kaunas

Prodloužený víkend v Kaunasu

Plánujete prodloužený víkend v Kaunasu? Na obletsvet.cz naleznete všechny informace.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Prodloužený víkend v Kaunasu

Naplánujte jsi prodloužený víkend v Kaunasu na vlastní pěst a navštivte nejzajímavější místa jako například Zámek Kaunas, Národní muzeum M. K. Čiurlionise, Klášter Pažaislis a mnoho dalších. Kaunas se nachází ve Litvě přibližně 1.5h přímým letem z Prahy. Při plánování prodlouženého víkendu v Kaunasu je vhodné letenky rezervovat s předstihem přibližně 1-2 měsíce. U nás na obletsvet.cz potom naleznete všechny informace od ubytování, co vidět a na jaké počasí se připravit. S námi zvládne dovolenou na vlastní pěst každý :)
Evropa
LitvaLitva
👀 Památky
📜 Historie
🌲 Příroda
🏛️ Architektura

Rychlý přehled

Stát
Litva
Letiště
1 letiště (KUN)
Časový posun
+1h

Co vidět v Kaunasu

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout 25 míst, co vidět v Kaunasu .

 • Zámek Kaunas
   

  Zámek Kaunas

  Kaunas Castle je středověký hrad v Kaunasu. Archeologické důkazy naznačují, že byl původně postaven v polovině 14. století v gotickém stylu. Jeho poloha je strategická - na břehu řeky Nemunas nedaleko soutoku s řekou Neris. Hrad nabízí umělecké a historické výstavy, kulturní akce a průvodcovské prohlídky.

 • Národní muzeum M. K. Čiurlionise
   

  Národní muzeum M. K. Čiurlionise

  Národní muzeum M.K. Čiurlionise v Kaunasu je ideálním místem pro milovníky umění. Založené v roce 1921, muzeum se zaměřuje na výstavy a propagaci děl malíře a hudebníka M.K. Čiurlionise. V galerii najdete jeho snové obrazy, stejně jako současné výstavy soch, lidového a náboženského umění a evropských děl z 16. až 20. století. Muzeum také pořádá mezinárodní výstavy, přednášky, konference a speciální vzdělávací aktivity pro děti.

 • The interior of the church at Pažaislis Monastery, Kaunas, Lithania.
   

  Klášter Pažaislis

  Klášter Pažaislis a kostel Navštívení Panny Marie tvoří největší klášterní komplex v Litvě a jsou nejvýznamnějším příkladem barokní architektury v zemi. Kostel je nejvíce zdobený mramorem z období bývalého Velkovévodství Litevského. Nachází se v oblasti Petrašiūnai v Kaunasu, na poloostrově v přehradě Kaunas poblíž jachtařského klubu. Byl vyhlášen kulturní památkou a místem katolické pouti v Litvě. V roce 2021 byl komplex kostela a kláštera Pažaislis oceněn jako nejlepší evropské filmové místo.

 • Devátá pevnost
   

  Devátá pevnost

  Devátá pevnost v Kaunasu je historickým místem, které nás přenáší zpět do temných časů druhé světové války. Tato tvrz byla využívána jako vězení a místo poprav pro Židy a zajaté sovětské vojáky během nacistické okupace Litvy. Dnes zde najdeme muzeum a památník, které připomínají hrůzy holocaustu. Navštivte toto místo, abyste se dozvěděli více o této temné kapitole naší historie a uctili památku obětí.

 • Katedrála svatého Petra a Pavla
   

  Katedrála svatého Petra a Pavla

  Katedrála svatého Petra a Pavla v Kaunasu je římskokatolickou katedrálou bazilikou v Litvě. Tato gotická stavba se poprvé objevila v písemných pramenech již v roce 1413. Poté, co utrpěla poškození během vojenského tažení v roce 1655, byla přestavěna a získala renesanční prvky. Dnes je katedrála svatého Petra a Pavla v Kaunasu jednou z nejvýznamnějších památek města.

Počasí v Kaunasu

Na grafu jsou uvedená průměrná denní minima a maxima v jednotlivých měsících (plné čáry). Přerušovanou čárou jsou potom uvedené maximální teploty v daném měsíci (průměr za posledních 30 let). Před cestou tedy můžete předpokládat, že maximální denní teplota bude okolo průměrné (plná čára), ale je třeba počítat, že se může při "troše štěstí" pohybovat kolem přerušované čáry (průměr maximálních teplot - nejedná se o absolutní maximum!)

Letiště k destinaci Kaunas

K cestě do destinace Kaunas lze využít 1 letiště.

Kaunas - ubytování

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

hurghada
🌴 Dovolená
😍 7 990 Kč
Tirana
✈️ Zpátečka
🎉 1 142 Kč
porto
Madrid
🤘 Multi-city
🎉 2 405 Kč
Palermo
🌴 Dovolená
👌 9 990 Kč
milan
✨ Prodloužený víkend
👍 1 241 Kč
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz