Počasí Poznaň - všechny informace

Plánujete cestu do Poznaně? Zjistěte, jaké počasí vás čeká! Náš článek vám nabídne všechny potřebné informace o typickém počasí v tomto polském městě.

Počasí Poznaň

Pokud se chystáte navštívit krásné město Poznaň, určitě byste měli vědět, jaké počasí vás tam čeká. V tomto článku vám poskytneme přesné a detailní informace o počasí v každém měsíci, abyste se mohli dobře připravit na svou cestu. Ať už jdete na dovolenou, pracovní cestu nebo jen na krátkou návštěvu, vědět více o počasí vám umožní efektivně plánovat vaše aktivity.

Kdy vyrazit do Poznaně

Pokud plánujete cestovat do polského města Poznaň, měli byste se připravit na různorodé počasí v průběhu roku. V lednu a únoru můžete očekávat chladnější počasí s běžnou teplotou přes den kolem 2-4°C a průměrnou rychlostí větru kolem 27-28 km/h. Během jara a podzimu se počasí zlepšuje a teploty se pohybují kolem 8-20°C, s nižšími srážkami v dubnu a říjnu, kolem 29-32mm. Nejteplejší měsíce jsou červen a červenec, kdy se teploty pohybují kolem 24-32°C a srážky jsou na vyšší úrovni okolo 60 mm. 

Počasí v jednotlivých měsících

Máte letenky nebo plánujete cestu do destinace Poznaň? Máme pro vás přehledně připravené všechny informace o počasí.

Počasí leden

Pokud se chystáte do města Poznaň v lednu, budete muset být připraveni na chladné počasí. Běžná teplota přes den je pouze 2 °C a přes noc klesá na -3 °C. Průměrná rychlost větru je 28 km/h, takže pocitová teplota může být ještě nižší. Průměrně se v lednu očekává 43 mm srážek, takže s sebou vezmi vhodné oblečení a deštník, abys se na cestách nepromokli. Můžete však zažít několik teplejších dní, kdy průměrná teplota dosahuje 8 °C.

Počasí únor

Pokud plánujete cestu do Poznaně v únoru, můžeš se těšit na běžné teploty přes den okolo 4°C a průměrnou teplotu v nejteplejších dnech kolem 11°C. Běžná teplota přes noc je přibližně -2°C. Průměrná rychlost větru je 27 km/h a srážky se pohybují okolo 34 mm. Počasí může být velmi proměnlivé, proto se raději připravte na různé podmínky.

Počasí březen

Pokud se chystáte cestovat do Poznaně v březnu, mějte na paměti, že běžná teplota přes den činí 8 °C a průměrná teplota v nejteplejších dnech se dostává až na 17 °C. Běžná teplota přes noc činí 0 °C, což může být poměrně chladné. Průměrná rychlost větru dosahuje 24 km/h, takže na sebe buďte připraveni, pokud se vydáte ven. Srážky v březnu dosahují 38 mm, takže si nezapomeňte vzít nepromokavou bundu.

Počasí duben

Pokud plánujete cestovat do Poznaně v dubnu, běžná teplota přes den je 15 °C a průměrná teplota v nejteplejších dnech až 23 °C. Noční teploty by se měly pohybovat kolem 4 °C. Průměrná rychlost větru by měla být 18 km/h s očekávaným srážkovým úhrnem 29 mm

Počasí květen

Květen je skvělým měsícem pro návštěvu Poznaně. Běžná teplota přes den je 20 °C, což je ideální pro procházky po městě a objevování památek. V nejteplejší dny může teplota stoupat až na 27 °C, takže se určitě nezapomeňte chránit před sluncem. Teploty v noci jsou příjemných 8 °C, takže nemusíte být obavy z přílišného ochlazení. Pokud se rozhodnete vyrazit do Poznaně v květnu, měli byste být připraveni na srážky, které činí 48 mm.

Počasí červen

V červnu je v Poznani obvykle velmi teplé s průměrnou teplotou přes dne 22°C a průměrnou teplotou v nejteplejších dnech kolem 30°C. Běžná teplota přes noc se zvyšuje na 22°C a srážky stoupají na 57 mm, což může znamenat nějaké přeháňky, ale nic zásadního. Nejlepší je si s sebou vzít lehké oblečení, sluneční brýle a opalovací krém. Průměrná rychlost větru je asi 15 km/h. Celkově vzato, červen je skvělým měsícem k návštěvě Poznaně.

Počasí červenec

Pokud se chystáte cestovat do Poznaně v červenci, můžete očekávat teploty kolem 24 °C během dne a 14°C v noci. Průměrná rychlost větru činí 15 km/h, a i když srážky dosahují vysokého počtu 60 mm, jsou ve většině případů krátké a intenzivní. Doporučujeme připravit si deštník a vhodné oblečení pro letní počasí. Odpočinek v kavárně v centru města bude i přes občasné deštivé přeháňky nádherný.

Počasí srpen

Pokud plánujete cestu do Poznaně v srpnu, můžete se těšit na příjemné letní počasí. Běžná teplota přes den činí 24°C, ačkoliv v nejteplejších dnech se může vyšplhat až na 32°C. Teplota přes noc klesá na běžných 13°C, takže se můžete připravit na příjemné letní večery. Průměrná rychlost větru je 14 km/h, takže nečekejte příliš větrné počasí. Srážky v srpnu jsou kolem 52 mm, což představuje běžné množství srážek v letním období. Nezapomeňte si s sebou přibalit lehké oblečení a krém na opalování.

Počasí září

Pokud plánujete cestu do Poznaně v září, můžete se těšit na příjemné počasí. Běžně se očekává teplota přes den 20 °C a teploty v nejteplejších dnech mohou dosáhnout až 27 °C. Noční teploty se pohybují kolem 10 °C, takže se raději připrav na chladnější večery. Průměrná rychlost větru je 16 km/h a srážky by měly činit 37 mm. Nezapomeňte si přibalit do zavazadla vhodné oblečení na přizpůsobení se měnícímu se počasí.

Počasí říjen

V říjnu je v Poznani průměrná teplota přes den 15 °C. Nejteplejší dny se mohou vyšplhat až na 24 °C. Běžná teplota přes noc se pohybuje kolem 6 °C. Průměrná rychlost větru činí 17 km/h a srážky dosahují 32 mm. Pamatujte, že v říjnu se počasí může velmi rychle měnit, takže si přibalte do kufru i něco teplejšího!

Počasí listopad

V listopadu se v Poznani běžně očekává teplota přes den kolem 8 °C a nocní teploty se pohybují okolo 2 °C. Průměrná rychlost větru dosahuje 21 km/h. Srážek v listopadu může spadnout až 37 mm. Pokud se chystáte do Poznaně v listopadu, stačí se připravit na chladnější a vlhčí počasí. Nenechte se ale odradit, město má spoustu zajímavých památek, které stojí za návštěvu, i v tomto období.

Počasí prosinec

Pokud plánujete cestu do města Poznaň v prosinci, bude ti tady velmi chladno. Průměrná teplota v nejteplejších dnech dosahuje pouze 9 °C a běžná teplota přes den dosahuje jen 3 °C. Teploty se dokonce mohou snížit až k -1 °C, takže si s sebou přibalte teplé oblečení. Nezapomeňte také na vyšší průměrnou rychlost větru, která dosahuje 26 km/h a srážky v průměru 44 mm.

Aktuální počasí

Pokud vás zajímá aktuální počasí v Poznani, jste na tom správném místě. Na grafu níže můžete vidět denní i noční teploty pro dnešek a několik následujících dní. Zajímá-li vás větší detail jako třeba východ nebo západ slunce, vlhkost, vítr, tlak, oblačnost nebo pravděpodobnost srážek, rozklikněte si obrázek.
Aktuální i dlouhodobou předpověď počasí najdete také na stránkách Accuweather nebo Weather.com. Aktuální počasí také najdete přímo na Googlu.

Graf teplot během roku

Pro lepší představu, jaké počasí v destinaci očekávat, nabízíme srovnání s grafem počasí pro Prahu.
Plánujete cestu do malebného města Poznaň v Polsku? Pak se vám určitě bude hodit ubytování za akční ceny!

Tabulka teplot během roku

Měsíc Průměrná maximální teplota Průměrná minimální teplota
Leden
2 °C -3 °C
Únor
4 °C -2 °C
Březen
8 °C 0 °C
Duben
15 °C 4 °C
Květen
20 °C 8 °C
Červen
22 °C 11 °C
Červenec
24 °C 14 °C
Srpen
24 °C 13 °C
Září
20 °C 10 °C
Říjen
15 °C 6 °C
Listopad
8 °C 2 °C
Prosinec
3 °C -1 °C

FAQ

Jaké je nejlepší období pro návštěvu destinace Poznaň

Pokud plánujete navštívit Poznaň, nejlepší období pro cestu je od dubna do září, kdy jsou průměrné teploty poměrně vysoké a srážky nízké. Pokud preferujete teplejší počasí, navštivte město alespoň od května do srpna, kdy se průměrné teploty pohybují okolo 20 až 24 °C. Pokud chcete poznat město během méně turistického období, zvažte návštěvu v březnu nebo říjnu, kdy průměrné teploty dosahují 8 až 15 °C a srážky jsou stále na poměrně nízké úrovni. Mějte na paměti, že v zimě se teploty snižují a srážky stoupají, takže pokud netoužíte po mrazivých prohlídkách poznaňských památek, vyhněte se prosinci a lednu.

Jaké je počasí v destinaci Poznaň během léta?

Pokud plánujete cestu do Poznaně během letních měsíců, můžete se těšit na teplé počasí. Průměrná teplota v červenci dosahuje až 24 °C přes den a 14 °C v noci. Nejteplejší dny léta se mohou vyšplhat až na 32 °C. Rychlost větru je mírná a průměrně dosahuje 15 km/h. Během července a srpna se očekávají srážky v průměru 56 mm. Pokud se chystáte na dovolenou v Poznani, nezapomeňte si s sebou vzít lehké oblečení během dne a trochu teplejší pro večery.

Jaké je počasí v destinaci Poznaň během zimy?

Pokud se chystáte navštívit Poznaň během zimy, měli byste počítat s chladnějším počasím. V lednu se běžná teplota pohybuje kolem 2 °C během dne a kolem -3 °C v noci. Průměrná rychlost větru dosahuje 28 km/h a srážky se pohybují kolem 43 mm. V únoru stoupá běžná teplota na 4 °C během dne a klesá na -2 °C v noci. Průměrná rychlost větru je o něco nižší, a to 27 km/h, a srážek spadne kolem 34 mm. I přes chladnější počasí nabízí Poznaň mnoho kulturních a historických památek, které stojí za návštěvu.

Jaká je běžná teplota v Poznani v létě?

V červenci a srpnu je běžná teplota přes den 24 °C a průměrná teplota v nejteplejších dnech 32 °C. Běžná teplota přes noc je 13 - 14 °C.

Jaké jsou srážky v Poznani v květnu?

V květnu může být srážek až 48 mm, což je největší měsíční srážková úhrn ze všech měsíců. Běžná teplota přes den je 20 °C a průměrná rychlost větru 15 km/h.
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz