Bydhošť - Spichrze (spichlerze) w Bydgoszczy

Bydhošť průvodce

Co vidět, okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Bydhošť

Bydhošť, známá také jako Bydgoszcz, je malebné město s bohatou historií, nacházející se na severu Polska. Procházka po malebných uličkách vám nabídne pohled na nádhernou architekturu a řadu historických památky jako vodní kanál Brda nebo ostrovní mlýn. Návštěvníci si mohou užít romantických procházek po břehu řeky Visla, navštívit muzea, galerie a obchody. Nezapomeňte si při své prohlídce zajít na Fontanný rynek, kde na vás čekají barevné fontány, zahrady a zábava pro celou rodinu.

Evropa
PolskoPolsko

Co vidět

Bydgoszcz Cathedral
 

Bydgoszcz Cathedral

Katedrála sv. Martina a Mikuláše, nebo také známá jako Katedrála v Bydhošti, je katolický kostel postavený v 15. století v gotickém stylu. Slouží jako farní kostel a katedrála Diecéze Bydhošť a také ukrývá svatyni zasvěcenou Panně Marii. Je to nejcennější architektonická památka Starého města a stojí na břehu řeky Brdy. Od roku 1960 je katedrála zapsána na seznamu kulturního dědictví Kujavsko-pomořského vojvodství.

Deluge Fountain
 

Deluge Fountain

Fontána Potop je monumentální socha fontány z počátku 20. století s biblickými postavami zobrazujícími potopu. Tento mistrovský kus vždy patřil mezi turistické atrakce města Bydhošť. Fontána stojí na náměstí Plac Kościeleckich a její obnova byla dokončena v roce 2014. Místo nabízí krásné výhledy a je oblíbené mezi turisty i místními obyvateli.

Minor Basilica of St. Vincent a Paulo
 

Minor Basilica of St. Vincent a Paulo

Bazilika svatého Vincence z Pauly v Bydhošti je jednou z nejvýznamnějších památek města. Postavena byla v roce 1945 a navrhl ji polský architekt Adam Ballenstedt. Bazilika zahrnuje kostel, klášter a park a je zapsána v seznamu kulturního dědictví Kujavsko-pomořského vojvodství. V roce 1997 byla bazilika vysvěcena papežem Janem Pavlem II. a stala se tak významným poutním místem pro věřící.

Opera Nova Bydgoszcz
 

Opera Nova Bydgoszcz

Opera Nova Bydgoszcz je opera a hudební divadlo, které se nachází v Bydhošti. Bylo založeno v roce 1956 a patří mezi 10 největších operních domů v Polsku. Je také jediným operním domem svého druhu v Kujavsko-pomořském vojvodství. Opera Nova vítá také divadlo loutek Bydgoszcz Buratino. Budova opery se nachází v zákrutě řeky Brdy mezi Starým a Centrálním městem Bydhoště.

Botanic Garden of Casimir the Great University, Bydgoszcz
 

Botanic Garden of Casimir the Great University, Bydgoszcz

Ogród Botaniczny - Arboretum Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy je oázou klidu uprostřed města. Nachází se v centru Bydhoště, nedaleko hlavního kampusu univerzity. Zahrada slouží vědeckým účelům, ale také jako místo pro vzdělávání a rekreaci. Zdejší výzkum se zaměřuje na studium mykorhizy, hmyzího opylování a velkých hub. Ogród Botaniczny každoročně pořádá řadu akcí, které jsou určeny pro širokou veřejnost.

Valley of Death
 

Valley of Death

Dolina Śmierci v Bydhošti je místem nacistického masakru, který se odehrál na začátku druhé světové války. Zde bylo pohřbeno kolem 1200-1400 Poláků a Židů, kteří byli zavražděni v říjnu a listopadu 1939 místními německými Selbstschutz a Gestapem. Tyto vraždy byly součástí Intelligenzaktion v Pomořansku, nacistické akce zaměřené na eliminaci polské inteligence v Reichsgau Danzig-Západní Prusko. Tento památník je důležitým připomínáním hrůz druhé světové války a genocidy, která se odehrála v Německem okupovaném Polsku.

Bydhošť - stručný přehled

Letiště obsluhující město

Letiště poblíž

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

heraklion
🌴 Dovolená
💣 8 990 Kč
marsa-alam
🌴 Dovolená
👌 12 290 Kč
Paříž
✈️ Zpátečka
🎉 1 142 Kč
Edinburgh- výhled
londyn
🤘 Multi-city
🤩 1 918 Kč
Neapol
✨ Prodloužený víkend
🎉 1 638 Kč
Kefalonie
🌴 Dovolená
👌 9 990 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz