Szczytno průvodce

Co vidět, okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Szczytno

Szczytno je malebné město v Polsku, které nabízí svým návštěvníkům historické památky, krásnou přírodu a pohostinnou atmosféru. Procházka po úzkých uličkách vás zavede k nádherným gotickým a barokním budovám, které jsou důkazem bohaté historie tohoto místa. Je zde také mnoho příležitostí pro aktivní dovolenou - přírodní rezervace a jezera v okolí nabízí možnost pěších túr, cyklistiky či rybaření. Szczytno je ideální destinací pro ty, kteří hledají klid a relaxaci v srdci Polska.

PolskoPolsko

Co vidět

The ruins of the castle in Szczytno
 

The ruins of the castle in Szczytno

Zřícenina hradu v Szczytnu je jedním z nejvýznamnějších historických památek v této oblasti. Hrad byl postaven v 14. století a sloužil jako obranná pevnost. Dnes z něj zbyly pouze zříceniny, ale stále je to fascinující místo, které přitahuje mnoho turistů. Z hradu je také krásný výhled na okolní krajinu. Pro milovníky historie je to určitě must-see místo při návštěvě Szczytna.

Molo w Szczytnie
 

Molo w Szczytnie

Molo v Szczytně je oblíbeným místem pro turisty i místní obyvatele. Tato dlouhá lázeňská promenáda se nachází u jezera Sasek Wielki a nabízí úchvatné výhledy na krajinu. Je ideálním místem pro procházky, cyklistiku a relaxaci u vody. Navštivte molo a užijte si klidné chvíle s rodinou a přáteli.

Muzeum Mazurskie w Szczytnie
 

Muzeum Mazurskie w Szczytnie

Muzeum Mazurskie v Szczytnu je ideálním místem pro ty, kteří chtějí poznat historii Mazurska. Muzeum se nachází v historické budově, která sama o sobě stojí za návštěvu. V muzeu najdete expozice o historii regionu, tradičních řemeslech a kultuře. Pro milovníky historie je to skvělá příležitost naučit se více o Mazursku a jeho lidu.

Pomnik 5'00
 

Pomnik 5'00

Pomník 5'00 je jedním z nejvýznamnějších památníků ve Szczytnu. Nachází se v centru města a připomíná období druhé světové války. Tento památník je věnován všem obětem války a stojí jako symbol pro mír a svobodu. Místní obyvatelé i turisté se zde často scházejí, aby uctili památku padlých a uvědomili si význam míru a tolerance.

Zabytkowe budynki browaru z XIX wieku
 

Zabytkowe budynki browaru z XIX wieku

Browar Szczytno je skvělým místem pro milovníky historie i piva. Založen byl v 19. století a jeho budovy jsou dodnes zachovány jako kulturní památka. V současné době slouží jako muzeum a restaurace, kde si můžete vychutnat tradiční polské jídlo a ochutnat místní pivo. Prohlídka tohoto místa je skvělým způsobem, jak se seznámit s historií Szczytna a jeho pivovarnictvím.

Pomnik Krzysztofa Klenczona w Szczytnie
 

Pomnik Krzysztofa Klenczona w Szczytnie

Pomník Krzysztofa Klenczona v Szczytně je nejvýznamnější místní památkou. Krzysztof Klenczon byl polským zpěvákem a textařem, který se narodil právě v Szczytně. Pomník byl postaven v roce 2006 a nachází se na náměstí, které nese jeho jméno. Tento památník je oblíbeným místem pro turisty i místní obyvatele, kteří si zde připomínají jeho významnou osobnost a přínos pro polskou hudbu.

Szczytno - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 587 km
Nejbližší letiště SZY
0 km od centra
Přímý let
~ 1h 1min
Polsko Polsko
Časový posun proti ČR
Stejný jako v ČR
Obsluhující letiště
SZY

Počasí jaro

Březen
Max: 6 °C
Min: -1 °C
Duben
Max: 14 °C
Min: 3 °C
Květen
Max: 19 °C
Min: 7 °C

Počasí léto

Červen
Max: 21 °C
Min: 10 °C
Červenec
Max: 24 °C
Min: 13 °C
Srpen
Max: 23 °C
Min: 12 °C

Počasí podzim

Září
Max: 18 °C
Min: 9 °C
Říjen
Max: 13 °C
Min: 5 °C
Listopad
Max: 6 °C
Min: 1 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: 1 °C
Min: -3 °C
Leden
Max: 0 °C
Min: -4 °C
Únor
Max: 1 °C
Min: -4 °C

Letiště obsluhující město

Letiště poblíž

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

Paříž
✈️ Zpátečka
🎉 1 142 Kč
Bari - pobřeží
✈️ Zpátečka
💣 1 175 Kč
Colombo - A crumbling colonial-era building is wedged between more modern structures at this intersection in Pettah, one of the oldest districts in Colombo and…
✈️ Zpátečka
👌 19 990 Kč
mombasa, Kena
🌴 Dovolená
👌 17 490 Kč
Faro
✈️ Zpátečka
🔥 2 045 Kč
Sevilla
malaga
✈️ Zpátečka
👌 2 495 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz