Prodloužený víkend Kiruna

Plánujete prodloužený víkend do destinace Kiruna? Na obletsvet.cz naleznete všechny informace.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Prodloužený víkend - Kiruna

Naplánujte jsi prodloužený víkend v destinaci Kiruna na vlastní pěst a navštivte nejzajímavější místa jako například Kiruna Church, Midnattssolstigen, Krystallen Stadshus a mnoho dalších. Kiruna se nachází ve státě Švédsko přibližně 3h přímým letem z Prahy. Při plánování prodlouženého víkendu v destinaci Kiruna je vhodné letenky rezervovat s předstihem přibližně 1-2 měsíce. U nás na obletsvet.cz potom naleznete všechny informace od ubytování, co vidět a na jaké počasí se připravit. S námi zvládne dovolenou na vlastní pěst každý :)
ŠvédskoŠvédsko

Rychlý přehled

Stát

Švédsko

Letiště

1 letiště (KRN)

Co vidět

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout Kiruna - 9 míst co vidět .

 •  

  Kiruna Church

  Kostel v Kiruně je největší dřevěný kostel na světě a nejvýznamnější turistickou atrakcí města. Kostel byl postaven v roce 1912 a je jedinečný svým architektonickým stylem. Uvnitř kostela najdete nádherné malby a sochy. Navštivte tento historický kostel a zhluboka se nadechněte atmosféry míru a klidu.

 •  

  Midnattssolstigen

  Midnattssolstigen je jedinečným zážitkem, který vám umožní pozorovat polární slunce v Kiruně na horách Luossavaara. Tato stezka vás zavede na nejvyšší bod, kde si můžete vychutnat nádherný výhled na okolní krajinu a nezapomenutelný zážitek z polárního slunce. Užijte si tento nezapomenutelný zážitek v jednom z nejkrásnějších míst na světě.

 •  

  Krystallen Stadshus

  Krystallen Stadshus je moderní budova v Kiruně, která slouží jako radnice a kulturní centrum. Architektura budovy je velmi zajímavá a vyniká svým skleněným vzhledem. Vnitřek budovy je plný uměleckých děl a kulturních akcí. Pokud se chystáte do Kiruny, určitě navštivte Krystallen Stadshus a užijte si moderní umění a kulturu v jednom.

 •  

  Samegarden Museum

  Muzeum Samegården v Kiruně nabízí unikátní pohled na život a kulturu sámského lidu. Návštěvníci se dozví více o tradičním způsobu života, řemeslech a zvyklostech této původní arktické kultury. Expozice zahrnují historické i současné artefakty, jako jsou oděvy, nádobí a lovecké vybavení. Prohlédněte si také sbírku fotografií a dokumentů.

 •  

  Treniksroset

  Treniksroset je jedinečné místo, kde se setkávají tři země - Švédsko, Norsko a Finsko. Nachází se v malebné oblasti Kiruna, která je obklopena krásnou přírodou a nabízí mnoho aktivit pro turisty. Treniksroset je ideálním místem pro ty, kteří chtějí zažít unikátní zážitek a zdokonalit své fotografické dovednosti. Navštivte toto místo a získejte nezapomenutelné zážitky!

Počasí Kiruna

Na grafu jsou uvedená průměrná denní minima a maxima v jednotlivých měsících (plné čáry). Přerušovanou čárou jsou potom uvedené maximální teploty v daném měsíci (průměr za posledních 30 let). Před cestou tedy můžete předpokládat, že maximální denní teplota bude okolo průměrné (plná čára), ale je třeba počítat, že se může při "troše štěstí" pohybovat kolem přerušované čáry (průměr maximálních teplot - nejedná se o absolutní maximum!)

Letiště k destinaci Kiruna

K cestě do destinace Kiruna lze využít 1 letiště.

Kiruna - ubytování

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

Chania
🌴 Dovolená
🤩 6 990 Kč
Barcelona
✈️ Zpátečka
🎉 1 225 Kč
pohled z výšky na Puerto Rosario, Fuerteventura
🌴 Dovolená
😎 10 490 Kč
Arrecife
🌴 Dovolená
👌 9 990 Kč
Dublin
✈️ Zpátečka
🎉 1 226 Kč

Do Irska během září

Irsko
Před 28 hodinami
Burgas - pláž
🌴 Dovolená
🚀 7 490 Kč
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz