Krakow - náměstí

Letenky do Krakowa

Hledáte levné letenky do Krakowa? Rezervujte si zpáteční letenku v předstihu za výhodnější ceny.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Krakow

Krakow leží ve státě Polsko. Město je primárně obsluhováno jediným letištěm. Letenky je obecně výhodné rezervovat v předstihu alespoň 30 - 50 dní. V případě zájmu o konkrétní termín či o termíny, o které je větší zájem (prázdniny, svátky a významné události v dané destinaci), je vhodné rezervovat letenky alespoň 3 - 4 měsíce dopředu.Místa v letadle jsou omezená, proto pokud jste rozhodnuti, že chcete Krakow navštívit, rezervujte si letenky nyní. Pokud o cestě do Krakowa přemýšlíte v následujících měsících, doporučujeme sledovat naši stránku s aktuálními akčními letenkami.
Evropa
PolskoPolsko
👀 Památky
📜 Historie
🏛️ Architektura
🏺 Museum
☕ Kavárny

Stručně a jasně

Stát
Polsko
Letiště
1 letiště (KRK)
Časový posun
Stejný jako v ČR

Nejčastější dotazy

Časté dotazy ohledně letenek do destinace Krakow.

Lety z Prahy obvykle trvají přibližně 0h 58min. Záleží na typu letadla, povětrnostních podmínkách atd.

Letiště John Paul II International Airport Krakow-Balice Airport se nachází 12 km od centra města Krakow.

Nejvhodnější doba na zakoupení letenky je 60 až 40 dní před plánovaným odletem. Díky včasné rezervaci je možné pořídit levné letenky do destinace Krakow od 600 Kč. Sledujte akční letenky na Obletsvet.cz a zakupte letenku za skvělou cenu. V období zvýšené poptávky (prázdniny, svátky, sportovní a jiné události), se ale letenky ve výrazné "akci" často nedají sehnat.

Hlavní letiště města Krakow je letiště John Paul II International Airport Krakow-Balice Airport. Poblíž ale najdete i tato letiště: John Paul II International Airport Krakow-Balice Airport (KRK)

Je vhodné použít vyhledávač letenek, který umožňuje zadat flexibilní interval odletu (třeba celý červen). Užitečnou funkcí je také zadání více odletových letišť. Cena se z různých letišť liší až o 1 000%. Další užitečnou funkcí je možnost hledat letenky na flexibilní dobu pobytu v destinaci, např. 3 - 5 dní. Všechny tyto funkce splňuje český vyhledávač www.flightics.com

Ceny hotelů, hostelů a ubytování u místních je dobré srovnávat přes vyhledávač ubytování. Využít lze také AirBnB. Ubytování v destinaci Krakow je obvykle nejlepší rezervovat co nejdříve.

Pokud chceš ulovit akční letenku, sleduj naší stránku Obletsvet.cz na Facebooku nebo se přihlas k našemu hlídači akčních letenek.

Letiště k destinaci Krakow

K cestě do destinace Krakow lze využít 1 letiště.

Co vidět v Krakowě

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout 25 míst, co vidět v Krakowě .

 • Rynek Główny
   

  Rynek Główny

  Rynek Główny je největší středověké náměstí v Evropě, které se nachází v samém srdci starého města. Náměstí je obklopeno paláci a kostely, které zde stojí již od 13. století. Na náměstí se nachází mnoho významných památek, jako například 16. století textilní trh, 15. století radniční věž a pozoruhodná bronzová socha polského romantického básníka Adama Mickiewicze.

 • Kostel Nanebevzetí Panny Marie
   

  Kostel Nanebevzetí Panny Marie

  Kostel Nanebevzetí Panny Marie je kostel nacházející se na hlavním náměstí v Krakově. Jde o krásnou barokní stavbu, která byla postavena v 15.století. Roku 1795 byl zrušen hřbitov za kostelem, čímž vzniklo současné Mariánské náměstí. V letech 1887–1891 byl kostel důkladně opraven a řada kaplí byla vymalována malířem českého původu Janem Matějkou. Kostel je významným kulturním a historickým památkou Krakova, která se nachází na seznamu světového dědictví UNESCO.

 • Katedrála na Wawelu
   

  Katedrála na Wawelu

  Katedrála na Wawelu v Krakově je národním svatostánkem a má více než 1000 let historie. V minulosti zde probíhala korunovace polských monarchů a bylo to místo, kde byli pohřbíváni. V katedrále se nachází mnoho exponátů z různých uměleckých stylů, od gotiky až po modernu. Významné jsou například sarkofágy králů Vladislava II. Jagiella a Vladislava II. Warnenczyka nebo nádherný hlavní oltář s obrazem Ukřižovaného Krista od Marcin Blechowskiho. Katedrála je obvykle zdarma přístupná.

 • Krakova mohyla
   

  Krakova mohyla

  Krakova mohyla je tajemná mohyla ve čtvrti Podgórze v Krakově. Podle legendy je zde pohřben zakladatel města Krakus. Mohyla má výšku 16 metrů a nabízí 360° panoramatický výhled na celé město, včetně Starého Města, Kazimierze, Nowa Huty a Płaszówa. I když není znám přesný účel vzniku mohyly, archeologické nálezy z 8. století naznačují, že mohyla mohla mít náboženský nebo památníkový význam.

 • Královský hrad
   

  Královský hrad

  Wawel Castle v Krakově je jedním z nejvýznamnějších kulturních a historických památek v Polsku. Tento gotický hrad byl postaven na příkaz krále Kazimíra III. Velikého a postupně rozšiřován do několika budov kolem italského dvora. Tento hrad zahrnuje téměř všechny evropské architektonické styly středověku, renesance a baroka. Je součástí opevněného komplexu na levém břehu řeky Visly a zahrnuje mnoho budov s velkým historickým a národním významem, včetně katedrály Wawel, kde byli korunováni a pohřbeni polští králové.

Počasí v Krakowě

Kdy jet do Krakowa? Přehledný graf s celoročním počasím v Krakowě.

Na grafu jsou uvedená průměrná denní minima a maxima v jednotlivých měsících (plné čáry). Přerušovanou čárou jsou potom uvedené maximální teploty v daném měsíci (průměr za posledních 30 let). Před cestou tedy můžete předpokládat, že maximální denní teplota bude okolo průměrné (plná čára), ale je třeba počítat, že se může při "troše štěstí" pohybovat kolem přerušované čáry (průměr maximálních teplot - nejedná se o absolutní maximum!)

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Další populární destinace

Chceš se inspirovat na další cesty nebo hledáš akční letenky do jiné destinace? Podívej se na populární destinace, které právě teď frčí.

výhled na Barcelonu z parku Guell

Letenky do Barcelony

Koukni na přehledné informace k letenkám do Barcelony.

Edinburgh- výhled

Letenky do Edinburghu

Koukni na přehledné informace k letenkám do Edinburghu.

New York - pohled

Letenky do New Yorku

Koukni na přehledné informace k letenkám do New Yorku.

Madrid

Letenky do Madridu

Koukni na přehledné informace k letenkám do Madridu.

Nice

Letenky do Nice

Koukni na přehledné informace k letenkám do Nice.

lisabon

Letenky do Lisabonu

Koukni na přehledné informace k letenkám do Lisabonu.

londyn

Letenky do Londýna

Koukni na přehledné informace k letenkám do Londýna.

Paříž

Letenky do Paříže

Koukni na přehledné informace k letenkám do Paříže.

rim-pohled

Letenky do Říma

Koukni na přehledné informace k letenkám do Říma.

Další letiště poblíž destinace Krakow

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

moře, Pescara, dovolená, průzračná voda
Bergamo
🤘 Multi-city
🔥 1 470 Kč
Cagliari
✈️ Zpátečka
🔥 1 717 Kč
kaunas
✈️ Zpátečka
👌 860 Kč
korfu
🌴 Dovolená
🔥 13 990 Kč
Marseille
✈️ Zpátečka
💣 1 338 Kč
Verona
✨ Víkendovka
👌 1 436 Kč
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz