Linec

Prodloužený víkend v Linci

Plánujete prodloužený víkend v Linci? Na obletsvet.cz naleznete všechny informace.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Prodloužený víkend v Linci

Naplánujte jsi prodloužený víkend v Linci na vlastní pěst a navštivte nejzajímavější místa jako například Zámek Linz , Hauptplatz, Ars Electronica Center a mnoho dalších. Linec se nachází ve státě Rakousko přibližně 0.5h přímým letem z Prahy. Při plánování prodlouženého víkendu v Linci je vhodné letenky rezervovat s předstihem přibližně 1-2 měsíce. U nás na obletsvet.cz potom naleznete všechny informace od ubytování, co vidět a na jaké počasí se připravit. S námi zvládne dovolenou na vlastní pěst každý :)
Evropa
RakouskoRakousko
👀 Památky
📜 Historie
🏛️ Architektura
☕ Kavárny

Rychlý přehled

Stát
Rakousko
Letiště
1 letiště (LNZ)
Časový posun
Stejný jako v ČR

Co vidět v Linci

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout 18 míst, co vidět v Linci .

 • Zámek Linz
   

  Zámek Linz

  Zámek Linz se nachází na kopci nad stejnojmenným městem v Horních Rakousích. Jeho stavba začala již v roce 1477 a postupně byl rozšiřován a modernizován. Dnes slouží jako muzeum, které se věnuje historii této oblasti. Zámecký park nabízí krásné výhledy na Dunaj a okolní krajinu. Pro milovníky historie a architektury je návštěva tohoto zámku nezapomenutelným zážitkem.

 • Hauptplatz
   

  Hauptplatz

  Hlavní náměstí v Linci je největším konverzním náměstím v Rakousku a centrem města. Jeho historie sahá až do roku 1207, kdy bylo vymezeno městské opevnění a hlavní náměstí spolu s farním kostelem. Náměstí se v průběhu historie měnilo jméno a bylo využíváno pro různé akce. Dnes se zde nachází významné budovy jako Stará radnice, muzeum města LinzGenesis a Feichtinger House s proslulým karyatidovým hodinami. Na náměstí se také nachází Dreifaltigkeitssäule, sloup Trojice z roku 1723.

 • Ars Electronica Center
   

  Ars Electronica Center

  Ars Electronica Center v Linci je centrem pro technologické umění, které se nachází na severní straně Dunaje naproti radnici města. Budova, známá také jako Muzeum budoucnosti, je největším kulturním komplexem v Linci a nabízí nejmodernější technologie. V muzeu můžete interaktivně komunikovat s instalacemi a exponáty. Navštivte Ars Electronica Center a prozkoumejte technologie budoucnosti.

 • Schlossmuseum Linz
   

  Schlossmuseum Linz

  Schlossmuseum Linz je jedním z předních muzeí v rakouském městě Linz a nachází se v historickém zámku Linz. Muzeum je známé svou rozmanitou kolekcí, která zahrnuje umění, kulturu a historii horního Rakouska od prehistorických dob až po současnost. Jeho expozice jsou považovány za jedny z nejkomplexnějších v Rakousku a nabízí širokou škálu témat od archeologie po moderní umění. Schlossmuseum je také známé svou panoramatickou terasou, která poskytuje úchvatný výhled na město a Dunaj.

 • Pöstlingberg
   

  Pöstlingberg

  Pöstlingberg, 539 metrů vysoký kopec na levém břehu Dunaje v rakouském Linci, je oblíbenou turistickou destinací. Z vrcholu se nabízí úchvatný výhled na město a nachází se zde poutní kostel Pöstlingberg a jeskynní dráha Linz Grottenbahn. K vrcholu se dá dostat tramvají číslo 50, která jezdí po horské dráze Pöstlingbergbahn.

Počasí v Linci

Na grafu jsou uvedená průměrná denní minima a maxima v jednotlivých měsících (plné čáry). Přerušovanou čárou jsou potom uvedené maximální teploty v daném měsíci (průměr za posledních 30 let). Před cestou tedy můžete předpokládat, že maximální denní teplota bude okolo průměrné (plná čára), ale je třeba počítat, že se může při "troše štěstí" pohybovat kolem přerušované čáry (průměr maximálních teplot - nejedná se o absolutní maximum!)

Letiště k destinaci Linec

K cestě do destinace Linec lze využít 1 letiště.

Ubytování v Linci

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

heraklion
🌴 Dovolená
💣 8 990 Kč
marsa-alam
🌴 Dovolená
👌 12 290 Kč
Paříž
✈️ Zpátečka
🎉 1 142 Kč
Edinburgh- výhled
londyn
🤘 Multi-city
🤩 1 918 Kč
Neapol
✨ Prodloužený víkend
🎉 1 638 Kč
Kefalonie
🌴 Dovolená
👌 9 990 Kč
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz