Palanga - Palanga

Palanga - co musíš vidět

Tipy na nejlepších 9 míst, které musíš určitě navštívit v Palanga.

Palanga - co musíš vidět

Gintaro muziejus
 

Gintaro muziejus

Gintaro muzeum v Palangě je umístěno na statku s nádhernou zahradou. Muzeum nabízí exponáty litvinského umění, kultury a slavného jantaru. Pro milovníky historie a umění je to skvělé místo k návštěvě. Muzeum se nachází v blízkosti pláže, což je ideální pro ty, kteří chtějí spojit kulturu s odpočinkem u moře.

Birutė Hill
 

Birutė Hill

Birutė Hill v Palangě je jedním z nejznámějších míst v Litvě. Nachází se v přírodním parku a nabízí nádherný výhled na město a Baltské moře. Legenda praví, že na této hoře žila dávná litevská kněžna Birutė. Dnes se zde nachází památník Birutė a muzeum, které ukazuje historii Palangy a okolí. Mnoho turistů se sem vydává za krásným výhledem a procházkou v přírodě.

Jūratė ir Kastytis
 

Jūratė ir Kastytis

Palanga je oblíbené letovisko na pobřeží Baltského moře v Litvě. Jeho největší atrakcí je Jūratė a Kastytis - socha postavená na pláži, která připomíná legendu o lásce mezi mořskou pannou a rybářem. Okolí sochy je ideálním místem pro procházky a relaxaci. Město Palanga nabízí také mnoho dalších možností zábavy, jako jsou vodní sporty, cykloturistika a bohatou noční scénu.

Palangos lieptas
 

Palangos lieptas

Palangos lieptas je nejdelší dřevěný mol v Litvě, který se rozprostírá do Baltského moře. Je to oblíbené místo pro procházky, rybolov a pozorování západu slunce. Na molu najdete také několik stánků s občerstvením a suvenýry. V letních měsících je zde velký nápor turistů, takže je dobré se sem vydat včas. Pokud hledáte klidnější atmosféru, doporučujeme navštívit Palangos lieptas v ranních hodinách.

Palanga sahili
 

Palanga sahili

Palanga je oblíbeným letoviskem na pobřeží Baltského moře v Litvě. Jeho největší předností je nádherná písečná pláž, která se táhne podél pobřeží. Kromě koupání a slunění nabízí Palanga také spoustu kulturních akcí a památek, jako je například Palangský muzeum, Muzeum Ámberu nebo Palangský park. Pro milovníky přírody je ideální procházka po místním lesoparku, kde můžete objevovat mnoho druhů rostlin a zvířat.

Interactive Lithuanian fairy tale park
 

Interactive Lithuanian fairy tale park

Palanga - Interaktivní litevský park s pohádkovou tématikou je ideálním místem pro rodinný výlet. Park nabízí interaktivní zážitky pro děti i dospělé, jako například návštěvu zámku princezny, setkání s kouzelníkem nebo projížďku na lodičkách po řece. Kromě toho můžete navštívit i mini zoo nebo si užít pohodu na pláži, která se nachází jen pár kroků od parku. Palanga je skvělou volbou pro ty, kteří hledají zábavu a relaxaci v příjemném prostředí.

Samogitian Sanctuary
 

Samogitian Sanctuary

Palanga je přímořské letovisko, které se nachází na pobřeží Baltského moře. Můžete zde navštívit mnoho zajímavých míst, jako je například Samogitian Sanctuary. Toto svatyně se nachází v samém srdci Palangy a nabízí klidné a pohodové prostředí pro meditaci a relaxaci. Je to skvělé místo pro ty, kteří hledají duchovní obnovu a chtějí se odpojit od každodenního shonu a stresu.

Illusive House Eureka
 

Illusive House Eureka

Palanga je krásné letovisko na pobřeží Baltského moře v Litvě. Je to oblíbená turistická destinace díky svému písečnému pobřeží, malebnému přístavu a bohaté historii. Mezi největší atrakce patří Palangský muzeum, Amber muzeum a Palangský park. Navštivte také místní pláž a užijte si slunce a koupání v moři. Palanga je ideální pro rodinnou dovolenou nebo romantický pobyt.

Palanga Birute park beach
 

Palanga Birute park beach

Palanga Birute Park Beach je jednou z nejkrásnějších pláží v Litvě. Tento písečný ráj se nachází v Palangě a nabízí návštěvníkům čistou vodu a krásné výhledy na Baltské moře. Kromě koupání a opalování si můžete užít i procházky v nedalekém Birute parku, který je plný zeleně a květinových záhonů. Palanga Birute Park Beach je ideální pro rodinné výlety a relaxaci v přírodě.

Mapa

⭐ Vše (9)

Objednejte si prohlídky a výlety v destinaci Palanga s GetYourGuide

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz