Katowice

Prodloužený víkend v Katowicích

Plánujete prodloužený víkend v Katowicích? Na obletsvet.cz naleznete všechny informace.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Prodloužený víkend v Katowicích

Naplánujte jsi prodloužený víkend v Katowicích na vlastní pěst a navštivte nejzajímavější místa jako například Slezské muzeum, Kosciuszko Park, Spodek a mnoho dalších. Katowice se nachází ve státě Polsko přibližně 1h přímým letem z Prahy. Při plánování prodlouženého víkendu v Katowicích je vhodné letenky rezervovat s předstihem přibližně 1-2 měsíce. U nás na obletsvet.cz potom naleznete všechny informace od ubytování, co vidět a na jaké počasí se připravit. S námi zvládne dovolenou na vlastní pěst každý :)
PolskoPolsko
👀 Památky
📜 Historie
🏛️ Architektura

Rychlý přehled

Stát
Polsko
Letiště
1 letiště (KTW)

Co vidět v Katowicích

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout 16 míst, co vidět v Katowicích .

 • Slezské muzeum
   

  Slezské muzeum

  Slezské muzeum se nachází ve více budovách v centru města a je jedním z nejvýznamnějších kulturních zařízení v této oblasti. Slezské muzeum bylo otevřeno v roce 1929 a původně se zaměřovalo na historii a kulturu Slezska. Avšak v roce 2005 započala jeho rozsáhlá rekonstrukce a modernizace s cílem vytvořit moderní a komplexní instituci, která by prezentovala historii, kulturu a umění Slezska v širším kontextu.

 • Kosciuszko Park
   

  Kosciuszko Park

  Kościuszko Park v Katovicích je jedním z nejnavštěvovanějších parků v Polsku. Jeho založení sahá až do roku 1888, kdy byl založen městský park na 6 hektarové ploše předměstského lesíka. Dnes má park rozlohu 72 hektarů a je ovlivněn anglickými zahradami, což je zdůrazněno alejí divoce rostoucích růží. V parku najdete květinové záhony, pergoly a klasické zahrady. Po setmění je park osvětlen stylovými pouličními lampami. Park nabízí několik struktur, jako je pamětní deska pro patrona Tadeusze Kościuszka nebo věž pro skákání s padákem.

 • Spodek
   

  Spodek

  Spodek je multifunkční arénou v polských Katovicích, která byla otevřena 9. května 1971. Kromě hlavního domu zahrnuje komplex také posilovnu, kluziště, hotel a tři velké parkovací domy. Byla největší krytou arénou svého druhu v Polsku, dokud ji v roce 2014 nepřekonala Tauron Arena. Spodek hostí mnoho důležitých kulturních a obchodních akcí. Konají se zde hudební koncerty, sportovní zápasy a další události. Aréna pojme až 11 500 lidí.

 • Archikatedra pw. Chrystusa Króla w Katowicach
   

  Archikatedra pw. Chrystusa Króla w Katowicach

  Archikatedrála Chrystusa Krále v Katovicích je největší katedrálou v Polsku. Tento neoklasicistický kostel byl postaven v letech 1927 až 1955 a jeho vnitřek je zdoben barevnými vitrážemi. Archikatedrála je doplněna sbírkou sakrálního umění v Archidiecézním muzeu.

 • Kostel Zmrtvýchvstání Páně
   

  Kostel Zmrtvýchvstání Páně

  Kostel Zmrtvýchvstání Páně v Katovicích je neo-románský kostel Evangelicko-augšburské církve v centru města. Postaven byl v letech 1856-1858 a byl prvním zděným kostelem v Katovicích. Kostel pojme přes 300 lidí a má skromný varhanní a zvonový zvuk, který sloužil jako orientační bod během druhé světové války. V roce 1945 byl dočasně předán katolické komunitě, ale o dva roky později byl vrácen svým oprávněným vlastníkům.

Počasí v Katowicích

Na grafu jsou uvedená průměrná denní minima a maxima v jednotlivých měsících (plné čáry). Přerušovanou čárou jsou potom uvedené maximální teploty v daném měsíci (průměr za posledních 30 let). Před cestou tedy můžete předpokládat, že maximální denní teplota bude okolo průměrné (plná čára), ale je třeba počítat, že se může při "troše štěstí" pohybovat kolem přerušované čáry (průměr maximálních teplot - nejedná se o absolutní maximum!)

Letiště k destinaci Katowice

K cestě do destinace Katowice lze využít 1 letiště.

Ubytování v Katowice

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

Edinburgh- výhled
✈️ Zpátečka
🚀 1 054 Kč

Skotsko během jara

Spojené království
Před 3 hodinami
Zadar, Chorvatsko
✈️ Zpátečka
🎉 1 142 Kč
Ibiza
✈️ Zpátečka
🔥 1 167 Kč

Jarní letenky na Ibizu

Španělsko
Před 26 hodinami
londyn
dublin - ulice v centru města
🤘 Multi-city
💣 1 750 Kč
zakynthos
🌴 Dovolená
🤩 13 290 Kč
kaunas
✨ Víkendovka
👌 860 Kč
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz