Lublin - Kościół św. Mikołaja na Czwartku w Lublinie.

Lublin průvodce

Co vidět, okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Lublin

Lublin je malebné polské město s bohatou historií a kulturou. Navštivte staré město s jeho úzkými uličkami, které vás zavedou k působivému hraběcímu hradu. Lublin nabízí celou škálu muzeí, galerií a divadel, z nichž nejznámější je Muzeum Majdanek. Pro procházku si vyberte malebný Park Saski, který nabízí odpočinek od rušného centra. Vyzkoušejte polskou kuchyni v místních restauracích a ochutnejte speciality, jako je pierogi nebo bigos. Lublin je skvělým výchozím bodem pro objevování okolních atrakcí.

PolskoPolsko

Co vidět

Lublin Castle
 

Lublin Castle

Zámek Lublin se nachází v polském městě Lublin, nedaleko centra a sousedící s historickou částí města. Jedná se o jedno z nejstarších dochovaných královských sídel v Polsku, založené v 12. století. Zámek prošel mnoha rekonstrukcemi, nejstarší dochovanou částí je impozantní románská kulatá věž, která dominuje nádvoří. V zámku se nachází Lublinské muzeum a gotická kaple sv. Trojice s nejkrásnějšími polskými freskami. Během druhé světové války sloužil zámek jako vězení pro až 40 000 vězňů a byl místem poprav 300 lidí v červenci 1944.

The Holy Trinity Chapel and the castle keep in Lublin.
 

Chapel of the Holy Trinity

Kaple svaté Trojice, známá také jako Lublinská hradní kaple, je gotická kaple s renesančním štítem, která se nachází v nádvoří Lublinského hradu v Polsku. Kaple sousedí s muzeem hradního komplexu a je nedílnou součástí místa. Je známá svými freskami z 15. století v byzantském nebo pravoslavném stylu, což je v katolickém Polsku neobvyklé. Kaple byla pravděpodobně postavena před rokem 1326 a v 14. století byla jednopatrovou budovou s kryptou.

Lublin Open Air Village Museum
 

Lublin Open Air Village Museum

Muzeum Wsi Lubelskiej v Lublině je otevřeným muzeem pod širým nebem, které se nachází na adrese Varšavská 96. Muzeum se specializuje na lidovou architekturu a kulturu Lublinského vojvodství. V parku se nachází více než 50 historických dřevěných budov, které připomínají venkovský život na konci 19. a začátku 20. století. Toto místo je oblíbeným cílem výletů a nabízí pohled do minulosti.

Cracow Gate
 

Cracow Gate

Brána Kraków v Lublinu je gotická brána postavená v 14. století, která sloužila jako součást opevnění města. V 16. století získala renesanční nadstavbu a v roce 1782 barokní korunu. Dnes se zde nachází Historické muzeum Lublinu s malou sbírkou dokumentů a fotografií z historie města. Brána Kraków je významnou památkou a připomínkou bohaté historie Lublinu.

Lublin Village Open Air Museum
 

Lublin Village Open Air Museum

Lublin Village Open Air Museum je muzeum na čerstvém vzduchu, které zobrazuje historický život vesnice na zelených pozemcích s rostlinami a hospodářskými zvířaty. Toto muzeum na ploše 25 hektarů nabízí autentické interiéry mnoha budov, včetně panského domu, větrného mlýna, pravoslavného kostela a vyřezávané dřevěné brány navržené Stanisławem Witkiewiczem. Muzeum nabízí také speciální výstavy a kulturní akce. Pro návštěvu z centra města se doporučuje autobus č. 18 z rohu ul. 3 Maja a ul. Żołnierzy Niepodległej (3,20 zlotých).

Plac Po Farze
 

Plac Po Farze

Plac Po Farze v Lublinu je jedním z nejvýznamnějších míst města. Tato historická náměstí je lemována kavárnami s venkovním posezením a nabízí nádherný výhled na pozůstatky kostela z 13. století. Místo je ideální pro odpočinek a relaxaci po prohlídce města. Navštivte Plac Po Farze a prožijte jedinečnou atmosféru historického Lublinu.

Lublin - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 589 km
Nejbližší letiště LUZ
10 km od centra
Přímý let
~ 1h 1min
Polsko Polsko
Časový posun proti ČR
Stejný jako v ČR
Obsluhující letiště
LUZ
Lublin - Kościół św. Mikołaja na Czwartku w Lublinie.
Lublin - Kościół św. Mikołaja na Czwartku w Lublinie.Lublin CastleThe Holy Trinity Chapel and the castle keep in Lublin.Lublin Open Air Village MuseumCracow GateLublin Village Open Air MuseumPlac Po FarzeLithuanian SquareLublin CathedralMajdanekThe House of WordsLabyrinth GalleryMultimedia Fountain

Počasí jaro

Březen
Max: 7 °C
Min: -1 °C
Duben
Max: 15 °C
Min: 4 °C
Květen
Max: 20 °C
Min: 8 °C

Počasí léto

Červen
Max: 22 °C
Min: 11 °C
Červenec
Max: 25 °C
Min: 13 °C
Srpen
Max: 25 °C
Min: 13 °C

Počasí podzim

Září
Max: 20 °C
Min: 9 °C
Říjen
Max: 15 °C
Min: 5 °C
Listopad
Max: 7 °C
Min: 1 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: 2 °C
Min: -3 °C
Leden
Max: 1 °C
Min: -4 °C
Únor
Max: 2 °C
Min: -4 °C

Letiště obsluhující město

Letiště poblíž

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

Paříž
✈️ Zpátečka
🎉 1 142 Kč
Bari - pobřeží
✈️ Zpátečka
💣 1 175 Kč
Colombo - A crumbling colonial-era building is wedged between more modern structures at this intersection in Pettah, one of the oldest districts in Colombo and…
✈️ Zpátečka
👌 19 990 Kč
mombasa, Kena
🌴 Dovolená
👌 17 490 Kč
Faro
✈️ Zpátečka
🔥 2 045 Kč
Sevilla
malaga
✈️ Zpátečka
👌 2 495 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz