Lublin - Kościół św. Mikołaja na Czwartku w Lublinie.

Prodloužený víkend Lublin

Plánujete prodloužený víkend do destinace Lublin? Na obletsvet.cz naleznete všechny informace.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Prodloužený víkend - Lublin

Naplánujte jsi prodloužený víkend v destinaci Lublin na vlastní pěst a navštivte nejzajímavější místa jako například Lublin Castle, Chapel of the Holy Trinity, Lublin Open Air Village Museum a mnoho dalších. Lublin se nachází ve státě Polsko přibližně 1h přímým letem z Prahy. Při plánování prodlouženého víkendu v destinaci Lublin je vhodné letenky rezervovat s předstihem přibližně 1-2 měsíce. U nás na obletsvet.cz potom naleznete všechny informace od ubytování, co vidět a na jaké počasí se připravit. S námi zvládne dovolenou na vlastní pěst každý :)
Evropa
PolskoPolsko

Rychlý přehled

Stát
Polsko
Letiště
1 letiště (LUZ)
Časový posun
Stejný jako v ČR

Co vidět

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout Lublin - 20 míst co vidět .

 • Lublin Castle
   

  Lublin Castle

  Zámek Lublin se nachází v polském městě Lublin, nedaleko centra a sousedící s historickou částí města. Jedná se o jedno z nejstarších dochovaných královských sídel v Polsku, založené v 12. století. Zámek prošel mnoha rekonstrukcemi, nejstarší dochovanou částí je impozantní románská kulatá věž, která dominuje nádvoří. V zámku se nachází Lublinské muzeum a gotická kaple sv. Trojice s nejkrásnějšími polskými freskami. Během druhé světové války sloužil zámek jako vězení pro až 40 000 vězňů a byl místem poprav 300 lidí v červenci 1944.

 • The Holy Trinity Chapel and the castle keep in Lublin.
   

  Chapel of the Holy Trinity

  Kaple svaté Trojice, známá také jako Lublinská hradní kaple, je gotická kaple s renesančním štítem, která se nachází v nádvoří Lublinského hradu v Polsku. Kaple sousedí s muzeem hradního komplexu a je nedílnou součástí místa. Je známá svými freskami z 15. století v byzantském nebo pravoslavném stylu, což je v katolickém Polsku neobvyklé. Kaple byla pravděpodobně postavena před rokem 1326 a v 14. století byla jednopatrovou budovou s kryptou.

 • Lublin Open Air Village Museum
   

  Lublin Open Air Village Museum

  Muzeum Wsi Lubelskiej v Lublině je otevřeným muzeem pod širým nebem, které se nachází na adrese Varšavská 96. Muzeum se specializuje na lidovou architekturu a kulturu Lublinského vojvodství. V parku se nachází více než 50 historických dřevěných budov, které připomínají venkovský život na konci 19. a začátku 20. století. Toto místo je oblíbeným cílem výletů a nabízí pohled do minulosti.

 • Cracow Gate
   

  Cracow Gate

  Brána Kraków v Lublinu je gotická brána postavená v 14. století, která sloužila jako součást opevnění města. V 16. století získala renesanční nadstavbu a v roce 1782 barokní korunu. Dnes se zde nachází Historické muzeum Lublinu s malou sbírkou dokumentů a fotografií z historie města. Brána Kraków je významnou památkou a připomínkou bohaté historie Lublinu.

 • Lublin Village Open Air Museum
   

  Lublin Village Open Air Museum

  Lublin Village Open Air Museum je muzeum na čerstvém vzduchu, které zobrazuje historický život vesnice na zelených pozemcích s rostlinami a hospodářskými zvířaty. Toto muzeum na ploše 25 hektarů nabízí autentické interiéry mnoha budov, včetně panského domu, větrného mlýna, pravoslavného kostela a vyřezávané dřevěné brány navržené Stanisławem Witkiewiczem. Muzeum nabízí také speciální výstavy a kulturní akce. Pro návštěvu z centra města se doporučuje autobus č. 18 z rohu ul. 3 Maja a ul. Żołnierzy Niepodległej (3,20 zlotých).

Počasí Lublin

Na grafu jsou uvedená průměrná denní minima a maxima v jednotlivých měsících (plné čáry). Přerušovanou čárou jsou potom uvedené maximální teploty v daném měsíci (průměr za posledních 30 let). Před cestou tedy můžete předpokládat, že maximální denní teplota bude okolo průměrné (plná čára), ale je třeba počítat, že se může při "troše štěstí" pohybovat kolem přerušované čáry (průměr maximálních teplot - nejedná se o absolutní maximum!)

Letiště k destinaci Lublin

K cestě do destinace Lublin lze využít 1 letiště.

Lublin - ubytování

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

Tirana
✈️ Zpátečka
🎉 1 142 Kč
porto
Madrid
🤘 Multi-city
🎉 2 405 Kč
Palermo
🌴 Dovolená
👌 9 990 Kč
milan
✨ Prodloužený víkend
👍 1 241 Kč
Boston
✈️ Zpátečka
👍 6 860 Kč
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz