Liepaja - Lutheran Church of St. Ana in Liepaja. It's Liepaja's oldest church, built in XI century. At first it was wooden, lately few times reconstructed.

Liepaja - co musíš vidět

Tipy na nejlepších 6 míst, které musíš určitě navštívit v Liepaja.

Liepaja - co musíš vidět

Liepaja seaside park
 

Liepaja seaside park

Liepaja Seaside Park je rušným rekreačním centrem obklopeným stromy a fontánami. Zahrnuje skatepark, sezónní kavárny a kulturní akce. Tento park je ideálním místem pro odpočinek a relaxaci s rodinou nebo přáteli. Můžete si užít piknik, projít se po pláži nebo si užít sportovní aktivity. Liepaja Seaside Park je jedním z nejkrásnějších parků v Lotyšsku a určitě stojí za návštěvu.

Rose Square
 

Rose Square

Liepaja je městem plným historie a kultury. Jedním z nejvýznamnějších míst je náměstí Růží, které se nachází v srdci města. Toto náměstí je obklopeno krásnou architekturou a nabízí návštěvníkům mnoho zajímavých míst k prozkoumání. Zdejší památky zahrnují kostely, muzea a historické budovy. Náměstí Růží je také oblíbeným místem pro setkání s místními a ochutnání tradičních jídel a nápojů.

Liepāja Northern Breakwater
 

Liepāja Northern Breakwater

Liepaja Northern Breakwater je jedním z nejvýznamnějších turistických míst v Liepaji. Tento dlouhý kamenný molek chrání přístav a nabízí nádherný výhled na Baltské moře. Můžete se projít po mole, pozorovat rybáře a užít si krásné panoramatické výhledy. Pokud máte rádi moře a přírodu, navštivte Liepaja Northern Breakwater a užijte si krásné okolí.

Artillery battery No.1 (Northern Fort)
 

Artillery battery No.1 (Northern Fort)

Baterie č. 1 (Severní pevnost) je historická vojenská pevnost v Liepaji. Tato pevnost byla postavena ve 20. století a sloužila k obraně přístavu. Dnes je tato pevnost turistickou atrakcí, kterou si návštěvníci mohou prohlédnout. Při návštěvě této pevnosti si můžete prohlédnout historické zbraně a vojenskou techniku a užít si nádherný výhled na moře.

Liepājas muzejs
 

Liepājas muzejs

Liepājas muzeum je jedním z nejzajímavějších muzeí v Lotyšsku. Nachází se v historické budově, která kdysi sloužila jako kasárna ruského impéria a později sovětské armády. V muzeu najdete bohatou sbírku artefaktů, dokumentů a fotografií, které dokumentují historii Liepāje a okolního regionu. Mezi nejzajímavější expozice patří sbírka námořních artefaktů a výstava věnovaná sovětské okupaci.

Latvijas mūziķu slavas aleja
 

Latvijas mūziķu slavas aleja

Latvijas mūziķu slavas aleja v Liepaji je jedinečná turistická atrakce pro milovníky hudby. Tato ulice slávy obsahuje mnoho pamětních desek a soch latvijšských hudebníků, kteří se stali legendami. Mezi nimi jsou například Ainars Mielavs, Laima Vaikule a Raimonds Pauls. Procházka touto ulicí nabízí nejen zábavu, ale také historický pohled na latvijšskou hudební scénu.

Mapa

⭐ Vše (6)

Objednejte si prohlídky a výlety v destinaci Liepaja s GetYourGuide

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz