Krakow - náměstí

Prodloužený víkend v Krakowu

Plánujete prodloužený víkend v Krakowu? Na obletsvet.cz naleznete všechny informace.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Prodloužený víkend v Krakowu

Naplánujte jsi prodloužený víkend v Krakowu na vlastní pěst a navštivte nejzajímavější místa jako například The Cloth Hall, Planty, Polish Aviation Museum a mnoho dalších. Krakow se nachází ve státě Polsko přibližně 1h přímým letem z Prahy. Při plánování prodlouženého víkendu v Krakowu je vhodné letenky rezervovat s předstihem přibližně 1-2 měsíce. U nás na obletsvet.cz potom naleznete všechny informace od ubytování, co vidět a na jaké počasí se připravit. S námi zvládne dovolenou na vlastní pěst každý :)
PolskoPolsko

Rychlý přehled

Stát

Polsko

Letiště

1 letiště (KRK)

Co vidět v Krakowu

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout 25 míst, co vidět v Krakowu .

 •  

  The Cloth Hall

  Sukiennice v Krakově je historická tržnice, která se nachází v centru města. Budova vznikla v renesančním stylu po požáru v 16. století a v 19. století byla rozšířena o novogotické arkády. Dnes je přízemí plné krámků s řemeslnými výrobky a suvenýry, zatímco v patře se nachází Galerie polského malířství 19. století. Expozice zahrnuje díla nejvýznamnějších polských umělců té doby a je rozdělena podle historického období. Sukiennice je jednou z nejznámějších památek Krakova a návštěvu určitě stojí za to.

 •  

  Planty

  Park Planty v Krakově je jeden z největších městských parků v Polsku. Obklopuje historické centrum města, kde se kdysi nacházely středověké hradby. Park má rozlohu 21 hektarů a délku 4 km. Skládá se z řetězce třiceti menších zahrad navržených v různých stylech a zdobených mnoha památníky a fontánami. V parku najdete více než dvacet soch historických osobností, jako jsou Nicolaus Copernicus, Jan Matejko, královna Jadwiga a král Wladyslaw II Jagiello. Park Planty je oblíbenou procházkovou trasou Krakovanů a v létě nabízí příjemné zastínění od okolního ruchu.

 •  

  Polish Aviation Museum

  Muzeum polského letectví v Krakově je jedním z největších muzeí historických letadel a leteckých motorů v Polsku. Nachází se na místě bývalého letiště Kraków-Rakowice-Czyżyny, které bylo založeno Rakousko-Uherskem v roce 1912 a patří k nejstarším na světě. Muzeum otevřelo své dveře v roce 1964, kdy letiště zaniklo. Kolekce zahrnuje více než 200 letadel a motorů, včetně několika unikátních exponátů, jako jsou kluzáky a více než 100 leteckých motorů. CNN jej ocenila jako osmé nejlepší letecké muzeum na světě.

 •  

  Kostel Nanebevzetí Panny Marie

  Kostel Nanebevzetí Panny Marie je kostel nacházející se na hlavním náměstí v Krakově. Jde o krásnou barokní stavbu, která byla postavena v 15.století. Roku 1795 byl zrušen hřbitov za kostelem, čímž vzniklo současné Mariánské náměstí. V letech 1887–1891 byl kostel důkladně opraven a řada kaplí byla vymalována malířem českého původu Janem Matějkou. Kostel je významným kulturním a historickým památkou Krakova, která se nachází na seznamu světového dědictví UNESCO.

 •  

  Kościuszko Mound

  Kościuszkova mohyla v Krakově je umělý kopec postavený na počest polského národního hrdiny Tadeusze Kościuszka. Vystavěna byla v letech 1820 až 1823 a nachází se na kopci Sikornik ve čtvrti Zwierzyniec. Tento monument má výšku 34 metrů a je jednou ze čtyř památných mohyl v Krakově. Vstupné zahrnuje prohlídku vedlejšího 19. století fortu s výstavami o životě Tadeusze Kościuszka. Z vrcholu kopce se naskýtá nádherný panoramatický výhled na město a řeku Vistulu.

Počasí v Krakowu

Kdy jet do Krakowa? Přehledný graf s celoročním počasím v Krakowě.

Na grafu jsou uvedená průměrná denní minima a maxima v jednotlivých měsících (plné čáry). Přerušovanou čárou jsou potom uvedené maximální teploty v daném měsíci (průměr za posledních 30 let). Před cestou tedy můžete předpokládat, že maximální denní teplota bude okolo průměrné (plná čára), ale je třeba počítat, že se může při "troše štěstí" pohybovat kolem přerušované čáry (průměr maximálních teplot - nejedná se o absolutní maximum!)

Letiště k destinaci Krakow

K cestě do destinace Krakow lze využít 1 letiště.

Ubytování v Krakowu

Hledáš levné ubytování v Krakowě? Přejdi na seznam ubytování v centru Krakowa s 15% slevou.

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

Ženeva
✨ Víkendovka
👍 1 679 Kč
Kypr
🌴 Dovolená
🤩 10 990 Kč
Stockholm
Riga
🤘 Multi-city
👌 2 385 Kč
Olbia
🌴 Dovolená
😍 12 990 Kč
Bari
✈️ Zpátečka
🤩 1 313 Kč

LM letenky do Apulie

Itálie
Před 24 hodinami
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci.
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz