Gdaňsk

Prodloužený víkend Gdaňsk

Plánujete prodloužený víkend do destinace Gdaňsk? Na obletsvet.cz naleznete všechny informace.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Prodloužený víkend - Gdaňsk

Naplánujte jsi prodloužený víkend v destinaci Gdaňsk na vlastní pěst a navštivte nejzajímavější místa jako například Museum of the Second World War, Amber Museum, Mariacka Street a mnoho dalších. Gdaňsk se nachází ve státě Polsko přibližně 1h přímým letem z Prahy. Při plánování prodlouženého víkendu v destinaci Gdaňsk je vhodné letenky rezervovat s předstihem přibližně 1-2 měsíce. U nás na obletsvet.cz potom naleznete všechny informace od ubytování, co vidět a na jaké počasí se připravit. S námi zvládne dovolenou na vlastní pěst každý :)
PolskoPolsko

Rychlý přehled

Stát

Polsko

Letiště

1 letiště (GDN)

Co vidět

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout Gdaňsk - 22 míst co vidět .

 • Museum of the Second World War
   

  Museum of the Second World War

  Muzeum druhé světové války v Gdaňsku je moderní muzeum, které se věnuje polskému zážitku během druhé světové války. Muzeum bylo založeno v roce 2008 a jeho expozice byly otevřeny v roce 2017. Architektonickou soutěž o stavbu muzea vyhrál tým Kwadrat. Muzeum je státní kulturní institucí a nachází se v Gdaňsku, Polsko.

 • Gdańsk, Wieża Więzienna, XIV, XVII
   

  Amber Museum

  Muzeum Bursztynu v Gdaňsku je zasvěcené všemu, co souvisí s burshtynem a řemeslem navrhování a vytváření burshtynových šperků. Nachází se v bývalé věznici a muzeum představuje sbírku burshtynových artefaktů, burshtynových uměleckých děl a vězeňských cel. Kromě toho jsou zde také realistické výstavy mučíren, které jsou velmi působivé. Gdaňsk se pyšní tím, že je hlavním městem burshtynu a toto muzeum nám to dokazuje.

 • Mariacka Street
   

  Mariacka Street

  Ulica Mariacka v Gdaňsku je úzká ulice, která je ideální pro procházku. Obdivujte fasády domů při procházení. Je to nejatmosférickější ulice v Gdaňsku a jedna z nejfotogeničtějších uliček v Polsku. Téměř kompletně obnovena po druhé světové válce, každý ozdobný detail, včetně nespočetného množství strašidelných gargoylů, byl zahrnut. Je to jediná ulice s kompletní řadou teras, což scéně propůjčuje obrovské kouzlo.

 • Solidarity Museum (European Solidarity Centre)
   

  Solidarity Museum (European Solidarity Centre)

  Evropské centrum solidarity je muzeum a knihovna v Gdaňsku, které se věnuje historii Solidarity, polské odborové organizace a občanského odporu, a dalším opozičním hnutím komunistického východního Evropy. Otevřelo se 31. srpna 2014 a nachází se v moderním budově, jejíž design evokuje trupy lodí postavených v loděnici Gdaňsk. Výstava nabízí návštěvníkům sedm sálů s multimedii, artefakty a interaktivními prvky, které ilustrují boj Poláků o svobodu od 70. let minulého století až po konec komunistické éry.

 • Picture taken in w:Gdańsk after Wikimania 2010 conference.
   

  Royal Chapel

  Královská kaple (Kaplica Królewska) v Gdaňsku je historická barokní stavba, nacházející se vedle Kostela Panny Marie. Byla postavena v letech 1678 až 1681 na počest poslední vůle polského primase Andrzeje Olszowského. Kaple je známá svými krásnými freskami z 19. století a je jediným barokním kostelem v historické části Gdaňsku. Jejím nejvíce atraktivním prvkem je fasáda, navržená slavným královským architektem Tylmanem van Gamerenem.

Počasí Gdaňsk

Na grafu jsou uvedená průměrná denní minima a maxima v jednotlivých měsících (plné čáry). Přerušovanou čárou jsou potom uvedené maximální teploty v daném měsíci (průměr za posledních 30 let). Před cestou tedy můžete předpokládat, že maximální denní teplota bude okolo průměrné (plná čára), ale je třeba počítat, že se může při "troše štěstí" pohybovat kolem přerušované čáry (průměr maximálních teplot - nejedná se o absolutní maximum!)

Letiště k destinaci Gdaňsk

K cestě do destinace Gdaňsk lze využít 1 letiště.

Gdaňsk - ubytování

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

Faro
✈️ Zpátečka
🚀 1 302 Kč

Vánoce v Algarve

Portugalsko
Před 3 hodinami
Katánie
✈️ Zpátečka
👌 1 437 Kč
Malta - zátoka
✨ Víkendovka
🔥 1 140 Kč

Zimní víkendy na Maltě

Malta
Před 25 hodinami
Kodan - Nyhavn
✈️ Zpátečka
💣 1 860 Kč
Pisa
✨ Víkendovka
🚀 958 Kč
Hurghada
🌴 Dovolená
😎 9 965 Kč
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz