Liepaja - Lutheran Church of St. Ana in Liepaja. It's Liepaja's oldest church, built in XI century. At first it was wooden, lately few times reconstructed.

Liepaja průvodce

Co vidět, okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Liepaja

Liepaja je přístavní město nacházející se v západní části Lotyšska. Toto malebné město láká návštěvníky svým bohatým kulturním dědictvím a krásnými plážemi Baltského moře. Prozkoumejte historické centrum města s jeho barokními a klasicistními budovami. Chcete-li ochutnat tradiční lotyšskou kuchyni, navštivte trhy na Šopenově ulici. Nezapomeňte navštívit ikonický koncertní dům Great Amber, který je zároveň architektonickým skvostem, a věnovat se hudebním podnikům. Liepaja je ideální destinací pro milovníky historie, kultury a krásných pláží.

Evropa
LotyšskoLotyšsko

Co vidět

Liepaja seaside park
 

Liepaja seaside park

Liepaja Seaside Park je rušným rekreačním centrem obklopeným stromy a fontánami. Zahrnuje skatepark, sezónní kavárny a kulturní akce. Tento park je ideálním místem pro odpočinek a relaxaci s rodinou nebo přáteli. Můžete si užít piknik, projít se po pláži nebo si užít sportovní aktivity. Liepaja Seaside Park je jedním z nejkrásnějších parků v Lotyšsku a určitě stojí za návštěvu.

Rose Square
 

Rose Square

Liepaja je městem plným historie a kultury. Jedním z nejvýznamnějších míst je náměstí Růží, které se nachází v srdci města. Toto náměstí je obklopeno krásnou architekturou a nabízí návštěvníkům mnoho zajímavých míst k prozkoumání. Zdejší památky zahrnují kostely, muzea a historické budovy. Náměstí Růží je také oblíbeným místem pro setkání s místními a ochutnání tradičních jídel a nápojů.

Liepāja Northern Breakwater
 

Liepāja Northern Breakwater

Liepaja Northern Breakwater je jedním z nejvýznamnějších turistických míst v Liepaji. Tento dlouhý kamenný molek chrání přístav a nabízí nádherný výhled na Baltské moře. Můžete se projít po mole, pozorovat rybáře a užít si krásné panoramatické výhledy. Pokud máte rádi moře a přírodu, navštivte Liepaja Northern Breakwater a užijte si krásné okolí.

Artillery battery No.1 (Northern Fort)
 

Artillery battery No.1 (Northern Fort)

Baterie č. 1 (Severní pevnost) je historická vojenská pevnost v Liepaji. Tato pevnost byla postavena ve 20. století a sloužila k obraně přístavu. Dnes je tato pevnost turistickou atrakcí, kterou si návštěvníci mohou prohlédnout. Při návštěvě této pevnosti si můžete prohlédnout historické zbraně a vojenskou techniku a užít si nádherný výhled na moře.

Liepājas muzejs
 

Liepājas muzejs

Liepājas muzeum je jedním z nejzajímavějších muzeí v Lotyšsku. Nachází se v historické budově, která kdysi sloužila jako kasárna ruského impéria a později sovětské armády. V muzeu najdete bohatou sbírku artefaktů, dokumentů a fotografií, které dokumentují historii Liepāje a okolního regionu. Mezi nejzajímavější expozice patří sbírka námořních artefaktů a výstava věnovaná sovětské okupaci.

Latvijas mūziķu slavas aleja
 

Latvijas mūziķu slavas aleja

Latvijas mūziķu slavas aleja v Liepaji je jedinečná turistická atrakce pro milovníky hudby. Tato ulice slávy obsahuje mnoho pamětních desek a soch latvijšských hudebníků, kteří se stali legendami. Mezi nimi jsou například Ainars Mielavs, Laima Vaikule a Raimonds Pauls. Procházka touto ulicí nabízí nejen zábavu, ale také historický pohled na latvijšskou hudební scénu.

Liepaja - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 838 km
Nejbližší letiště LPX
5 km od centra
Přímý let
~ 1h 20min
Lotyšsko Lotyšsko
Časový posun proti ČR
+1h
Obsluhující letiště
LPX
Liepaja - Lutheran Church of St. Ana in Liepaja. It's Liepaja's oldest church, built in XI century. At first it was wooden, lately few times reconstructed.
Liepaja - Lutheran Church of St. Ana in Liepaja. It's Liepaja's oldest church, built in XI century. At first it was wooden, lately few times reconstructed.Liepaja seaside parkRose SquareLiepāja Northern BreakwaterArtillery battery No.1 (Northern Fort)Liepājas muzejsLatvijas mūziķu slavas aleja

Počasí jaro

Březen
Max: 4 °C
Min: -1 °C
Duben
Max: 11 °C
Min: 2 °C
Květen
Max: 16 °C
Min: 6 °C

Počasí léto

Červen
Max: 19 °C
Min: 10 °C
Červenec
Max: 21 °C
Min: 13 °C
Srpen
Max: 21 °C
Min: 13 °C

Počasí podzim

Září
Max: 17 °C
Min: 9 °C
Říjen
Max: 12 °C
Min: 5 °C
Listopad
Max: 6 °C
Min: 2 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: 2 °C
Min: -1 °C
Leden
Max: 1 °C
Min: -3 °C
Únor
Max: 1 °C
Min: -3 °C

Letiště obsluhující město

Letiště poblíž

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

Kodan - Nyhavn
✨ Prodloužený víkend
😍 718 Kč
Palma de Mallorca
✈️ Zpátečka
👌 860 Kč
Girona, Španělsko
🌴 Dovolená
😍 7 990 Kč
Marseille
Bordeaux
🤘 Multi-city
🔥 1 331 Kč
londyn
✈️ Zpátečka
💣 1 641 Kč
Kalamata
✈️ Zpátečka
😍 965 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz