Palanga - Palanga

Palanga průvodce

Co vidět, okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Palanga

Palanga je překrásné pobřežní město na pobřeží Baltského moře v Litvě. Toto malebné místo je ideální pro relaxaci a odpočinek. Procházka po proslulé Basanavičiaus ulici, kde se nachází mnoho kaváren, restaurací a obchodů, je jedním z vrcholů návštěvy Palangy. Nezapomeňte se projít po dlouhé dřevěné pěší zóně, která vede až k moři, a navštívit místní jantarové muzeum, kde si můžete obdivovat největší sbírku jantaru na světě.

LitvaLitva

Co vidět

Gintaro muziejus
 

Gintaro muziejus

Gintaro muzeum v Palangě je umístěno na statku s nádhernou zahradou. Muzeum nabízí exponáty litvinského umění, kultury a slavného jantaru. Pro milovníky historie a umění je to skvělé místo k návštěvě. Muzeum se nachází v blízkosti pláže, což je ideální pro ty, kteří chtějí spojit kulturu s odpočinkem u moře.

Birutė Hill
 

Birutė Hill

Birutė Hill v Palangě je jedním z nejznámějších míst v Litvě. Nachází se v přírodním parku a nabízí nádherný výhled na město a Baltské moře. Legenda praví, že na této hoře žila dávná litevská kněžna Birutė. Dnes se zde nachází památník Birutė a muzeum, které ukazuje historii Palangy a okolí. Mnoho turistů se sem vydává za krásným výhledem a procházkou v přírodě.

Jūratė ir Kastytis
 

Jūratė ir Kastytis

Palanga je oblíbené letovisko na pobřeží Baltského moře v Litvě. Jeho největší atrakcí je Jūratė a Kastytis - socha postavená na pláži, která připomíná legendu o lásce mezi mořskou pannou a rybářem. Okolí sochy je ideálním místem pro procházky a relaxaci. Město Palanga nabízí také mnoho dalších možností zábavy, jako jsou vodní sporty, cykloturistika a bohatou noční scénu.

Palangos lieptas
 

Palangos lieptas

Palangos lieptas je nejdelší dřevěný mol v Litvě, který se rozprostírá do Baltského moře. Je to oblíbené místo pro procházky, rybolov a pozorování západu slunce. Na molu najdete také několik stánků s občerstvením a suvenýry. V letních měsících je zde velký nápor turistů, takže je dobré se sem vydat včas. Pokud hledáte klidnější atmosféru, doporučujeme navštívit Palangos lieptas v ranních hodinách.

Palanga sahili
 

Palanga sahili

Palanga je oblíbeným letoviskem na pobřeží Baltského moře v Litvě. Jeho největší předností je nádherná písečná pláž, která se táhne podél pobřeží. Kromě koupání a slunění nabízí Palanga také spoustu kulturních akcí a památek, jako je například Palangský muzeum, Muzeum Ámberu nebo Palangský park. Pro milovníky přírody je ideální procházka po místním lesoparku, kde můžete objevovat mnoho druhů rostlin a zvířat.

Interactive Lithuanian fairy tale park
 

Interactive Lithuanian fairy tale park

Palanga - Interaktivní litevský park s pohádkovou tématikou je ideálním místem pro rodinný výlet. Park nabízí interaktivní zážitky pro děti i dospělé, jako například návštěvu zámku princezny, setkání s kouzelníkem nebo projížďku na lodičkách po řece. Kromě toho můžete navštívit i mini zoo nebo si užít pohodu na pláži, která se nachází jen pár kroků od parku. Palanga je skvělou volbou pro ty, kteří hledají zábavu a relaxaci v příjemném prostředí.

Palanga - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 787 km
Nejbližší letiště PLQ
6 km od centra
Přímý let
~ 1h 16min
Litva Litva
Časový posun proti ČR
+1h
Obsluhující letiště
PLQ
Palanga - Palanga
Palanga - PalangaGintaro muziejusBirutė HillJūratė ir KastytisPalangos lieptasPalanga sahiliInteractive Lithuanian fairy tale parkSamogitian SanctuaryIllusive House EurekaPalanga Birute park beach

Počasí jaro

Březen
Max: 5 °C
Min: -1 °C
Duben
Max: 11 °C
Min: 2 °C
Květen
Max: 17 °C
Min: 6 °C

Počasí léto

Červen
Max: 19 °C
Min: 10 °C
Červenec
Max: 22 °C
Min: 13 °C
Srpen
Max: 21 °C
Min: 13 °C

Počasí podzim

Září
Max: 17 °C
Min: 9 °C
Říjen
Max: 12 °C
Min: 6 °C
Listopad
Max: 6 °C
Min: 2 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: 2 °C
Min: -1 °C
Leden
Max: 1 °C
Min: -3 °C
Únor
Max: 1 °C
Min: -3 °C

Letiště obsluhující město

Letiště poblíž

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

Edinburgh- výhled
✈️ Zpátečka
🚀 1 054 Kč

Skotsko během jara

Spojené království
Před 4 hodinami
Zadar, Chorvatsko
✈️ Zpátečka
🎉 1 142 Kč
Ibiza
✈️ Zpátečka
🔥 1 167 Kč

Jarní letenky na Ibizu

Španělsko
Před 26 hodinami
londyn
dublin - ulice v centru města
🤘 Multi-city
💣 1 750 Kč
zakynthos
🌴 Dovolená
🤩 13 290 Kč
kaunas
✨ Víkendovka
👌 860 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz