Počasí Donegal - všechny informace

Plánujete cestu do Donegalu? Přečtěte si vše o typickém počasí v této oblasti. Cestování bez nečekaných překvapení díky našemu průvodci počasím!

Počasí Donegal

Pokud plánujete cestu do irského města Donegal, je důležité mít na paměti, jaké podmínky zde panují. V následujícím článku se proto podíváme na průměrné teploty, rychlost větru a srážky v průběhu celého roku a pomůžeme vám tak připravit se na cestu, aby byla co nejpříjemnější.

Kdy vyrazit do

Pokud se chystáte navštívit město Donegal, měli byste vědět, že počasí se v průběhu roku značně mění. Nejběžnější teploty se pohybují od 8 °C v lednu a prosinci až po 18 °C v dubnu. Nejvyšší teploty lze očekávat v období od června až srpna, kdy se pohybuje v rozmezí od 23 do 24 °C. Větry jsou silné a dosahují průměrné rychlosti 24 km/h, s výjimkou června a července, kdy jsou mírně slabší. Srážky jsou poměrně vysoké a dosahují až 114 mm za měsíc v prosinci. Doporučujeme si tedy sebou vzít vhodné oblečení, které vás ochrání před místním počasím.

Počasí v jednotlivých měsících

Máte letenky nebo plánujete cestu do destinace Donegal? Máme pro tebe přehledně připravené všechny informace o počasí.

Počasí leden

Pokud plánujete cestu do Donegalu v lednu, mějte na paměti, že běžná teplota přes den je 8 °C a přes noc klesá až na 4 °C, což může být chladnější, než jste zvyklí. Průměrná rychlost větru v tomto měsíci je 28 km/h, což může způsobit pocit chladu. Srážek může být v lednu hodně, v průměru 111 mm. Nezapomeňte si tedy přibalit dostatečné oblečení a deštník!

Počasí únor

Pokud plánujete cestu do Donegalu v únoru, mějte na paměti, že bude průměrná teplota přes den 8 °C a průměrná teplota v nejteplejších dnech dosáhne 12 °C. Běžná teplota přes noc bude 3 °C. Průměrná rychlost větru bude 28 km/h a srážky by se mohly pohybovat okolo 88 mm. Nezapomeňte si s sebou vzít teplejší oblečení a nepromokavý plášť pro případné deštivé dny.

Počasí březen

Pokud se chystáte do Donegalu v březnu, můžete očekávat průměrnou teplotu přes den 9 °C, ale v nejteplejších dnech se může teplota vyšplhat až na 15 °C. Běžná teplota přes noc činí 4 °C, takže je třeba mít na paměti, že bude potřeba s sebou vzít dostatečné vrstvy oblečení na ochranu před chladem. Rychlost větru se v průměru pohybuje kolem 26 km/h a srážky dosahují 91 mm. Březen v Donegalu je tedy stále poměrně chladný a vlhký, ale s nádechem tepla a slunce v nejteplejších dnech.

Počasí duben

Pokud plánujete cestu do Donegalu v dubnu, můžete očekávat mírné jarní počasí. Běžná teplota přes den je 12 °C, což je ideální pro turistické aktivity. Nejteplejší dny v dubnu mohou dosáhnout příjemných 18 °C. Běžná teplota přes noc se drží kolem 5 °C. Pokud se chystáte na výlety, můžete být potěšeni tím, že průměrná rychlost větru je v dubnu poměrně nízká, pouze 21 km/h. Srážky jsou také průměrné, s 77 mm srážek během celého dubna. Můžete očekávat krásné a klidné jarní počasí, ideální pro prohlídku Donegalu.

Počasí květen

Pokud se chystáš do Donegalu v květnu, můžeš očekávat průměrnou teplotu přes den okolo 14 °C a teplotu přes noc kolem 7 °C. V nejteplejších dnech by mohla teplota dosáhnout až 21 °C. Průměrná rychlost větru v květnu je 19 km/h a srážky by mohly dosáhnout až 84 mm. Doporučujeme ti proto, aby ses na cestu připravil s dostatečně teplým oblečením a deštníkem, protože v tomto období se může počasí rychle měnit.

Počasí červen

Pokud plánuješ návštěvu Donegalu v měsíci červen, můžeš se těšit na příjemné teplo. Běžná teplota přes den je kolem 10 °C, ale v nejteplejších dnech se může vyšplhat až k 23 °C. Teploty přes noc jsou také příjemné s průměrem 16 °C. Pokud nechceš být překvapen náhlými přívaly deště, měj na paměti, že v červnu může být srážkově bohatě s 90 mm srážek. Rychlost větru je průměrná s 17 km/h.

Počasí červenec

Pokud se chystáš navštívit Donegal v červenci, můžeš očekávat příjemné počasí. Běžná teplota přes den dosahuje 18 °C a průměrné teploty v nejteplejších dnech jsou 24 °C. Očekávej ale chladnější noci s běžnou teplotou okolo 12 °C. Průměrná rychlost větru bývá 16 km/h. Pokud jde o srážky, červenec je jedním z nejvlhčích měsíců v roce, s průměrným množstvím srážek kolem 102 mm. Doporučujeme proto s sebou vzít vhodné oblečení i deštník, aby tě případná přeháňka nezaskočila.

Počasí srpen

Pokud plánuješ cestu do Donegalu v srpnu, můžeš se těšit na běžnou teplotu přes den 17 °C a běžnou teplotu přes noc 12 °C. Nejteplejší dny mají průměrnou teplotu 23 °C. Rychlost větru dosahuje průměrně 16 km/h. Ovšem, srpen bývá v Donegalu dosti deštivý, srážky by mohly překročit 102 mm. Raději nezapomeň na deštník!

Počasí září

Pokud se chystáš do Donegalu v září, očekávej běžnou teplotu přes den kolem 16 °C a v noci kolem 10 °C. Nejteplejší dny v září by měly být kolem 21 °C. Průměrná rychlost větru bude asi 19 km/h a srážkový úhrn by se měl pohybovat okolo 90 mm. Měj to na paměti při balení, aby sis připravil/a odpovídající oblečení a výbavu na cestu.

Počasí říjen

Pokud se chystáte do Donegalu v říjnu, mějte na paměti, že průměrná teplota přes den se drží kolem 13 °C, nejteplejší dny se mohou dostat až na 17 °C, ale běžná teplota přes noc klesá na 8°C. Rychlost větru se zvyšuje na průměrných 22 km/h. Pokud plánujete návštěvu tohoto města, nezapomeňte si přibalit nepromokavé oblečení, protože srážky v říjnu činí průměrně 98 mm. Je důležité být připraven na změnu počasí a mít při sobě vhodné oblečení.

Počasí listopad

Pokud plánuješ cestu do Donegalu v listopadu, měj na paměti, že průměrná teplota přes den bývá 10 °C a průměrná rychlost větru činí 24 km/h. Nejteplejší dny dosahují průměrné teploty 14 °C. Průměrné srážky se pohybují kolem 97 mm. Běžná teplota přes noc v listopadu klesá na 6 °C, takže si připrav teplé oblečení a nezapomeň na deštník. Je důležité si být vědom, že listopad je jedním z nejdeštivějších měsíců v Donegalu, takže počítej s častými srážkami. Vzhledem k vyšší rychlosti větru se může zdát chladněji, takže si neutahuj s vrstvami oblečení.

Počasí prosinec

Pokud plánujete navštívit Donegal v prosinci, mějte na paměti, že průměrná teplota přes den je pouze 8 °C a v nejteplejších dnech teplota stoupne pouze na 12 °C. Běžná teplota přes noc klesne na 4 °C. Dále je třeba zmínit, že průměrná rychlost větru dosahuje 25 km/h a srážky se pohybují kolem 114 mm. Proto doporučujeme se oblékat tepleji a vzít si s sebou deštník, abyste byli připraveni na nepředvídatelné změny počasí.

Aktuální počasí

Pokud vás zajímá aktuální počasí v irském městě Donegal, jste na správné adrese. Na přiloženém grafu můžete vidět denní i noční teploty pro dnešek a následujících pár dní. Pokud máte zájem o detailnější informace, jako jsou časy východu a západu slunce, vlhkost, vítr, tlak, oblačnost nebo pravděpodobnost srážek, jednoduše klikněte na obrázek a zobrazí se vám kompletní informace.
Aktuální i dlouhodobou předpověď počasí najdete také na stránkách Accuweather nebo Weather.com. Aktuální počasí také najdete přímo na Googlu.

Graf teplot během roku

Pro lepší představu, jaké počasí v destinaci očekávat, nabízíme srovnání s grafem počasí pro Prahu.
Plánujete cestu do krásného Donegalu na půdě Irska? Pak se vám určitě bude hodit ubytování za akční ceny!

Tabulka teplot během roku

Měsíc Průměrná maximální teplota Průměrná minimální teplota
Leden
8 °C 4 °C
Únor
8 °C 3 °C
Březen
9 °C 4 °C
Duben
12 °C 5 °C
Květen
14 °C 7 °C
Červen
16 °C 10 °C
Červenec
18 °C 12 °C
Srpen
17 °C 12 °C
Září
16 °C 10 °C
Říjen
13 °C 8 °C
Listopad
10 °C 6 °C
Prosinec
8 °C 4 °C

FAQ

Jaké je nejlepší období pro návštěvu destinace Donegal

Pokud plánujete cestu do Donegalu, nejlepší období pro návštěvu města je od června do srpna. V těchto měsících se očekává mírné počasí s běžnou průměrnou teplotou přes den kolem 10-18 °C a běžnou průměrnou rychlostí větru kolem 16-19 km/h. Mějte však na paměti, že srážky v těchto měsících mohou být vyšší a dosahovat kolem 90-102 mm. Pokud vám nevadí chladnější počasí, také období od dubna do května může být považováno za dobré, jelikož teploty se pohybují kolem 12-14 °C přes den a 7 °C v noci, a srážky bývají nižší než v létě. Nicméně, návštěvu Donegalu v zimních měsících je nejlepší vyvarovat, jelikož srážky jsou vyšší a teploty v průměru kolem 8 °C nejsou zrovna příjemné.

Jaké je počasí v destinaci Donegal během léta?

Pokud plánuješ cestu do Donegalu během letních měsíců, očekávej příjemné teploty a mírnou rychlost větru. Průměrná teplota vzduchu v červenci a srpnu se pohybuje kolem 18 °C přes den a 12 °C přes noc. Nejteplejší dny v těchto měsících mohou dosáhnout až 24 °C. Průměrná rychlost větru se snižuje na přijatelných 16 km/h, což zvyšuje komfort pobytu. Mysli však na to, že srážky jsou v tomto období výše než v předchozích měsících, průměrně 102 mm v červenci a srpnu. Když si balíš kufry, nezapomeň vzít si oblečení na různé varianty počasí, včetně deštníku nebo pláštěnky.

Jaké je počasí v destinaci Donegal během zimy?

Během zimy se v Donegalu běžně pohybuje teplota přes den kolem 8 °C a průměrná teplota v nejteplejších dnech dosahuje 11 °C. Teplota přes noc se běžně pohybuje kolem 4 °C. S úhrnem srážek 111 mm je leden nejvlhčím měsícem zimní sezóny. Průměrná rychlost větru je 28 km/h. Pokud se chystáš navštívit Donegal během zimy, nezapomeň na teplé oblečení a ochranu před větrem.

Jaká je teplota moře v Donegal

Pokud se chystáš navštívit Donegal během zimy, měj na paměti, že průměrná teplota přes den v lednu činí 8 °C a v prosinci dokonce pouze 8 °C. Průměrná rychlost větru se v průběhu zimy pohybuje kolem 25 km/h, což může způsobit pocit chladu. Lednové srážky dosahují průměrné hodnoty 111 mm a v prosinci 114 mm. I když to není nejlepší období pro návštěvu Donegalu, s sebou bys měl rozhodně vzít vhodné oblečení a obuv, aby sis užil/a krásy tohoto místa bez pocitu zimy a mokra.

Jaké jsou průměrné srážky v Donegalu během července a srpna?

V červenci a srpnu v Donegalu průměrně spadne 102 mm srážek.

Jaká je běžná teplota během léta v Donegalu?

Běžná teplota během července a srpna se pohybuje kolem 18 °C přes den a 12 °C v noci.

Jaká je průměrná rychlost větru v Donegalu během zimy?

Během měsíců ledna a února dosahuje průměrná rychlost větru v Donegalu 28 km/h.
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz