Prodloužený víkend Poznaň

Plánujete prodloužený víkend do destinace Poznaň? Na obletsvet.cz naleznete všechny informace.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Prodloužený víkend - Poznaň

Naplánujte jsi prodloužený víkend v destinaci Poznaň na vlastní pěst a navštivte nejzajímavější místa jako například New Zoo, Franciscan Church, Raczynski Library a mnoho dalších. Poznaň se nachází ve státě Polsko přibližně 1h přímým letem z Prahy. Při plánování prodlouženého víkendu v destinaci Poznaň je vhodné letenky rezervovat s předstihem přibližně 1-2 měsíce. U nás na obletsvet.cz potom naleznete všechny informace od ubytování, co vidět a na jaké počasí se připravit. S námi zvládne dovolenou na vlastní pěst každý :)
PolskoPolsko

Rychlý přehled

Stát

Polsko

Letiště

1 letiště (POZ)

Co vidět

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout Poznaň - 16 míst co vidět .

 •  

  New Zoo

  Nová zoo v Poznani je druhým největším zoologickým parkem v Polsku. Rozkládá se na ploše 120 hektarů a má více než 200 druhů zvířat. Park je tvořen převážně borovicovými a smíšenými lesy, stejně jako řekou a několika rybníky, které tvoří přirozené prostředí pro místní faunu. Zoo je také známá svou rozsáhlou sbírkou dravých ptáků a sov, která patří k nejrozsáhlejším v Evropě. Během sezóny provozuje zoo mini dráhu.

 • Placeholder image.
   

  Franciscan Church

  Kostel Františkánů v Poznani je barokním skvostem, jehož výstavba začala v roce 1674 a dokončena byla až v roce 1757. Kromě nádherných freskových maleb, které zobrazují scény ze života svatého Františka, zaujmou návštěvníky i sochy draků na stáncích v presbytáři. Kaple Panny Marie v levém transeptu je vybavena vyřezávaným dubovým oltářem a malebným obrazem Panny Marie, rámovaným stříbrem.

 •  

  Raczynski Library

  Knihovna Raczynských v Poznani je městská veřejná knihovna, která byla založena v roce 1829. Budova knihovny slouží také jako muzeum pro několik významných polských spisovatelů, jako jsou Józef Ignacy Kraszewski, Kazimiera Iłłakowiczówna, Henryk Sienkiewicz a Jerzy Pertek. Kromě rozsáhlé sbírky knih má knihovna také speciální sbírky a pořádá dočasné výstavy různých autorů. Knihovna je otevřena pro veřejnost a nachází se na náměstí Wolnosc.

 •  

  Museum of the History of Poznań

  Radnice v Poznani je dominantou města a její věž vysoká 61 metrů okamžitě upoutá pozornost návštěvníků. Původní gotická stavba z 13. století byla nahrazena renesančním objektem, který byl postaven v letech 1550 až 1560. Každý den v poledne se nad hodinami objeví dva kovoví kozli, kteří se 12krát srážejí rohy, v návaznosti na starou legendu. Dnes je radnice domovem městského historického muzea. Na prvním patře budovy se nachází výstava předmětů především z období od 13. století do roku 1945.

 •  

  Woodrow Wilson Park

  Park Woodrowa Wilsona je skvělým místem pro odpočinek v přírodě při prozkoumávání Poznaně. Nachází se poblíž Palmového domu a nedaleko je také druhý park Kasprowicz, takže turisté mohou spojit návštěvu dvou parků v jeden den. V historii sloužil tento park jako botanická zahrada, která byla uzavřena a místo ní byl vytvořen Palmový dům. Po první světové válce byl park pojmenován po americkém prezidentovi Thomasu Woodrowu Wilsonovi. Busta tohoto amerického prezidenta stojí naproti hlavnímu vchodu. Park má také malou koncertní scénu.

Počasí Poznaň

Na grafu jsou uvedená průměrná denní minima a maxima v jednotlivých měsících (plné čáry). Přerušovanou čárou jsou potom uvedené maximální teploty v daném měsíci (průměr za posledních 30 let). Před cestou tedy můžete předpokládat, že maximální denní teplota bude okolo průměrné (plná čára), ale je třeba počítat, že se může při "troše štěstí" pohybovat kolem přerušované čáry (průměr maximálních teplot - nejedná se o absolutní maximum!)

Letiště k destinaci Poznaň

K cestě do destinace Poznaň lze využít 1 letiště.

Poznaň - ubytování

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

Funchal
🌴 Dovolená
😍 7 990 Kč
Riga
Stockholm
Gdaňsk
Kodaň
🤘 Punk-trip
😍 3 081 Kč
Palma de Mallorca
🌴 Dovolená
💣 8 990 Kč
Korfu
🌴 Dovolená
😍 8 490 Kč
Funchal
Porto
Faro
🤘 Multi-city
👌 3 840 Kč
Santa Cruz de Tenerife
🌴 Dovolená
🎉 11 490 Kč
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci.
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz