Malta - zátoka

Prodloužený víkend v Maltě

Plánujete prodloužený víkend v Maltě? Na obletsvet.cz naleznete všechny informace.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Prodloužený víkend v Maltě

Naplánujte jsi prodloužený víkend v Maltě na vlastní pěst a navštivte nejzajímavější místa jako například St. John's Co-Cathedral, Upper Barrakka Gardens, National War Museum a mnoho dalších. Malta se nachází ve státě Malta přibližně 2.5h přímým letem z Prahy. Při plánování prodlouženého víkendu v Maltě je vhodné letenky rezervovat s předstihem přibližně 1-2 měsíce. U nás na obletsvet.cz potom naleznete všechny informace od ubytování, co vidět a na jaké počasí se připravit. S námi zvládne dovolenou na vlastní pěst každý :)
MaltaMalta

Rychlý přehled

Stát

Malta

Letiště

1 letiště (MLA)

Co vidět v Maltě

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout 13 míst, co vidět v Maltě .

 •  

  St. John's Co-Cathedral

  St. John's Co-Cathedral je jednou z nejvýznamnějších památek Malty. Tato katedrála byla postavena v roce 1577 a je jedním z nejkrásnějších příkladů barokní architektury na světě. Uvnitř najdete umělecká díla od nejslavnějších malířů a sochařů té doby. Navštivte tento historický kostel a prozkoumejte jeho nádhernou výzdobu a architekturu, která vás ohromí svou krásou.

 •  

  Upper Barrakka Gardens

  Upper Barrakka Gardens jsou krásné zahrady s výhledem na přístav Valletta. Tyto zahrady nabízejí úchvatné výhledy na moře a okolní ostrovy. Zahrady jsou ideálním místem pro relaxaci a odpočinek od shonu města. Navštivte je v podvečer a užijte si krásný západ slunce nad přístavem. Zahrady jsou zdarma a otevřené celý den, takže se sem můžete zastavit kdykoliv.

 •  

  National War Museum

  Národní válečné muzeum na Maltě je skvělým zdrojem informací o bojích, které se zde odehrály. Expozice zahrnuje všechny významné bitvy a konflikty, které se na Maltě uskutečnily. Návštěvníci se zde mohou dozvědět o historii Malty a jejích vojenských vítězstvích. Muzeum nabízí interaktivní výstavy a mnoho artefaktů ze světových válek.

 •  

  The Lascaris War Rooms

  Navštivte Lascaris War Rooms na Maltě a prozkoumejte podzemní bunkry, které hrály klíčovou roli v druhé světové válce. Tento tajný komplex byl používán britskou armádou k řízení obrany ostrova. Prohlédněte si mapy, telefony a další vybavení používané během války. Lascaris War Rooms jsou jednou z nejvýznamnějších historických památek na Maltě a určitě stojí za návštěvu.

 •  

  Casa Rocca Piccola

  Casa Rocca Piccola je krásným příkladem barokní architektury. Tento palác, který je v současné době otevřený pro veřejnost, byl kdysi domovem maltské šlechty. Uvnitř si můžete prohlédnout nádherné fresky a sbírku starožitností. Navštivte tento skvost v srdci Valletty a ponořte se do historie Malty.

Počasí v Maltě

Na grafu jsou uvedená průměrná denní minima a maxima v jednotlivých měsících (plné čáry). Přerušovanou čárou jsou potom uvedené maximální teploty v daném měsíci (průměr za posledních 30 let). Před cestou tedy můžete předpokládat, že maximální denní teplota bude okolo průměrné (plná čára), ale je třeba počítat, že se může při "troše štěstí" pohybovat kolem přerušované čáry (průměr maximálních teplot - nejedná se o absolutní maximum!)

Letiště k destinaci Malta

K cestě do destinace Malta lze využít 1 letiště.

Ubytování v Maltě

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

Dublin
✈️ Zpátečka
🎉 1 226 Kč

Do Irska během září

Irsko
Před 10 hodinami
Burgas - pláž
🌴 Dovolená
🚀 7 490 Kč
Kaunas
✈️ Zpátečka
🤩 758 Kč
Göteborg
Stockholm
Riga
🤘 Multi-city
👌 2 169 Kč
pohled z výšky na Puerto Rosario, Fuerteventura
🌴 Dovolená
💣 8 990 Kč
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz