Lodž

Lodž průvodce

Co vidět v Lodži. Okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Lodž

Lodž je jedno z největších polských měst a významným průmyslovým a kulturním centrem. Město má bohatou historii spojenou s textilním průmyslem a zároveň je centrem inovací a významným kulturním hubem, hostícím výstavy, filmové festivaly a živé umění, díky čemuž si rychle získávala přezdívku "Polský Hollywood". Je také domovem jedné z nejlepších filmových škol v Polsku. Lodž je také známa pro svou avantgardní architekturu, kde postindustriální budovy a moderní designové prostory koexistují v harmonii.

Evropa
PolskoPolsko
👀 Památky
📜 Historie
🏛️ Architektura

Stručně

Cena ubytování (hotel ***)
~ 1 100 Kč / dvoulůžko
Cena ubytování (low-cost)
~ 450 Kč / lůžko

Co vidět v Lodži

This picture was taken during the photographic wikiworkshop organized by the Association of Wikimedia Poland. All pictures of the workshop you can…
 

Księży Młyn

Księży Młyn v Lodži je historický průmyslový komplex, který je důležitou součástí kulturního a historického dědictví města. Tento areál byl původně postaven jako textilní továrna a dnes je převeden na víceúčelový prostor, kde se nachází byty, ateliéry, galerie a kavárny. Komplex je vynikajícím příkladem industriální architektury 19. století a je symbolem průmyslového vzkvětu Lodže.

Park Ocalałych
 

Park Ocalałych

Park Ocalałych v Lodži je moderní park s památníkem a stovkami stromů, které zasadili přeživší holokaustu. Park slouží jako památka obětí a přeživších Lodžského ghetta, které v době druhé světové války vytvořilo a provozovalo nacistické Německo. Oficiálně byl park otevřen 30. srpna 2004, v 60. výročí likvidace ghetta. Nachází se na území bývalého ghetta mezi ulicemi Wojska Polskiego a Sporna. Park navrhla Grażyna Ojrzyńska a je přístupný zdarma.

Manufaktura
 

Manufaktura

Manufaktura v Lodži je moderní nákupní a zábavní centrum, které se nachází v bývalém výrobním komplexu Izraele Poznańskeho. Svojí rozlohou 27 hektarů patří mezi největší nákupní centra v Polsku. Kromě obchodů nabízí také kavárny, restaurace, multiplexové kino, Imax a několik muzeí. Centrum je vyznamenáno celou řadou mezinárodních cen za svoje propojení historie, přírody i současného moderního stylu architektury. Určitě stojí za návštěvu, zejména kvůli krásnému průčelí tovární brány z roku 1880.

Muzeum města Lodž
 

Muzeum města Lodž

Muzeum města Lodž je nejvýznamnějším muzeem v Lodži, které se nachází v bývalém paláci průmyslníka Izraela Poznańského. V expozici muzea můžete najít umělecká díla a předměty, které se týkají historie a kultury města. Palác se stal symbolem průmyslového dědictví města a jeho rozvoje v 19. století. Muzeum nabízí prohlídky s průvodcem a je vhodné pro všechny, kteří chtějí lépe poznat historii a kulturu města Lodže.

LODZ,POLAND, CENTRAL MUSEUM OF TEXTILES , APRIL, 27, 2018:The White Factory presently the seat of the Central Museum of Textiles, Lodz, Poland; Shutterstock ID 1085771489; Your name (First / Last): Gemma Graham; GL account no.: 65050; Netsuite department name: Online Editorial; Full Product or Project name including edition: Lodz destination page
 

Centrální muzeum textilu

Centrální muzeum textilu v Lodži se nachází v rekonstruované továrně Bílá Fabrika, která je nejstarší textilní továrnou v městě z roku 1839. Muzeum nabízí expozice o designu a výrobě textilu, starých tkalcovských strojích, tkaninách, oblečení a dalších předmětech souvisejících s textilním průmyslem. Pokud vás zajímá historie výroby textilu, toto muzeum je pro vás ideální volbou.

Pasaż Róży
 

Pasaż Róży

Pasaż Róży v Lodži je jedinečným uměleckým dílem, které vytvořila designérka Joanna Rajkowska. Tento dvůr a bytový dům jsou kompletně pokryty kousky zrcadlového skla, které jsou nádherně uspořádány do květinových vzorů.

Lodž - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 400 km
Nejbližší letiště LCJ
5 km od centra
Přímý let
~ 1h 1min
Polsko Polsko
Časový posun proti ČR
Stejný jako v ČR
Obsluhující letiště
LCJ
Lodž
LodžThis picture was taken during the photographic wikiworkshop organized by the Association of Wikimedia Poland. All pictures of the workshop you can…Park OcalałychManufakturaMuzeum města LodžLODZ,POLAND, CENTRAL MUSEUM OF TEXTILES , APRIL, 27, 2018:The White Factory presently the seat of the Central Museum of Textiles, Lodz, Poland; Shutterstock ID 1085771489; Your name (First / Last): Gemma Graham; GL account no.: 65050; Netsuite department name: Online Editorial; Full Product or Project name including edition: Lodz destination pagePasaż RóżyPiłsudskiego ParkŁódź Zoo. Słonica Magda (1962-2016).Muzeum kinematografie Pałac Izraela PoznańskiegoFilharmonia ŁódzkaHelenów Park

Počasí jaro

Březen
Max: 7 °C
Min: -1 °C
Duben
Max: 14 °C
Min: 3 °C
Květen
Max: 19 °C
Min: 8 °C

Počasí léto

Červen
Max: 22 °C
Min: 11 °C
Červenec
Max: 24 °C
Min: 13 °C
Srpen
Max: 24 °C
Min: 13 °C

Počasí podzim

Září
Max: 19 °C
Min: 9 °C
Říjen
Max: 14 °C
Min: 5 °C
Listopad
Max: 7 °C
Min: 1 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: 2 °C
Min: -3 °C
Leden
Max: 1 °C
Min: -4 °C
Únor
Max: 2 °C
Min: -3 °C
Proč navštívit?
👀 Památky
📜 Historie
🏛️ Architektura

Letiště obsluhující Lodži

Letiště poblíž Lodži

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

Alicante - výhled z hradu na pláž a přístav
Ibiza
✈️ Zpátečka
👌 2 441 Kč
Stockholm
✨ Víkendovka
🤩 1 233 Kč
Burgas - pláž
🌴 Dovolená
🚀 11 990 Kč
Palma de Mallorca
výhled na Barcelonu z parku Guell
🤘 Multi-city
🎉 2 185 Kč
Riga
Oslo
Krakow - náměstí
🤘 Multi-city
👍 2 410 Kč
Edinburgh- výhled
✈️ Zpátečka
😍 1 700 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz