Kaunas

Prodloužený víkend Kaunas

Plánujete prodloužený víkend do destinace Kaunas? Na obletsvet.cz naleznete všechny informace.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Prodloužený víkend - Kaunas

Naplánujte jsi prodloužený víkend v destinaci Kaunas na vlastní pěst a navštivte nejzajímavější místa jako například Kaunas Castle, House of Perkūnas, Devátá pevnost a mnoho dalších. Kaunas se nachází ve Litvě přibližně 1.5h přímým letem z Prahy. Při plánování prodlouženého víkendu v destinaci Kaunas je vhodné letenky rezervovat s předstihem přibližně 1-2 měsíce. U nás na obletsvet.cz potom naleznete všechny informace od ubytování, co vidět a na jaké počasí se připravit. S námi zvládne dovolenou na vlastní pěst každý :)
LitvaLitva

Rychlý přehled

Stát

Litva

Letiště

1 letiště (KUN)

Co vidět

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout Kaunas - 25 míst co vidět .

 • Kaunas Castle
   

  Kaunas Castle

  Kaunas Castle je středověký hrad v Kaunasu, druhém největším městě Litvy. Archeologické důkazy naznačují, že byl původně postaven v polovině 14. století v gotickém stylu. Jeho poloha je strategická - na návrší na břehu řeky Nemunas nedaleko soutoku s řekou Neris. Na začátku 21. století zůstávalo asi třetina hradu stále stát. Hrad nabízí umělecké a historické výstavy, kulturní akce a průvodcovské prohlídky.

 • House of Perkūnas
   

  House of Perkūnas

  Perkūno dům v Kaunasu je jednou z nejoriginálnějších gotických staveb v historickém centru města v Litvě. Původně postavený Hanza obchodníky v roce 1440, sloužil jako jejich kancelář až do roku 1532, kdy byl prodán jezuitům, kteří zde v roce 1643 zřídili kapli. Dnes je zde muzeum Adama Mickiewicze a dům opět patří jezuitům. V 19. století sloužil jako škola a divadlo, kde se učil polsko-litevský básník Adam Mickiewicz.

 • Devátá pevnost
   

  Devátá pevnost

  Devátá pevnost v Kaunasu je historickým místem, které nás přenáší zpět do temných časů druhé světové války. Tato tvrz byla využívána jako vězení a místo poprav pro Židy a zajaté sovětské vojáky během nacistické okupace Litvy. Dnes zde najdeme muzeum a památník, které připomínají hrůzy holocaustu. Navštivte toto místo, abyste se dozvěděli více o této temné kapitole naší historie a uctili památku obětí.

 • 1940 issued visa by consul Sugihara in Lithuania. The holder was Czech and used his Czechoslovakian passport, issued to him in 1938. He managed to…
   

  Čiune Sugihara

  Sugiharos Namai v Kaunasu je dům, kde žil a pracoval japonský diplomat Čiune Sugihara, který v roce 1940 pomohl tisícům Židů utéct z Evropy vydáním tranzitních víz. Tento statek je nyní muzeem, které připomíná jeho hrdinský čin. Navštivte toto místo a zjistěte více o jeho životě a o tom, jak pomohl lidem v těžkých časech.

 • Historical Presidential Palace, Kaunas
   

  Historical Presidential Palace, Kaunas

  Historická prezidentská rezidence v Kaunasu je neobarokní budova v centru města, která sloužila jako prezidentský palác v meziválečném období. Dnes je palác pobočkou Národního uměleckého muzea M. K. Čiurlionise a vystavuje historické fotografie, dárky dřívějším prezidentům, sbírky rodinného stříbra a prezidentská ocenění. Sochy bývalých prezidentů zdobí zahradu paláce. Navštivte tuto nádhernou budovu a získejte informace o nezávislém Litvě.

Počasí Kaunas

Na grafu jsou uvedená průměrná denní minima a maxima v jednotlivých měsících (plné čáry). Přerušovanou čárou jsou potom uvedené maximální teploty v daném měsíci (průměr za posledních 30 let). Před cestou tedy můžete předpokládat, že maximální denní teplota bude okolo průměrné (plná čára), ale je třeba počítat, že se může při "troše štěstí" pohybovat kolem přerušované čáry (průměr maximálních teplot - nejedná se o absolutní maximum!)

Letiště k destinaci Kaunas

K cestě do destinace Kaunas lze využít 1 letiště.

Kaunas - ubytování

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

Krabi
🌴 Dovolená
😍 23 490 Kč
Barcelona
✈️ Zpátečka
🚀 1 136 Kč
Dublin
✈️ Zpátečka
🎉 1 692 Kč
ras-al-khaimah
🌴 Dovolená
🎉 15 990 Kč
Pisa
✈️ Zpátečka
😎 1 157 Kč
Palma de Mallorca
Barcelona
🤘 Multi-city
🚀 1 740 Kč
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz