Krakow - náměstí

Počasí Krakow - všechny informace

Chystáte se do Krakova? Nezapomeňte se připravit na typické počasí ve městě. Zjistěte všechny důležité informace o počasí v Krakowě na našem webu.

Počasí v Krakowě

Pokud plánujete cestu do středoevropského města Krakow, měli byste vědět, jaké počasí v daném období očekávat. Krakow má kontinentální podnebí s mírnými zimami a teplými léty. V tomto článku se podíváme na průměrné teploty, srážky a rychlost větru v jednotlivých měsících, abychom vám pomohli lépe naplánovat vaši cestu do této krásné polské metropole.

Kdy vyrazit do Krakowa

Pokud se chystáte cestovat do Krakowa, měli byste počítat s chladným počasím v zimních měsících. V lednu a v prosinci se běžná denní teplota pohybuje kolem 2-3 °C a noc se ochladí až na -4 °C, přičemž rychlost větru bývá kolem 20 km/h a může pršet kolem 40 mm srážek. Na jaře postupně teploty stoupají a nejteplejší dny nabídnou teploty až kolem 23-28 °C v květnu. V létě je pak počasí příjemné s běžnou denní teplotou okolo 25 °C v červenci a srpnu. Větrno bývá kolem 13-14 km/h a srážky se pohybují okolo 50-70 mm v průběhu léta. Při plánování cesty se určitě vyplatí sledovat aktuální předpověď počasí a mít vždy po ruce vhodné oblečení pro případné změny počasí.

Počasí v jednotlivých měsících

Máte letenky nebo plánujete cestu do Krakowa? Máme pro vás přehledně připravené všechny informace o počasí.

Počasí leden

Pokud plánujete návštěvu Krakova v lednu, bude pro vás užitečné vědět, že běžná teplota přes den je 2 °C a běžná teplota přes noc je -4 °C. Průměrná rychlost větru dosahuje 21 km/h a srážky se pohybují kolem 40 mm. V nejteplejších dnech se teplota může vyšplhat až na 9 °C

Počasí únor

Pokud plánujete cestovat do Krakowa v únoru, měli byste být připraveni na chladné počasí s průměrnou denní teplotou 3 °C a průměrnou noční teplotou -3 °C. Nicméně v nejteplejších dnech se teploty mohou vyšplhat až na 11 °C. Průměrná rychlost větru je 21 km/h a srážky dosahují 34 mm. Doporučujeme se obléct do teplého oblečení a nezapomeňte si s sebou vzít deštník v případě deště. Nezapomeňte být připraveni na proměnlivé počasí během vaší cesty do Krakowa v únoru.

Počasí březen

Pokud plánujete cestu do Krakowa během března, měli byste být připraveni na střídání teplot. Běžná teplota přes den v březnu dosahuje 8°C, avšak průměrná teplota v nejteplejších dnech stoupá na 18°C. Přes noc byste měli počítat s běžnou teplotou okolo 0°C. Průměrná rychlost větru v březnu je 21 km/h a srážky dosahují 41 mm. Doporučujeme tedy vrstvit oblečení se a připravit se na různé varianty počasí.

Počasí duben

Pokud se chystáte navštívit Krakow v dubnu, můžeš se těšit na poměrně příjemné a teplé počasí. Běžná teplota přes den je 15 °C a průměrná teplota v nejteplejších dnech dokonce dosahuje až 23 °C. Běžná teplota přes noc se drží kolem 4 °C. Rychlost větru se v dubnu pohybuje okolo 16 km/h, což není příliš vysoká hodnota. Pokud jde o srážky, můžete očekávat 41 mm srážek během měsíce. Celkově vzato, duben je pohodlným měsícem pro návštěvu Krakowa.

Počasí květen

V květnu v Krakowě očekávejte příjemné teploty a nižší rychlost větru. Běžná teplota přes den činí 20 °C, avšak v nejteplejších dnech se může dostat až na 28 °C. Běžná teplota přes noc je příjemných 8 °C. Srážky v květnu jsou již vyšší, průměrné množství činí 72 mm. Při cestování do Krakowa v květnu se proto připravte na mírné počasí a nezapomeňte si s sebou přibalit deštník.

Počasí červen

V červnu v Krakowě bývá běžná teplota přes noc 23 °C, což je poměrně teplo. Průměrná teplota v nejteplejších dnech dosahuje až 31 °C, takže se může stát, že budeš potřebovat ochladit. Za denního světla se teplota pohybuje kolem 11 °C. Nezapomeňte si s sebou vzít lehké oblečení na horké dny a teplejší bundu na večer, kdy bývá chladněji. Během června je také nutné se připravit na srážky, které dosahují průměrně 69 mm.

Počasí červenec

Pokud plánujete cestovat do Krakowa v červenci, můžete se těšit na teploty kolem 25 °C přes den a příjemné 14 °C v noci. Nejteplejší dny nabídnou průměrně až 34 °C, tak si nezapomeňte přibalit opalovací krém a pokrývku hlavy. Rychlost větru se pohybuje kolem 13 km/h. Srážky v červenci mohou dosáhnout až 63 mm.

Počasí srpen

Pokud plánujete návštěvu Krakova v srpnu, očekávejte teploty kolem 26 °C přes den a 13°C v noci. Průměrná nejvyšší teplota dosahuje 34 °C, takže si připravte dostatek vody a chraňte se před sluncem. Rychlost větru je v srpnu na úrovni 12 km/h a srážky se pohybují kolem 54 mm za měsíc. Nezapomeňte si s sebou vzít vhodné oblečení a ochranu proti slunci, abyste si mohli užít všechny atrakce, které město nabízí, bez ohledu na počasí.

Počasí září

Pokud plánujete svou cestu do Krakowa v září, můžete se těšit na příjemné počasí s běžnou teplotou přes den kolem 21 °C. Nejteplejší dny dosahují průměrné teploty 29 °C. Běžná teplota přes noc je kolem 9 °C, takže není nutné s sebou nosit těžké kabáty. Průměrná rychlost větru je 14 km/h, což znamená, že vítr má minimální vliv na pohodlnou procházku po městě. Připrav tese na srážky v průměru 51 mm, takže nezapomeň vzít si s sebou deštník.

Počasí říjen

Pokud plánujete návštěvu Krakova v říjnu, průměrná teplota přes den dosahuje 16 °C a běžná teplota přes noc klesá na 5 °C. Nejteplejší dny nabídnou průměrnou teplotu okolo 25 °C. Během tohoto měsíce se také očekává průměrná rychlost větru 14 km/h a srážky dosahující 35 mm. Přibalte si teplejší oblečení pro chladnější večery a deštník na případné deštivé dny.

Počasí listopad

Listopad v Krakowě bývá poměrně chladný, s průměrnou denní teplotou okolo 9 °C, ale v nejteplejších dnech může být až 18 °C. Noční teploty se pohybují kolem 1 °C a rychlost větru bývá průměrně 17 km/h. Během listopadu se očekává 40 mm srážek. Pokud cestujete do Krakowa v listopadu, nezapomeňte si vzít teplé oblečení a deštník.

Počasí prosinec

Pokud se chystáte cestovat do Krakowa v prosinci, běžná teplota přes den činí pouze 3 °C a běžná teplota přes noc se pohybuje kolem -3 °C. Průměrná rychlost větru je asi 19 km/h a srážky dosahují hodnoty 38 mm. Pokud tedy plánujete svou cestu do města v této době, nezapomeň si vzít teplé oblečení a deštník.

Aktuální počasí

Pokud vás zajímá aktuální počasí v Krakově, jste na správném místě. Na grafu níže můžete vidět denní i noční teploty pro dnešek a několik dalších dní. Pokud chcete vidět více detailů, jako například východ nebo západ slunce, vlhkost, vítr, tlak, oblačnost nebo pravděpodobnost srážek, zkuste kliknout na obrázek.
Aktuální i dlouhodobou předpověď počasí najdete také na stránkách Accuweather nebo Weather.com. Aktuální počasí také najdete přímo na Googlu.

Graf teplot během roku

Pro lepší představu, jaké počasí v destinaci očekávat, nabízíme srovnání s grafem počasí pro Prahu.
Plánujete objevovat krásy historického Krakova v Polsku? Pak se vám určitě bude hodit ubytování za akční ceny!

Tabulka teplot během roku

Měsíc Průměrná maximální teplota Průměrná minimální teplota
Leden
2 °C -4 °C
Únor
3 °C -3 °C
Březen
8 °C 0 °C
Duben
15 °C 4 °C
Květen
20 °C 8 °C
Červen
23 °C 11 °C
Červenec
25 °C 14 °C
Srpen
26 °C 13 °C
Září
21 °C 9 °C
Říjen
16 °C 5 °C
Listopad
9 °C 1 °C
Prosinec
3 °C -3 °C

FAQ

Jaké je nejlepší období pro návštěvu Krakowa

Pokud plánujete návštěvu Krakowa, doporučujeme vám zvážit období od května do září. Tyto měsíce nabízejí příjemné počasí s běžnými teplotami přes den kolem 20-26 °C a vyšší, a to i během nočních hodin. Nejteplejší jsou měsíce červen a červenec, kdy jsou průměrné teploty v nejteplejších dnech až 34 °C. Srpen a září nabízejí mírnější počasí s průměrnými teplotami kolem 21-29 °C. Navštívíte-li Krakow v těchto měsících, budete mít příležitost prozkoumat místní památky a zároveň si užít slunečné počasí.

Jaké je počasí v Krakowu během léta?

Během léta v Krakowě se teploty pohybují mezi 20 až 26°C běžně přes den a 13 až 23°C běžně v noci. V nejteplejších dnech můžou teploty dosáhnout až 34°C. Průměrná rychlost větru se pohybuje kolem 13 km/h. Srážky jsou nejhojnější v květnu a červnu, kdy můžou dosáhnout až 72 resp. 69 mm. Doporučujeme se připravit na teplé, ale deštivější dny v průběhu léta v Krakowě.

Jaké je počasí v Krakowě během zimy?

Během ledna a prosince jsou v Krakowě běžné denní teploty kolem 2 °C a 3 °C, přičemž v noci se teploty pohybují kolem -4 °C a -3 °C. Průměrná rychlost větru se v obou měsících pohybuje kolem 19-21 km/h. Během ledna spadne okolo 40 mm srážek, zatímco v prosinci okolo 38 mm. Pokud se chystáte cestovat do Krakowa v zimě, nezapomeňte si vzít dostatečné oblečení.

Jaké jsou lednové teploty v Krakowě?

Běžná denní teplota v lednu je 2 °C a průměrně nejteplejší dny dosahují až 9 °C. Noci mohou být ale poměrně chladné s teplotou kolem -4 °C.

Jaké jsou srážky v květnu?

Květen může být v Krakowě poměrně deštivý s průměrnými srážkami až 72 mm. Může být užitečné připravit si deštník nebo pláštěnku pro venkovní aktivity.

Jaký je vítr v Krakowě v listopadu?

V listopadu je průměrná rychlost větru 17 km/h, což může být docela výrazné. Buďte připraveni na chladné a větrné podmínky při návštěvě pamětihodností.
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz