Řešov - City hall in Rzeszow, Poland

Řešov průvodce

Co vidět, okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Řešov

Řešov je malebné polské město, které oslní svým historickým šarmem a živou atmosférou. Navštivte hlavní náměstí Rynek, které obklopují krásné barokní budovy, nebo zavítejte do místního zámku, který je skvělým příkladem renesanční architektury. Procházka po starobylých uličkách vás přenese do minulých staletí, zatímco ochutnávka tradiční polské kuchyně v místních restauracích vám poskytne autentický zážitek tohoto malebného města. Neminete-li Řešov, určitě si toto místo zamilujete a budete se chtít vrátit.

Evropa
PolskoPolsko

Co vidět

Rzeszów Castle
 

Rzeszów Castle

Zámek Rzeszów je jedním z hlavních symbolů města Rzeszów. Byl přestavěn mezi lety 1902 a 1906 na místě původního hradu rodu Lubomirských. Nachází se mezi ulicemi Aleja Pod Kasztanami, Aleja Lubomirski, Chopinova ulice, náměstím Śreniawitów a ulicí plukovníka Lis-Kuly. Dnes slouží jako sídlo krajského soudu, přičemž do roku 1981 fungoval jako věznice. Na místě hradu stála pevnost již od 16. století, kterou v 17. století rozšířil Mikołaj Spytek Ligęza.

Museum of Cartoon Movies
 

Museum of Cartoon Movies

Muzeum Dobranocek w Rzeszowie je skvělým zážitkem pro děti i dospělé. Toto kouzelné muzeum v centru města vás okamžitě přenese zpět do dětství. Prezentuje sbírky Wojciecha Jamy, které zahrnují loutky z kukiełkowych filmů, hračky, knihy, plakáty, filatelistické hodnoty a mnoho dalšího. Ozdobou sbírky jsou originální loutky z filmů Przygody Misia Colargola, Miś Uszatek, Plastusiowy pamiętnik, Kolorowy świat Pacyka, Maurycy i Hawranek. Muzeum Dobranocek je ideálním místem pro rodinnou zábavu a nostalgickou procházku pamětí.

Rzeszów Main Railway Station
 

Rzeszów Main Railway Station

Rzeszów Główny je největší železniční stanicí v jihovýchodním Polsku a patří do třídy B. První stanice v Rzeszowě byla postavena v roce 1858 na nově postavené trati z Krakova do Lvova. Během první světové války byla zničena ustupujícími ruskými vojsky a poté znovu postavena. V roce 1944 byla však opět zničena německou armádou. Současný komplex byl postaven po roce 1945.

Multimedia Fountain Rzeszow
 

Multimedia Fountain Rzeszow

Multimediální fontána v Rzeszowě je skvělým místem pro zábavu pro celou rodinu. Děti si mohou užít běhání mezi tancujícími vodními tryskami, které jsou v noci osvětlené. Toto místo nabízí nejen zábavu, ale také osvěžení v horkých letních dnech. Navštivte Multimediální fontánu v Rzeszowě a užijte si nezapomenutelný zážitek.

Rynek miejski w Rzeszowie
 

Rynek miejski w Rzeszowie

Rynek Miejski v Rzeszowě je jedním z nejkrásnějších náměstí v Polsku. Obklopený kavárnami a bary, nabízí každoroční vánoční trhy a další kulturní akce. Toto malebné náměstí je ideálním místem pro procházku a relaxaci v centru Rzeszowu.

Okrągła kładka dla pieszych
 

Okrągła kładka dla pieszych

Řešov je město ležící v jihovýchodním Polsku, nedaleko od hranic s Ukrajinou. Jeho historie sahá až do 14. století a můžete zde nalézt řadu historických památek, jako je například zámek Lubomirských, katedrála sv. Stanislava a řada kostelů. Pro milovníky přírody je v okolí města řada přírodních parků a rezervací, jako je například Park Krajobrazowy Pogórza Strzyżowskiego.

Řešov - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 541 km
Nejbližší letiště RZE
7 km od centra
Přímý let
~ 0h 58min
Polsko Polsko
Časový posun proti ČR
Stejný jako v ČR
Obsluhující letiště
RZE
Řešov - City hall in Rzeszow, Poland
Řešov - City hall in Rzeszow, PolandRzeszów CastleMuseum of Cartoon Movies Rzeszów Main Railway StationMultimedia Fountain RzeszowRynek miejski w RzeszowieOkrągła kładka dla pieszychStudnia na rzeszowskim rynkuNature Reserve: Lisia GóraWille secesyjneRzeszow District MuseumStary CmentarzMuzeum Dobranocek

Počasí jaro

Březen
Max: 8 °C
Min: 0 °C
Duben
Max: 15 °C
Min: 4 °C
Květen
Max: 20 °C
Min: 9 °C

Počasí léto

Červen
Max: 22 °C
Min: 12 °C
Červenec
Max: 25 °C
Min: 14 °C
Srpen
Max: 25 °C
Min: 14 °C

Počasí podzim

Září
Max: 20 °C
Min: 9 °C
Říjen
Max: 15 °C
Min: 5 °C
Listopad
Max: 8 °C
Min: 1 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: 2 °C
Min: -3 °C
Leden
Max: 1 °C
Min: -4 °C
Únor
Max: 3 °C
Min: -3 °C

Letiště obsluhující město

Letiště poblíž

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

heraklion
🌴 Dovolená
💣 8 990 Kč
marsa-alam
🌴 Dovolená
👌 12 290 Kč
Paříž
✈️ Zpátečka
🎉 1 142 Kč
Edinburgh- výhled
londyn
🤘 Multi-city
🤩 1 918 Kč
Neapol
✨ Prodloužený víkend
🎉 1 638 Kč
Kefalonie
🌴 Dovolená
👌 9 990 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz