před plánovaným odletem. Díky včasné rezervaci je možné pořídit levné letenky do destinace Donegal od 600 Kč. Sledujte akční letenky na Obletsvet.cz a zakupte letenku za skvělou cenu. V období zvýšené poptávky (prázdniny, svátky, sportovní a jiné události), se ale letenky ve výrazné "akci" často nedají sehnat.

Hlavní letiště města Donegal je letiště Donegal Airport. Poblíž ale najdete i tato letiště: Donegal Airport (CFN)

Je vhodné použít vyhledávač letenek, který umožňuje zadat flexibilní interval odletu (třeba celý červen). Užitečnou funkcí je také zadání více odletových letišť. Cena se z různých letišť liší až o 1 000%. Další užitečnou funkcí je možnost hledat letenky na flexibilní dobu pobytu v destinaci, např. 3 - 5 dní. Všechny tyto funkce splňuje český vyhledávač www.flightics.com

Ceny hotelů, hostelů a ubytování u místních je dobré srovnávat přes vyhledávač ubytování. Využít lze také AirBnB. Ubytování v destinaci Donegal je obvykle nejlepší rezervovat co nejdříve.

Pokud chceš ulovit akční letenku, sleduj naší stránku Obletsvet.cz na Facebooku nebo se přihlas k našemu hlídači akčních letenek.

Letiště k destinaci Donegal

K cestě do destinace Donegal lze využít 1 letiště.

Co vidět

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout Donegal - 9 míst co vidět .

 • Donegal Castle
   

  Donegal Castle

  Hrad Donegal je historickou památkou v irském městě Donegal. Původní hrad byl postaven v 15. století a později rozšířen o Jacobovské křídlo. Hrad byl sídlem klanu O'Donnell, jedné z nejmocnějších rodin v Irsku. V 17. století byla postavena hradba a brána. Hrad byl v 19. století v ruinách, ale byl částečně obnoven v 90. letech 20. století. Dnes je otevřen pro veřejnost a pořádají se zde kulturní akce.

 • Fairy Bridges
   

  Fairy Bridges

  Fairy Bridges jsou skalní útvary, které se nacházejí v hrabství Donegal v Irsku. Tyto útvary, které vypadají jako mosty, jsou vytvořené přírodní erozí. Podle místních legend se na tomto místě nachází vstup do světa skřítků a víl. Pro turisty je toto místo oblíbené nejen kvůli jeho kráse, ale také kvůli jeho mystické atmosféře.

 • Donegal Railway Heritage Centre
   

  Donegal Railway Heritage Centre

  Donegal Railway Heritage Centre je muzeum věnované historii dvou úzkorozchodných železnic v irském hrabství Donegal, které fungovaly od roku 1863 do roku 1959. Centrum se nachází v bývalé stanici v Donegal Town a nabízí návštěvníkům exponáty historických artefaktů a vozidel, včetně parní lokomotivy Class 5 Locomotive "Drumboe" z roku 1936 a restaurovaného vagonu Series 2 Carriage #28 z roku 1893. Centrum také disponuje informačním centrem a obchodem.

 • Abbey of Donegal
   

  Abbey of Donegal

  Opatství Donegal je zřícenina františkánského kláštera v Donegalu v Irsku. Bylo postaveno v patnáctém století dynastií O'Donnellů. Někdy se nazývá Donegalský klášter. V roce 1474 bylo postaveno na příkaz vládnoucího gaelického pána oblasti, vládce Tyrconnellu Hugha Dubha O'Donnella a jeho manželky Finoly O'Brien. Během 1580 bylo opatství vyrabováno šerifem Donegalu Williamem Mostianem a jeho bratrem Hughem Mostianem. Opatství bylo také místem setkání povstaleckého vedení a poslů španělského krále Filipa II. Během bojů o město Donegal v roce 1601 bylo opatství místem bojů, při kterých byl zabit Conn O'Donnell, mladší bratr Nialla Garve O'Donnella.

 • Rory Gallagher Statue
   

  Rory Gallagher Statue

  Rory Gallagher Statue v Donegalu je poctou irskému rockovému hudebníkovi Rory Gallagherovi. Socha se nachází v centru města Donegal a je oblíbeným místem pro fanoušky jeho hudby. Gallagher se narodil v Ballyshannonu, nedaleko Donegalu, a jeho kariéra trvala více než 30 let. Socha byla odhalena v roce 2010 a je vysoká 2 metry. Navštivte tuto sochu a uctěte si památku tohoto legendárního hudebníka.

Počasí Donegal

Na grafu jsou uvedená průměrná denní minima a maxima v jednotlivých měsících (plné čáry). Přerušovanou čárou jsou potom uvedené maximální teploty v daném měsíci (průměr za posledních 30 let). Před cestou tedy můžete předpokládat, že maximální denní teplota bude okolo průměrné (plná čára), ale je třeba počítat, že se může při "troše štěstí" pohybovat kolem přerušované čáry (průměr maximálních teplot - nejedná se o absolutní maximum!)

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Další populární destinace

Chceš se inspirovat na další cesty nebo hledáš akční letenky do jiné destinace? Podívej se na populární destinace, které právě teď frčí.

výhled na Barcelonu z parku Guell

Letenky do Barcelony

Koukni na přehledné informace k letenkám do Barcelony.

Edinburgh- výhled

Letenky do Edinburghu

Koukni na přehledné informace k letenkám do Edinburghu.

New York - pohled

Letenky do New Yorku

Koukni na přehledné informace k letenkám do New Yorku.

Madrid

Letenky do Madridu

Koukni na přehledné informace k letenkám do Madridu.

Nice

Letenky do Nice

Koukni na přehledné informace k letenkám do Nice.

lisabon

Letenky do Lisabonu

Koukni na přehledné informace k letenkám do Lisabonu.

londyn

Letenky do Londýna

Koukni na přehledné informace k letenkám do Londýna.

Paříž

Letenky do Paříže

Koukni na přehledné informace k letenkám do Paříže.

rim-pohled

Letenky do Říma

Koukni na přehledné informace k letenkám do Říma.

Další letiště poblíž destinace Donegal

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

Bergamo
✨ Víkendovka
🤩 1 204 Kč
heraklion
🌴 Dovolená
😍 8 490 Kč
Neapol
✈️ Zpátečka
👌 1 025 Kč
Pisa
Malta - zátoka
Katánie
🤘 Multi-city
😎 1 895 Kč
Kodan - Nyhavn
✨ Prodloužený víkend
😍 718 Kč
Palma de Mallorca
✈️ Zpátečka
👌 860 Kč
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz