gdansko, polsko

Prodloužený víkend v Gdaňsku

Plánujete prodloužený víkend v Gdaňsku? Na obletsvet.cz naleznete všechny informace.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Prodloužený víkend v Gdaňsku

Naplánujte jsi prodloužený víkend v Gdaňsku na vlastní pěst a navštivte nejzajímavější místa jako například Radnice, Bazilika Nanebevzetí Panny Marie, The Crane a mnoho dalších. Gdaňsk se nachází ve státě Polsko přibližně 1h přímým letem z Prahy. Při plánování prodlouženého víkendu v Gdaňsku je vhodné letenky rezervovat s předstihem přibližně 1-2 měsíce. U nás na obletsvet.cz potom naleznete všechny informace od ubytování, co vidět a na jaké počasí se připravit. S námi zvládne dovolenou na vlastní pěst každý :)
Evropa
PolskoPolsko
👀 Památky
🏛️ Architektura
🏺 Museum
🌊 Moře

Rychlý přehled

Stát
Polsko
Letiště
1 letiště (GDN)
Časový posun
Stejný jako v ČR

Co vidět v Gdaňsku

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout 31 míst, co vidět v Gdaňsku .

 • radnice-gdansk
   

  Radnice

  Radnice v Gdaňsku (polsky: Ratusz w Gdańsku) je historická budova nacházející se v centru města. Radnice v Gdaňsku se nachází na Dlouhém náměstí, které je obklopeno dalšími historickými budovami a domy. Budova radnice sama o sobě je architektonickým skvostem, přičemž její historie sahá až do středověku. Jedním z nejvýraznějších prvků radnice je její věž, která se tyčí nad městem a poskytuje nádherný výhled na Gdaňsk a okolní krajinu. Uvnitř budovy najdete řadu historických místností, včetně slavnostního sálu a rady, které jsou bohatě zdobené a plné historických artefaktů. Dnes slouží radnice jako sídlo městského úřadu. Je tu také zvonkohra - každou hodinu můžete slyšet zvuk zvonů, který vytváří nezaměnitelnou atmosféru.

 • Bazilika Nanebevzetí Panny Marie
   

  Bazilika Nanebevzetí Panny Marie

  Bazilika Nanebevzetí Panny Marie v Gdaňsku, známá také jako Kostel svaté Marie, je gotický římskokatolický kostel nacházející se v centru Gdaňsku. Je momentálně jedním z největších cihlových kostelů na světě. Její krása a architektura jsou úchvatné, včetně královské kaple a mnoha dalších detailů. Bazilika je jedním z nejvýznamnějších turistických míst v Gdaňsku, které rozhodně stojí za návštěvu. Nachází se na hlavním náměstí města, Dlouhém trhu (Długi Targ), a je jednou z hlavních dominant gdaňského panoramatu.

 • The Crane
   

  The Crane

  Krantor, známá také jako The Crane (Brána Żuraw), je historickou branou s funkčním zdvihadlem v Gdaňsku. Původní dřevěná konstrukce sloužila k nakládání lodí již od 13. století. Dnes je to součást Národního námořního muzea a jediný plně obnovený památník svého druhu na světě. Uvnitř najdete výstavy vztahující se k historii lodní dopravy. MNavštěvníci mohou prozkoumat historii tohoto významného místa a vychutnat si nádherný výhled na řeku Motława a okolní památky.

 • dlouha-ulice-gdansk
   

  Dlouhá Ulice

  Dlouhá ulice (polsky: Długa) je historická ulice v centru Gdaňsku a jednou z nejznámějších a nejmalebnějších ulic ve městě, obklopena nádhernými historickými budovami. Dlouhá Ulice je součástí tzv. Královské cesty. Tato ulice je obzvláště populární mezi turisty, kteří sem přicházejí obdivovat její architekturu a atmosféru. Podél Dlouhé Ulice najdete mnoho historických domů a paláců, z nichž některé pocházejí z období středověku a renesance. Mnoho z nich je bohatě zdobených a nese stopy různých architektonických stylů, které odrážejí bohatou historii města. Ulice je také obklopena restauracemi, kavárnami a obchody, které lákají návštěvníky k procházkám a nakupování.

 • Zelená brána
   

  Zelená brána

  Zelená brána v Gdaňsku je jednou z nejvýznamnějších turistických atrakcí města. Tato ikonická brána byla postavena v 60. letech 16. století jako oficiální rezidence polských monarchů. Dnes zde sídlí Národní muzeum v Gdaňsku. Zelená brána se nachází mezi Dlouhým trhem a řekou Motlavou a spolu se Zlatou bránou a Hlavní bránou tvoří Královskou cestu. Její architektura byla inspirována antverpskou městskou radnicí a odráží vlámský vliv v Gdaňsku.

Počasí v Gdaňsku

Na grafu jsou uvedená průměrná denní minima a maxima v jednotlivých měsících (plné čáry). Přerušovanou čárou jsou potom uvedené maximální teploty v daném měsíci (průměr za posledních 30 let). Před cestou tedy můžete předpokládat, že maximální denní teplota bude okolo průměrné (plná čára), ale je třeba počítat, že se může při "troše štěstí" pohybovat kolem přerušované čáry (průměr maximálních teplot - nejedná se o absolutní maximum!)

Letiště k destinaci Gdaňsk

K cestě do destinace Gdaňsk lze využít 1 letiště.

Gdaňsk - ubytování

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

Varna
🌴 Dovolená
🎉 4 990 Kč
benatky
✈️ Zpátečka
👍 1 159 Kč
Banja Luka
✈️ Zpátečka
👌 860 Kč
Ibiza
✈️ Zpátečka
🔥 1 880 Kč

Srpnové letenky na Ibizu

Španělsko
Před 39 hodinami
hurghada
🌴 Dovolená
👍 12 490 Kč
londyn
Edinburgh- výhled
🤘 Multi-city
🔥 2 343 Kč
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz