Fès

Prodloužený víkend v Fèsu

Plánujete prodloužený víkend v Fèsu? Na obletsvet.cz naleznete všechny informace.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Prodloužený víkend v Fèsu

Naplánujte jsi prodloužený víkend v Fèsu na vlastní pěst a navštivte nejzajímavější místa jako například Bab Boujloud, Nejjarine Museum of Wooden Arts & Crafts, Bou Inania Madrasa a mnoho dalších. Fès se nachází ve státě Maroko přibližně 3.5h přímým letem z Prahy. Při plánování prodlouženého víkendu v Fèsu je vhodné letenky rezervovat s předstihem přibližně 1-2 měsíce. U nás na obletsvet.cz potom naleznete všechny informace od ubytování, co vidět a na jaké počasí se připravit. S námi zvládne dovolenou na vlastní pěst každý :)
Afrika
MarokoMaroko

Rychlý přehled

Stát
Maroko
Letiště
1 letiště (FEZ)

Co vidět v Fèsu

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout 19 míst, co vidět v Fèsu .

 • Bab Boujloud
   

  Bab Boujloud

  Bab Boujloud je jednou z nejvýznamnějších bran do mediny ve Fésu. Tato brána, pokrytá modrou a zelenou keramikou, je skvělým místem pro fotografování a procházky. Kromě toho nabízí Bab Boujloud nádherný výhled na historické město Fés a jeho památky. Navštivte tuto krásnou bránu a prožijte autentickou atmosféru starobylého Fésu.

 • Nejjarine Museum of Wooden Arts & Crafts
   

  Nejjarine Museum of Wooden Arts & Crafts

  Muzeum dřevěného umění a řemesel Nejjarine v Fésu je skvělým místem, kde se můžete dozvědět o tradičním řemesle a historii Maroka. Nachází se v starém karavanseraji z 18. století a nabízí nádherné výstavy dřevěných výrobků, jako jsou nábytek, hudební nástroje a mnoho dalšího. Navštivte toto muzeum a prohlédněte si krásné umělecké kusy, které vás ohromí svou kvalitou a detaily.

 • Bou Inania Madrasa
   

  Bou Inania Madrasa

  Bou Inania Madrasa je jednou z nejvýznamnějších islámských škol v Maroku. Tato historická budova, postavená v 14. století, nabízí návštěvníkům krásné architektonické prvky, jako jsou barevné mozaiky a dřevěné řezbářství. Interiér je zdobený mramorem a jemnými kachličkami. Navštivte tuto krásnou památku a prozkoumejte bohatou historii Fésu.

 • Marinid Tombs
   

  Marinid Tombs

  Hroby Marinidů jsou pozůstatkem mohutného opevnění, které obklopovalo město Fès v 14. století. Tyto hrobky jsou dokonalým příkladem středověké architektury a umění. Nacházejí se na vrcholu kopce a nabízejí nádherný výhled na město. Navštivte tento historický a kulturní skvost a prohlédněte si jedinečné dekorace a ornamenty, které zdobí tyto krásné hrobky.

 • Medina of Fez
   

  Medina of Fez

  Medina of Fez je největší dochovanou středověkou medinou na světě a je zapsána na seznamu UNESCO. Procházejte úzkými uličkami plnými tradičních obchodů, kde si můžete koupit kožešiny, keramiku a další suvenýry. Navštivte nejstarší univerzitu na světě - Kairaouine. Užijte si autentickou marockou kuchyni a ochutnejte tradiční čaj. Medina of Fez je nezapomenutelný zážitek, který stojí za návštěvu.

Počasí v Fèsu

Na grafu jsou uvedená průměrná denní minima a maxima v jednotlivých měsících (plné čáry). Přerušovanou čárou jsou potom uvedené maximální teploty v daném měsíci (průměr za posledních 30 let). Před cestou tedy můžete předpokládat, že maximální denní teplota bude okolo průměrné (plná čára), ale je třeba počítat, že se může při "troše štěstí" pohybovat kolem přerušované čáry (průměr maximálních teplot - nejedná se o absolutní maximum!)

Letiště k destinaci Fès

K cestě do destinace Fès lze využít 1 letiště.

Ubytování v Fèsu

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

zakynthos
🌴 Dovolená
🎉 4 990 Kč
Bologna
✈️ Zpátečka
😎 1 155 Kč
zakynthos
🌴 Dovolená
😍 7 990 Kč
Neapol
✨ Víkendovka
🔥 1 442 Kč
rim-pohled
✈️ Zpátečka
🤩 1 258 Kč
Pohled na estoské hlavní město Tallin
Stockholm
Riga
🤘 Multi-city
🎉 2 073 Kč
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz