Gdaňsk

Gdaňsk průvodce

Co vidět, okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Gdaňsk

Gdaňsk je jedno z nejstarších a největších polských měst a metropolí Pomořského vojvodství. Gdaňskem protéká řeka Visla a Motława. Gdaňsk leží na břehu Baltského moře u Gdaňského zálivu.

PolskoPolsko

Co vidět

Museum of the Second World War
 

Museum of the Second World War

Muzeum druhé světové války v Gdaňsku je moderní muzeum, které se věnuje polskému zážitku během druhé světové války. Muzeum bylo založeno v roce 2008 a jeho expozice byly otevřeny v roce 2017. Architektonickou soutěž o stavbu muzea vyhrál tým Kwadrat. Muzeum je státní kulturní institucí a nachází se v Gdaňsku, Polsko.

Gdańsk, Wieża Więzienna, XIV, XVII
 

Amber Museum

Muzeum Bursztynu v Gdaňsku je zasvěcené všemu, co souvisí s burshtynem a řemeslem navrhování a vytváření burshtynových šperků. Nachází se v bývalé věznici a muzeum představuje sbírku burshtynových artefaktů, burshtynových uměleckých děl a vězeňských cel. Kromě toho jsou zde také realistické výstavy mučíren, které jsou velmi působivé. Gdaňsk se pyšní tím, že je hlavním městem burshtynu a toto muzeum nám to dokazuje.

Mariacka Street
 

Mariacka Street

Ulica Mariacka v Gdaňsku je úzká ulice, která je ideální pro procházku. Obdivujte fasády domů při procházení. Je to nejatmosférickější ulice v Gdaňsku a jedna z nejfotogeničtějších uliček v Polsku. Téměř kompletně obnovena po druhé světové válce, každý ozdobný detail, včetně nespočetného množství strašidelných gargoylů, byl zahrnut. Je to jediná ulice s kompletní řadou teras, což scéně propůjčuje obrovské kouzlo.

Solidarity Museum (European Solidarity Centre)
 

Solidarity Museum (European Solidarity Centre)

Evropské centrum solidarity je muzeum a knihovna v Gdaňsku, které se věnuje historii Solidarity, polské odborové organizace a občanského odporu, a dalším opozičním hnutím komunistického východního Evropy. Otevřelo se 31. srpna 2014 a nachází se v moderním budově, jejíž design evokuje trupy lodí postavených v loděnici Gdaňsk. Výstava nabízí návštěvníkům sedm sálů s multimedii, artefakty a interaktivními prvky, které ilustrují boj Poláků o svobodu od 70. let minulého století až po konec komunistické éry.

Picture taken in w:Gdańsk after Wikimania 2010 conference.
 

Royal Chapel

Královská kaple (Kaplica Królewska) v Gdaňsku je historická barokní stavba, nacházející se vedle Kostela Panny Marie. Byla postavena v letech 1678 až 1681 na počest poslední vůle polského primase Andrzeje Olszowského. Kaple je známá svými krásnými freskami z 19. století a je jediným barokním kostelem v historické části Gdaňsku. Jejím nejvíce atraktivním prvkem je fasáda, navržená slavným královským architektem Tylmanem van Gamerenem.

Westerplatte
 

Westerplatte

Westerplatte v Gdaňsku je historické místo, kde došlo k první invazi druhé světové války. Dnes je zde monumentální kamenný památník, který připomíná tyto události. Westerplatte je poloostrov na pobřeží Baltského moře, v ústí řeky Vístuly. Od roku 1926 do roku 1939 zde byla polská vojenská tranzitní stanice, která byla umístěna na území Svobodného města Gdaňsk.

Gdaňsk - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 556 km
Nejbližší letiště GDN
12 km od centra
Přímý let
~ 0h 58min
Polsko Polsko
Časový posun proti ČR
Stejný jako v ČR
Obsluhující letiště
GDN
Gdaňsk
GdaňskMuseum of the Second World WarGdańsk, Wieża Więzienna, XIV, XVIIMariacka StreetSolidarity Museum (European Solidarity Centre)Picture taken in w:Gdańsk after Wikimania 2010 conference.WesterplatteArtus CourtGreen GateBasilica of St. Mary of the Assumption of the Blessed Virgin Mary in GdańskNational Museum in GdańskGdańsk, wielka zbrojownia ze studnią, ob. PWSSP, 1602-1605Brzeźno Pier

Počasí jaro

Březen
Max: 7 °C
Min: -1 °C
Duben
Max: 13 °C
Min: 3 °C
Květen
Max: 18 °C
Min: 6 °C

Počasí léto

Červen
Max: 21 °C
Min: 10 °C
Červenec
Max: 23 °C
Min: 13 °C
Srpen
Max: 24 °C
Min: 13 °C

Počasí podzim

Září
Max: 19 °C
Min: 9 °C
Říjen
Max: 14 °C
Min: 5 °C
Listopad
Max: 7 °C
Min: 1 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: 3 °C
Min: -2 °C
Leden
Max: 2 °C
Min: -3 °C
Únor
Max: 3 °C
Min: -2 °C

Letiště obsluhující město

Letiště poblíž

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

výhled na Barcelonu z parku Guell
🌴 Dovolená
😎 12 250 Kč
Kodan - Nyhavn
Gdaňsk
Riga
🤘 Multi-city
👍 2 136 Kč
Edinburgh- výhled
✈️ Zpátečka
🚀 1 054 Kč

Skotsko během jara

Spojené království
Před 24 hodinami
Zadar, Chorvatsko
✈️ Zpátečka
🎉 1 142 Kč
Ibiza
✈️ Zpátečka
🔥 1 167 Kč

Jarní letenky na Ibizu

Španělsko
Před 47 hodinami
londyn
dublin - ulice v centru města
🤘 Multi-city
💣 1 750 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz