Lodž

Prodloužený víkend v Lodži

Plánujete prodloužený víkend v Lodži? Na obletsvet.cz naleznete všechny informace.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Prodloužený víkend v Lodži

Naplánujte jsi prodloužený víkend v Lodži na vlastní pěst a navštivte nejzajímavější místa jako například Księży Młyn, Park Ocalałych, Manufaktura a mnoho dalších. Lodž se nachází ve státě Polsko přibližně 1h přímým letem z Prahy. Při plánování prodlouženého víkendu v Lodži je vhodné letenky rezervovat s předstihem přibližně 1-2 měsíce. U nás na obletsvet.cz potom naleznete všechny informace od ubytování, co vidět a na jaké počasí se připravit. S námi zvládne dovolenou na vlastní pěst každý :)
Evropa
PolskoPolsko
👀 Památky
📜 Historie
🏛️ Architektura

Rychlý přehled

Stát
Polsko
Letiště
1 letiště (LCJ)

Co vidět v Lodži

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout 17 míst, co vidět v Lodži .

 • This picture was taken during the photographic wikiworkshop organized by the Association of Wikimedia Poland. All pictures of the workshop you can…
   

  Księży Młyn

  Księży Młyn v Lodži je historický průmyslový komplex, který je důležitou součástí kulturního a historického dědictví města. Tento areál byl původně postaven jako textilní továrna a dnes je převeden na víceúčelový prostor, kde se nachází byty, ateliéry, galerie a kavárny. Komplex je vynikajícím příkladem industriální architektury 19. století a je symbolem průmyslového vzkvětu Lodže.

 • Park Ocalałych
   

  Park Ocalałych

  Park Ocalałych v Lodži je moderní park s památníkem a stovkami stromů, které zasadili přeživší holokaustu. Park slouží jako památka obětí a přeživších Lodžského ghetta, které v době druhé světové války vytvořilo a provozovalo nacistické Německo. Oficiálně byl park otevřen 30. srpna 2004, v 60. výročí likvidace ghetta. Nachází se na území bývalého ghetta mezi ulicemi Wojska Polskiego a Sporna. Park navrhla Grażyna Ojrzyńska a je přístupný zdarma.

 • Manufaktura
   

  Manufaktura

  Manufaktura v Lodži je moderní nákupní a zábavní centrum, které se nachází v bývalém výrobním komplexu Izraele Poznańskeho. Svojí rozlohou 27 hektarů patří mezi největší nákupní centra v Polsku. Kromě obchodů nabízí také kavárny, restaurace, multiplexové kino, Imax a několik muzeí. Centrum je vyznamenáno celou řadou mezinárodních cen za svoje propojení historie, přírody i současného moderního stylu architektury. Určitě stojí za návštěvu, zejména kvůli krásnému průčelí tovární brány z roku 1880.

 • Muzeum města Lodž
   

  Muzeum města Lodž

  Muzeum města Lodž je nejvýznamnějším muzeem v Lodži, které se nachází v bývalém paláci průmyslníka Izraela Poznańského. V expozici muzea můžete najít umělecká díla a předměty, které se týkají historie a kultury města. Palác se stal symbolem průmyslového dědictví města a jeho rozvoje v 19. století. Muzeum nabízí prohlídky s průvodcem a je vhodné pro všechny, kteří chtějí lépe poznat historii a kulturu města Lodže.

 • LODZ,POLAND, CENTRAL MUSEUM OF TEXTILES , APRIL, 27, 2018:The White Factory presently the seat of the Central Museum of Textiles, Lodz, Poland; Shutterstock ID 1085771489; Your name (First / Last): Gemma Graham; GL account no.: 65050; Netsuite department name: Online Editorial; Full Product or Project name including edition: Lodz destination page
   

  Centrální muzeum textilu

  Centrální muzeum textilu v Lodži se nachází v rekonstruované továrně Bílá Fabrika, která je nejstarší textilní továrnou v městě z roku 1839. Muzeum nabízí expozice o designu a výrobě textilu, starých tkalcovských strojích, tkaninách, oblečení a dalších předmětech souvisejících s textilním průmyslem. Pokud vás zajímá historie výroby textilu, toto muzeum je pro vás ideální volbou.

Počasí v Lodži

Na grafu jsou uvedená průměrná denní minima a maxima v jednotlivých měsících (plné čáry). Přerušovanou čárou jsou potom uvedené maximální teploty v daném měsíci (průměr za posledních 30 let). Před cestou tedy můžete předpokládat, že maximální denní teplota bude okolo průměrné (plná čára), ale je třeba počítat, že se může při "troše štěstí" pohybovat kolem přerušované čáry (průměr maximálních teplot - nejedná se o absolutní maximum!)

Letiště k destinaci Lodž

K cestě do destinace Lodž lze využít 1 letiště.

Ubytování v Lodž

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

zakynthos
🌴 Dovolená
🎉 4 990 Kč
Bologna
✈️ Zpátečka
😎 1 155 Kč
zakynthos
🌴 Dovolená
😍 7 990 Kč
Neapol
✨ Víkendovka
🔥 1 442 Kč
rim-pohled
✈️ Zpátečka
🤩 1 258 Kč
Pohled na estoské hlavní město Tallin
Stockholm
Riga
🤘 Multi-city
🎉 2 073 Kč
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz