Poznaň

Poznaň průvodce

Co vidět v Poznani. Okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Poznaň

Poznaň, polské město s bohatou historií a malebnou atmosférou, je skvělou destinací pro milovníky kultury a umění. Jeho hlavní atrakcí je nádherné Staré Město s barvitými renesančními domy, kde se každý den v poledne koná tradiční kozlí boj na radnici. Nezapomeňte navštívit katedrálu sv. Petra a Pavla na Ostrowě Tumské, kde začínala polská historie, a také okouzlující Maltanské jezero, ideální místo pro odpočinek a sportovní aktivity. Poznaň je prostě město, které si zamilujete.

PolskoPolsko
👀 Památky
📜 Historie
🏛️ Architektura

Stručně

Cena ubytování (hotel ***)
~ 880 Kč / dvoulůžko
Cena ubytování (low-cost)
~ 430 Kč / lůžko

Co vidět v Poznani

Placeholder image.
 

Kostel Františkánů

Kostel Františkánů v Poznani je barokním skvostem, jehož výstavba začala v roce 1674 a dokončena byla až v roce 1757. Kromě nádherných freskových maleb, které zobrazují scény ze života svatého Františka, zaujmou návštěvníky i sochy draků na stáncích v presbytáři. Kaple Panny Marie v levém transeptu je vybavena vyřezávaným dubovým oltářem a malebným obrazem Panny Marie, rámovaným stříbrem.

Stary Rynek
 

Stary Rynek

Stary Rynekv Poznani je oblíbenou destinací turistů. Je to třetí největší náměstí v Polsku a nachází se zde mnoho restaurací, barů a hospod, stejně jako turistické informační centrum. Tvar náměstí sahá až do 15. století a uprostřed se nachází významné budovy, jako je radnice, strážnice a veřejné studny. Nejznámější a stále dochovanou budovou je renesanční radnice, která se stala symbolem města. Každý den v poledne se z radniční věže ozve trubačský signál a objeví se zde i Poznaňské kozy. Doporučuje se přijít alespoň deset minut před polednem, aby byl dobrý výhled.

Brána Poznaně
 

Brána Poznaně

Brána Poznaně poskytuje návštěvníkům prezentaci o založení polského státu až po současnost. Kromě svého vzdělávacího účelu je také určena k přilákání více turistů do města Poznaně. Pravidelně se zde konají filmové projekce, multimediální prezentace a vizualizace. Brána Poznaně byla otevřena v roce 2014 a skládá se ze dvou částí. První částí je moderní hlavní budova a druhou částí je Katedrální zámek.

Knihovna Raczynských
 

Knihovna Raczynských

Knihovna Raczynských v Poznani je městská veřejná knihovna, která byla založena v roce 1829. Budova knihovny slouží také jako muzeum pro několik významných polských spisovatelů, jako jsou Józef Ignacy Kraszewski, Kazimiera Iłłakowiczówna, Henryk Sienkiewicz a Jerzy Pertek. Kromě rozsáhlé sbírky knih má knihovna také speciální sbírky a pořádá dočasné výstavy různých autorů. Knihovna je otevřena pro veřejnost a nachází se na náměstí Wolnosc.

Park Cytadela
 

Park Cytadela

Park Cytadela se nachází na místě bývalé opevněné oblasti z 19. století. Nachází se severně od centra města a je skvělým místem pro odpočinek od ruchu města. Kromě přírody obsahuje také vojenské muzeum, pozůstatky některých opevnění a vojenské hřbitovy. Původně nazývaná Fort Winiary, oblast byla po válce přejmenována na Park Cytadela. Park má vojenský hřbitov, Commonwealth Cemetery, kde jsou pohřbeni mnozí vojáci z první a druhé světové války.

Bazilika sv. Petra a Pavla
 

Bazilika sv. Petra a Pavla

Bazilika sv. Petra a Pavla v Poznani je nejstarší katedrálou v Polsku a pravděpodobně i místem posledního odpočinku prvních polských monarchů. Podle historie byl zde pokřtěn Mieszko I. Původní katedrála byla postavena v roce 968 a během let prošla několika rekonstrukcemi a požáry. Dnes můžete vidět zachované části katedrály v pre-románském a románském stylu a také ostatky hrobek v suterénu. Papež Jan XXIII povýšil tuto katedrálu na baziliku.

Poznaň - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 313 km
Nejbližší letiště POZ
6 km od centra
Přímý let
~ 0h 47min
Polsko Polsko
Časový posun proti ČR
Stejný jako v ČR
Obsluhující letiště
POZ
Poznaň
PoznaňStary RynekBrána PoznaněKnihovna RaczynskýchPark CytadelaBazilika sv. Petra a PavlaMuseum of the History of PoznańNew ZooPark Woodrowa Wilsona Palmový skleník Solacki Park

Počasí jaro

Březen
Max: 8 °C
Min: 0 °C
Duben
Max: 15 °C
Min: 4 °C
Květen
Max: 20 °C
Min: 8 °C

Počasí léto

Červen
Max: 22 °C
Min: 11 °C
Červenec
Max: 24 °C
Min: 14 °C
Srpen
Max: 24 °C
Min: 13 °C

Počasí podzim

Září
Max: 20 °C
Min: 10 °C
Říjen
Max: 15 °C
Min: 6 °C
Listopad
Max: 8 °C
Min: 2 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: 3 °C
Min: -1 °C
Leden
Max: 2 °C
Min: -3 °C
Únor
Max: 4 °C
Min: -2 °C
Proč navštívit?
👀 Památky
📜 Historie
🏛️ Architektura

Letiště obsluhující město

Letiště poblíž

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

Paříž
✈️ Zpátečka
🎉 1 142 Kč
Bari - pobřeží
✈️ Zpátečka
💣 1 175 Kč
Colombo - A crumbling colonial-era building is wedged between more modern structures at this intersection in Pettah, one of the oldest districts in Colombo and…
✈️ Zpátečka
👌 19 990 Kč
mombasa, Kena
🌴 Dovolená
👌 17 490 Kč
Faro
✈️ Zpátečka
🔥 2 045 Kč
Sevilla
malaga
✈️ Zpátečka
👌 2 495 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz