Krakow - náměstí

Průvodce Krakowem

Co vidět v Krakowě. Okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Krakow

Kraków je druhé největší polské město a metropole Malopolského vojvodství. Je často označován jako nejkrásnější město v Polsku. Mezi památky patří hrad Wawel, Hlavní náměstí (Rynek Glówny) nebo židovská čtvrť.

PolskoPolsko
👀 Památky
📜 Historie
🏛️ Architektura
🏺 Museum
☕ Kavárny

Stručně

Cena ubytování (hotel ***)
~ 900 Kč / dvoulůžko
Cena ubytování (low-cost)
~ 350 Kč / lůžko

Co vidět v Krakowě

Rynek Główny
 

Rynek Główny

Rynek Główny je největší středověké náměstí v Evropě, které se nachází v samém srdci starého města. Náměstí je obklopeno paláci a kostely, které zde stojí již od 13. století. Na náměstí se nachází mnoho významných památek, jako například 16. století textilní trh, 15. století radniční věž a pozoruhodná bronzová socha polského romantického básníka Adama Mickiewicze.

Kostel Nanebevzetí Panny Marie
 

Kostel Nanebevzetí Panny Marie

Kostel Nanebevzetí Panny Marie je kostel nacházející se na hlavním náměstí v Krakově. Jde o krásnou barokní stavbu, která byla postavena v 15.století. Roku 1795 byl zrušen hřbitov za kostelem, čímž vzniklo současné Mariánské náměstí. V letech 1887–1891 byl kostel důkladně opraven a řada kaplí byla vymalována malířem českého původu Janem Matějkou. Kostel je významným kulturním a historickým památkou Krakova, která se nachází na seznamu světového dědictví UNESCO.

Katedrála na Wawelu
 

Katedrála na Wawelu

Katedrála na Wawelu v Krakově je národním svatostánkem a má více než 1000 let historie. V minulosti zde probíhala korunovace polských monarchů a bylo to místo, kde byli pohřbíváni. V katedrále se nachází mnoho exponátů z různých uměleckých stylů, od gotiky až po modernu. Významné jsou například sarkofágy králů Vladislava II. Jagiella a Vladislava II. Warnenczyka nebo nádherný hlavní oltář s obrazem Ukřižovaného Krista od Marcin Blechowskiho. Katedrála je obvykle zdarma přístupná.

Krakova mohyla
 

Krakova mohyla

Krakova mohyla je tajemná mohyla ve čtvrti Podgórze v Krakově. Podle legendy je zde pohřben zakladatel města Krakus. Mohyla má výšku 16 metrů a nabízí 360° panoramatický výhled na celé město, včetně Starého Města, Kazimierze, Nowa Huty a Płaszówa. I když není znám přesný účel vzniku mohyly, archeologické nálezy z 8. století naznačují, že mohyla mohla mít náboženský nebo památníkový význam.

Královský hrad
 

Královský hrad

Wawel Castle v Krakově je jedním z nejvýznamnějších kulturních a historických památek v Polsku. Tento gotický hrad byl postaven na příkaz krále Kazimíra III. Velikého a postupně rozšiřován do několika budov kolem italského dvora. Tento hrad zahrnuje téměř všechny evropské architektonické styly středověku, renesance a baroka. Je součástí opevněného komplexu na levém břehu řeky Visly a zahrnuje mnoho budov s velkým historickým a národním významem, včetně katedrály Wawel, kde byli korunováni a pohřbeni polští králové.

Radniční věž
 

Radniční věž

Radniční věž v Krakově je gotická věž z 14. století, která je jedním z nejvýznamnějších bodů na Hlavním náměstí v krakovské čtvrti Staré Město. Je to jediná zbývající část staré krakovské radnice, která byla zbořena v roce 1820. V jejích sklepeních se kdysi nacházelo městské vězení s mučírnou. V roce 1967 byl objekt po komplexní konzervaci předán do správy Historického muzea v Krakově. Věž měří 70 metrů a může být navštívena v teplejších měsících.

Krakow - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 394 km
Nejbližší letiště KRK
11 km od centra
Přímý let
~ 1h 0min
Polsko Polsko
Časový posun proti ČR
Stejný jako v ČR
Obsluhující letiště
KRK
Krakow - náměstí
Krakow - náměstíRynek GłównyKostel Nanebevzetí Panny MarieKatedrála na WaweluKrakova mohylaKrálovský hradRadniční věž SukiennicePlantyFloriánská bránaBarbakánMuzeum polského letectvíKościuszkova mohyla

Počasí jaro

Březen
Max: 8 °C
Min: 0 °C
Duben
Max: 15 °C
Min: 4 °C
Květen
Max: 20 °C
Min: 8 °C

Počasí léto

Červen
Max: 23 °C
Min: 11 °C
Červenec
Max: 25 °C
Min: 14 °C
Srpen
Max: 26 °C
Min: 13 °C

Počasí podzim

Září
Max: 21 °C
Min: 9 °C
Říjen
Max: 16 °C
Min: 5 °C
Listopad
Max: 9 °C
Min: 1 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: 3 °C
Min: -3 °C
Leden
Max: 2 °C
Min: -4 °C
Únor
Max: 3 °C
Min: -3 °C
Proč navštívit?
👀 Památky
📜 Historie
🏛️ Architektura
🏺 Museum
☕ Kavárny

Letiště obsluhující Krakow

Letiště poblíž Krakowa

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

mombasa, Kena
🌴 Dovolená
👌 17 490 Kč
Faro
✈️ Zpátečka
🔥 2 045 Kč
Sevilla
malaga
✈️ Zpátečka
👌 2 495 Kč
Palma de Mallorca
Madrid
🤘 Multi-city
💣 1 722 Kč
Girona, Španělsko
✈️ Zpátečka
💣 1 749 Kč
londyn
Palma de Mallorca
Bergamo
🤘 Multi-city
🔥 2 345 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz