Poznaň

Letenky do Poznaň

Hledáte levné letenky do destinace Poznaň? Rezervujte si zpáteční letenku v předstihu za výhodnější ceny.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Poznaň

Město je primárně obsluhováno jediným letištěm. Letenky je obecně výhodné rezervovat v předstihu alespoň 30 - 50 dní. V případě zájmu o konkrétní termín či o termíny, o které je větší zájem (prázdniny, svátky a významné události v dané destinaci), je vhodné rezervovat letenky alespoň 3 - 4 měsíce dopředu.Místa v letadle jsou omezená, proto pokud jste rozhodnuti, že chcete Poznaň navštívit, rezervujte si letenky nyní. Pokud o cestě do dané destinace přemýšlíte v následujících měsících, doporučujeme sledovat naši stránku s aktuálními akčními letenkami.
PolskoPolsko
👀 Památky
📜 Historie
🏛️ Architektura

Stručně a jasně

Stát
Polsko
Letiště
1 letiště (POZ)
Časový posun
Stejný jako v ČR

Nejčastější dotazy

Časté dotazy ohledně letenek do destinace Poznaň.

Lety z Prahy obvykle trvají přibližně 0h 46min. Záleží na typu letadla, povětrnostních podmínkách atd.

Letiště Poznan-Lawica Airport se nachází 7 km od centra města Poznaň.

Nejvhodnější doba na zakoupení letenky je 60 až 40 dní před plánovaným odletem. Díky včasné rezervaci je možné pořídit levné letenky do destinace Poznaň od 600 Kč. Sledujte akční letenky na Obletsvet.cz a zakupte letenku za skvělou cenu. V období zvýšené poptávky (prázdniny, svátky, sportovní a jiné události), se ale letenky ve výrazné "akci" často nedají sehnat.

Hlavní letiště města Poznaň je letiště Poznan-Lawica Airport. Poblíž ale najdete i tato letiště: Poznan-Lawica Airport (POZ)

Je vhodné použít vyhledávač letenek, který umožňuje zadat flexibilní interval odletu (třeba celý červen). Užitečnou funkcí je také zadání více odletových letišť. Cena se z různých letišť liší až o 1 000%. Další užitečnou funkcí je možnost hledat letenky na flexibilní dobu pobytu v destinaci, např. 3 - 5 dní. Všechny tyto funkce splňuje český vyhledávač www.flightics.com

Ceny hotelů, hostelů a ubytování u místních je dobré srovnávat přes vyhledávač ubytování. Využít lze také AirBnB. Ubytování v destinaci Poznaň je obvykle nejlepší rezervovat co nejdříve.

Pokud chceš ulovit akční letenku, sleduj naší stránku Obletsvet.cz na Facebooku nebo se přihlas k našemu hlídači akčních letenek.

Letiště k destinaci Poznaň

K cestě do destinace Poznaň lze využít 1 letiště.

Co vidět v Poznani

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout 16 míst, co vidět v Poznani .

 • Placeholder image.
   

  Kostel Františkánů

  Kostel Františkánů v Poznani je barokním skvostem, jehož výstavba začala v roce 1674 a dokončena byla až v roce 1757. Kromě nádherných freskových maleb, které zobrazují scény ze života svatého Františka, zaujmou návštěvníky i sochy draků na stáncích v presbytáři. Kaple Panny Marie v levém transeptu je vybavena vyřezávaným dubovým oltářem a malebným obrazem Panny Marie, rámovaným stříbrem.

 • Stary Rynek
   

  Stary Rynek

  Stary Rynekv Poznani je oblíbenou destinací turistů. Je to třetí největší náměstí v Polsku a nachází se zde mnoho restaurací, barů a hospod, stejně jako turistické informační centrum. Tvar náměstí sahá až do 15. století a uprostřed se nachází významné budovy, jako je radnice, strážnice a veřejné studny. Nejznámější a stále dochovanou budovou je renesanční radnice, která se stala symbolem města. Každý den v poledne se z radniční věže ozve trubačský signál a objeví se zde i Poznaňské kozy. Doporučuje se přijít alespoň deset minut před polednem, aby byl dobrý výhled.

 • Brána Poznaně
   

  Brána Poznaně

  Brána Poznaně poskytuje návštěvníkům prezentaci o založení polského státu až po současnost. Kromě svého vzdělávacího účelu je také určena k přilákání více turistů do města Poznaně. Pravidelně se zde konají filmové projekce, multimediální prezentace a vizualizace. Brána Poznaně byla otevřena v roce 2014 a skládá se ze dvou částí. První částí je moderní hlavní budova a druhou částí je Katedrální zámek.

 • Knihovna Raczynských
   

  Knihovna Raczynských

  Knihovna Raczynských v Poznani je městská veřejná knihovna, která byla založena v roce 1829. Budova knihovny slouží také jako muzeum pro několik významných polských spisovatelů, jako jsou Józef Ignacy Kraszewski, Kazimiera Iłłakowiczówna, Henryk Sienkiewicz a Jerzy Pertek. Kromě rozsáhlé sbírky knih má knihovna také speciální sbírky a pořádá dočasné výstavy různých autorů. Knihovna je otevřena pro veřejnost a nachází se na náměstí Wolnosc.

 • Park Cytadela
   

  Park Cytadela

  Park Cytadela se nachází na místě bývalé opevněné oblasti z 19. století. Nachází se severně od centra města a je skvělým místem pro odpočinek od ruchu města. Kromě přírody obsahuje také vojenské muzeum, pozůstatky některých opevnění a vojenské hřbitovy. Původně nazývaná Fort Winiary, oblast byla po válce přejmenována na Park Cytadela. Park má vojenský hřbitov, Commonwealth Cemetery, kde jsou pohřbeni mnozí vojáci z první a druhé světové války.

Počasí v Poznani

Na grafu jsou uvedená průměrná denní minima a maxima v jednotlivých měsících (plné čáry). Přerušovanou čárou jsou potom uvedené maximální teploty v daném měsíci (průměr za posledních 30 let). Před cestou tedy můžete předpokládat, že maximální denní teplota bude okolo průměrné (plná čára), ale je třeba počítat, že se může při "troše štěstí" pohybovat kolem přerušované čáry (průměr maximálních teplot - nejedná se o absolutní maximum!)

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Další populární destinace

Chceš se inspirovat na další cesty nebo hledáš akční letenky do jiné destinace? Podívej se na populární destinace, které právě teď frčí.

výhled na Barcelonu z parku Guell

Letenky do Barcelony

Koukni na přehledné informace k letenkám do Barcelony.

Edinburgh- výhled

Letenky do Edinburghu

Koukni na přehledné informace k letenkám do Edinburghu.

New York - pohled

Letenky do New Yorku

Koukni na přehledné informace k letenkám do New Yorku.

Madrid

Letenky do Madridu

Koukni na přehledné informace k letenkám do Madridu.

Nice

Letenky do Nice

Koukni na přehledné informace k letenkám do Nice.

lisabon

Letenky do Lisabonu

Koukni na přehledné informace k letenkám do Lisabonu.

londyn

Letenky do Londýna

Koukni na přehledné informace k letenkám do Londýna.

Paříž

Letenky do Paříže

Koukni na přehledné informace k letenkám do Paříže.

rim-pohled

Letenky do Říma

Koukni na přehledné informace k letenkám do Říma.

Další letiště poblíž destinace Poznaň

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

Edinburgh- výhled
✈️ Zpátečka
🚀 1 054 Kč

Skotsko během jara

Spojené království
Před 4 hodinami
Zadar, Chorvatsko
✈️ Zpátečka
🎉 1 142 Kč
Ibiza
✈️ Zpátečka
🔥 1 167 Kč

Jarní letenky na Ibizu

Španělsko
Před 26 hodinami
londyn
dublin - ulice v centru města
🤘 Multi-city
💣 1 750 Kč
zakynthos
🌴 Dovolená
🤩 13 290 Kč
kaunas
✨ Víkendovka
👌 860 Kč
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz