kaunas

Kaunas průvodce

Co vidět v Kaunasu. Okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Kaunas

Kaunas je druhé největší město Litvy, které vás okouzlí svou historií a architekturou. Procházejte se po pěší zóně Laisvės Alėja, navštivte hrad Kaunas a baziliku Panny Marie. Obdivujte nádherný výhled na město ze Smetanova vyhlídky a nezapomeňte se zastavit v Muzeu Čokolády. Kaunas je také skvělým výchozím bodem pro výlety do okolní přírody či poznávání litevských tradic.

Evropa
LitvaLitva
👀 Památky
📜 Historie
🌲 Příroda
🏛️ Architektura

Stručně

Cena ubytování (hotel ***)
~ 1 250 Kč / dvoulůžko
Cena ubytování (low-cost)
~ 450 Kč / lůžko

Co vidět v Kaunasu

Zámek Kaunas
 

Zámek Kaunas

Kaunas Castle je středověký hrad v Kaunasu. Archeologické důkazy naznačují, že byl původně postaven v polovině 14. století v gotickém stylu. Jeho poloha je strategická - na břehu řeky Nemunas nedaleko soutoku s řekou Neris. Hrad nabízí umělecké a historické výstavy, kulturní akce a průvodcovské prohlídky.

Národní muzeum M. K. Čiurlionise
 

Národní muzeum M. K. Čiurlionise

Národní muzeum M.K. Čiurlionise v Kaunasu je ideálním místem pro milovníky umění. Založené v roce 1921, muzeum se zaměřuje na výstavy a propagaci děl malíře a hudebníka M.K. Čiurlionise. V galerii najdete jeho snové obrazy, stejně jako současné výstavy soch, lidového a náboženského umění a evropských děl z 16. až 20. století. Muzeum také pořádá mezinárodní výstavy, přednášky, konference a speciální vzdělávací aktivity pro děti.

The interior of the church at Pažaislis Monastery, Kaunas, Lithania.
 

Klášter Pažaislis

Klášter Pažaislis a kostel Navštívení Panny Marie tvoří největší klášterní komplex v Litvě a jsou nejvýznamnějším příkladem barokní architektury v zemi. Kostel je nejvíce zdobený mramorem z období bývalého Velkovévodství Litevského. Nachází se v oblasti Petrašiūnai v Kaunasu, na poloostrově v přehradě Kaunas poblíž jachtařského klubu. Byl vyhlášen kulturní památkou a místem katolické pouti v Litvě. V roce 2021 byl komplex kostela a kláštera Pažaislis oceněn jako nejlepší evropské filmové místo.

Devátá pevnost
 

Devátá pevnost

Devátá pevnost v Kaunasu je historickým místem, které nás přenáší zpět do temných časů druhé světové války. Tato tvrz byla využívána jako vězení a místo poprav pro Židy a zajaté sovětské vojáky během nacistické okupace Litvy. Dnes zde najdeme muzeum a památník, které připomínají hrůzy holocaustu. Navštivte toto místo, abyste se dozvěděli více o této temné kapitole naší historie a uctili památku obětí.

Katedrála svatého Petra a Pavla
 

Katedrála svatého Petra a Pavla

Katedrála svatého Petra a Pavla v Kaunasu je římskokatolickou katedrálou bazilikou v Litvě. Tato gotická stavba se poprvé objevila v písemných pramenech již v roce 1413. Poté, co utrpěla poškození během vojenského tažení v roce 1655, byla přestavěna a získala renesanční prvky. Dnes je katedrála svatého Petra a Pavla v Kaunasu jednou z nejvýznamnějších památek města.

1940 issued visa by consul Sugihara in Lithuania. The holder was Czech and used his Czechoslovakian passport, issued to him in 1938. He managed to…
 

Čiune Sugihara

Sugiharos Namai v Kaunasu je dům, kde žil a pracoval japonský diplomat Čiune Sugihara, který v roce 1940 pomohl tisícům Židů utéct z Evropy vydáním tranzitních víz. Tento statek je nyní muzeem, které připomíná jeho hrdinský čin. Navštivte toto místo a zjistěte více o jeho životě a o tom, jak pomohl lidem v těžkých časech.

Kaunas - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 836 km
Nejbližší letiště KUN
13 km od centra
Přímý let
~ 1h 20min
Litva Litva
Časový posun proti ČR
+1h
Obsluhující letiště
KUN
kaunas
kaunasZámek KaunasNárodní muzeum M. K. ČiurlioniseThe interior of the church at Pažaislis Monastery, Kaunas, Lithania.Devátá pevnostKatedrála svatého Petra a Pavla 1940 issued visa by consul Sugihara in Lithuania. The holder was Czech and used his Czechoslovakian passport, issued to him in 1938. He managed to…Radnice v KaunasuHistorická prezidentská rezidenceMešita KaunasLanová dráha Aleksotas Dům PerkūnasůFredos dvaro (botanikos sodo) tvenkinys.

Počasí jaro

Březen
Max: 5 °C
Min: -2 °C
Duben
Max: 13 °C
Min: 2 °C
Květen
Max: 19 °C
Min: 7 °C

Počasí léto

Červen
Max: 21 °C
Min: 10 °C
Červenec
Max: 23 °C
Min: 12 °C
Srpen
Max: 23 °C
Min: 12 °C

Počasí podzim

Září
Max: 18 °C
Min: 8 °C
Říjen
Max: 12 °C
Min: 4 °C
Listopad
Max: 5 °C
Min: 0 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: 1 °C
Min: -3 °C
Leden
Max: 0 °C
Min: -5 °C
Únor
Max: 0 °C
Min: -5 °C
Proč navštívit?
👀 Památky
📜 Historie
🌲 Příroda
🏛️ Architektura

Letiště obsluhující Kaunasu

Letiště poblíž

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

moře, Pescara, dovolená, průzračná voda
Bergamo
🤘 Multi-city
🔥 1 470 Kč
Cagliari
✈️ Zpátečka
🔥 1 717 Kč
kaunas
✈️ Zpátečka
👌 860 Kč
korfu
🌴 Dovolená
🔥 13 990 Kč
Marseille
✈️ Zpátečka
💣 1 338 Kč
Verona
✨ Víkendovka
👌 1 436 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz