Krakow - náměstí

Prodloužený víkend v Krakowě

Plánujete prodloužený víkend v Krakowě? Na obletsvet.cz naleznete všechny informace.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Prodloužený víkend v Krakowě

Naplánujte jsi prodloužený víkend v Krakowě na vlastní pěst a navštivte nejzajímavější místa jako například Rynek Główny, Kostel Nanebevzetí Panny Marie, Katedrála na Wawelu a mnoho dalších. Krakow se nachází ve státě Polsko přibližně 1h přímým letem z Prahy. Při plánování prodlouženého víkendu v Krakowě je vhodné letenky rezervovat s předstihem přibližně 1-2 měsíce. U nás na obletsvet.cz potom naleznete všechny informace od ubytování, co vidět a na jaké počasí se připravit. S námi zvládne dovolenou na vlastní pěst každý :)
Evropa
PolskoPolsko
👀 Památky
📜 Historie
🏛️ Architektura
🏺 Museum
☕ Kavárny

Rychlý přehled

Stát
Polsko
Letiště
1 letiště (KRK)
Časový posun
Stejný jako v ČR

Co vidět v Krakowě

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout 25 míst, co vidět v Krakowě .

 • Rynek Główny
   

  Rynek Główny

  Rynek Główny je největší středověké náměstí v Evropě, které se nachází v samém srdci starého města. Náměstí je obklopeno paláci a kostely, které zde stojí již od 13. století. Na náměstí se nachází mnoho významných památek, jako například 16. století textilní trh, 15. století radniční věž a pozoruhodná bronzová socha polského romantického básníka Adama Mickiewicze.

 • Kostel Nanebevzetí Panny Marie
   

  Kostel Nanebevzetí Panny Marie

  Kostel Nanebevzetí Panny Marie je kostel nacházející se na hlavním náměstí v Krakově. Jde o krásnou barokní stavbu, která byla postavena v 15.století. Roku 1795 byl zrušen hřbitov za kostelem, čímž vzniklo současné Mariánské náměstí. V letech 1887–1891 byl kostel důkladně opraven a řada kaplí byla vymalována malířem českého původu Janem Matějkou. Kostel je významným kulturním a historickým památkou Krakova, která se nachází na seznamu světového dědictví UNESCO.

 • Katedrála na Wawelu
   

  Katedrála na Wawelu

  Katedrála na Wawelu v Krakově je národním svatostánkem a má více než 1000 let historie. V minulosti zde probíhala korunovace polských monarchů a bylo to místo, kde byli pohřbíváni. V katedrále se nachází mnoho exponátů z různých uměleckých stylů, od gotiky až po modernu. Významné jsou například sarkofágy králů Vladislava II. Jagiella a Vladislava II. Warnenczyka nebo nádherný hlavní oltář s obrazem Ukřižovaného Krista od Marcin Blechowskiho. Katedrála je obvykle zdarma přístupná.

 • Krakova mohyla
   

  Krakova mohyla

  Krakova mohyla je tajemná mohyla ve čtvrti Podgórze v Krakově. Podle legendy je zde pohřben zakladatel města Krakus. Mohyla má výšku 16 metrů a nabízí 360° panoramatický výhled na celé město, včetně Starého Města, Kazimierze, Nowa Huty a Płaszówa. I když není znám přesný účel vzniku mohyly, archeologické nálezy z 8. století naznačují, že mohyla mohla mít náboženský nebo památníkový význam.

 • Královský hrad
   

  Královský hrad

  Wawel Castle v Krakově je jedním z nejvýznamnějších kulturních a historických památek v Polsku. Tento gotický hrad byl postaven na příkaz krále Kazimíra III. Velikého a postupně rozšiřován do několika budov kolem italského dvora. Tento hrad zahrnuje téměř všechny evropské architektonické styly středověku, renesance a baroka. Je součástí opevněného komplexu na levém břehu řeky Visly a zahrnuje mnoho budov s velkým historickým a národním významem, včetně katedrály Wawel, kde byli korunováni a pohřbeni polští králové.

Počasí v Krakowě

Kdy jet do Krakowa? Přehledný graf s celoročním počasím v Krakowě.

Na grafu jsou uvedená průměrná denní minima a maxima v jednotlivých měsících (plné čáry). Přerušovanou čárou jsou potom uvedené maximální teploty v daném měsíci (průměr za posledních 30 let). Před cestou tedy můžete předpokládat, že maximální denní teplota bude okolo průměrné (plná čára), ale je třeba počítat, že se může při "troše štěstí" pohybovat kolem přerušované čáry (průměr maximálních teplot - nejedná se o absolutní maximum!)

Letiště k destinaci Krakow

K cestě do destinace Krakow lze využít 1 letiště.

Ubytování v Krakowu

Hledáš levné ubytování v Krakowě? Přejdi na seznam ubytování v centru Krakowa s 15% slevou.

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

Kodan - Nyhavn
✨ Prodloužený víkend
😍 718 Kč
Palma de Mallorca
✈️ Zpátečka
👌 860 Kč
Girona, Španělsko
🌴 Dovolená
😍 7 990 Kč
Marseille
Bordeaux
🤘 Multi-city
🔥 1 331 Kč
londyn
✈️ Zpátečka
💣 1 641 Kč
Kalamata
✈️ Zpátečka
😍 965 Kč
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz