Milán

Prodloužený víkend v Miláně

Plánujete prodloužený víkend v Miláně? Na obletsvet.cz naleznete všechny informace.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Prodloužený víkend v Miláně

Vyražte na víkend do italské metropole. Letenky na prodloužený víkend v Miláně pořídíte od 690 Kč z Vídně,z Prahy pak od 1 280 Kč. Najděte si také levné ubytování na celý pobyt a přečtěte si průvodce MIlánem.
ItálieItálie
☕ Kavárny
🏛️ Architektura
👀 Památky
🍸 Noční život

Rychlý přehled

Stát

Itálie

Letiště

3 letiště (LIN,BGY,MXP)

Co vidět v Miláně

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout 8 míst, co vidět v Miláně .

 •  

  Duomo di Milano

  Milánský dóm je jedním z největších gotických katedrál na světě. Stojí v samém srdci města, blízko dalších milánských památek. Milánský dóm se začal stavět v roce 1286, dostavěn byl až v roce 1887. Poslední detaily byly dokončeny až dokonce až roku 1965. Vystoupejte na střech dómu a užijte si výhled na celý Milán. Na nejvyšším místě chrámu stojí socha Panny Marie, známá jako Madonnina.

 •  

  Sforzesco

  Castello Sforzesco je pevnost z cihel, kterou zde rod Sforzsů zrekonstruoval do z původního hradu krásné rezidence. První opevnění na tomto místě bylo postaveno v roce 1368 a po celou svou historii bylo několikrát poškozeno a dokonce i zbouráno. V roce 1905 došlo k obnově pevnosti do původního stavu. Nyní zde sídlí Muzeum antického umění (Museo d´Arte Antica) a Muzeum prehistorie (Museo della Preistoria).

 •  

  Galleria Vittorio Emanuele II

  Nejstarší nákupní pasáž v Itálii byla postavena v roce 1877. Název dostala podle Viktora Emanuela II., který byl prvním králem italského království a architektem tohoto díla je Giuseppe Mengoni. Nachází se jen pár kroků od slavného milánského dómu, mezi Piazza del Duomo a Piazza della Scala. Mozaikové vzory na podlaze představují různá italská města: vlk symbolizuje Řím, býk reprezentuje Turín, lilie je charakteristická pro Florencii.

 •  

  Santa Maria delle Grazie

  Chrám Santa Maria delle Grazie byl postaven v roce 1490. Není významný architekturou, nýbrž tím, co se ukrývá vevnitř. Naleznete zde jeden z nejznámějších obrazů mistra Leonarda da Vinci – Poslední večeře Páně. Dílo zachycuje okamžik, kdy Kristus sděluje svým následovníkům, že jeden z nich ho zradí.

 •  

  Sempione Park

  Největší milánský park, kam chodí odpočívat místní. Nachází se hned vedle pevnosti Sforzesco. Byl vybudován v roce 1893 a dohromady má přes 47 hektarů. Naleznete zde Arco della Pace, nebo-li vítězný oblouk, který byl dokončen v roce 1838 na oslavu sjednocení Itálie.

Počasí v Miláně

Kdy jet do Milána? Počasí v Miláně na celý rok přehledně. Naplánujte si dovolenou v Miláně podle počasí.

Na grafu jsou uvedená průměrná denní minima a maxima v jednotlivých měsících (plné čáry). Přerušovanou čárou jsou potom uvedené maximální teploty v daném měsíci (průměr za posledních 30 let). Před cestou tedy můžete předpokládat, že maximální denní teplota bude okolo průměrné (plná čára), ale je třeba počítat, že se může při "troše štěstí" pohybovat kolem přerušované čáry (průměr maximálních teplot - nejedná se o absolutní maximum!)

Letiště k destinaci Milán

Milán disponuje 3 letišti. Nejčastěji přiletíte na letiště Milán Malpensa či vzdálenější Milán Bergamo. Třetím je pak letiětě Milán Linate, které je hned po Milánu Malpensa druhé nejvytíženější letiště v Miláně.

Doprava z/na letiště Milán BGY

 • Autobus Terravision

  Pro cesty do centra využijte autobusy společnosti Terravision.


  ~ 55 min
  10 €
  Rezervace online
 • Autobus Autostradale

  Z letiště se dostanete do centra Milána se společností Autostradale.


  ~ 50 min
  10 €
  Rezervace online

Doprava z/na letiště Milán MXP

 • Malpensa Bus Express

  Autobus společnosti Autostradale jezdí každou půlhodinu.


  ~ 50 min
  8 €
  Rezervace online
 • Bus Terravision

  Jezdí každou půlhodinu.


  ~ 50 min
  8 €
  Rezervace online
 • Vlak Malpensa Express

  Nejrychlejší způsob, jak se dostat do centra Milána.


  ~ 45 min
  13 €
  Rezervace online

Ubytování v Miláně

Hledáte levné ubytování v Miláně? Seznam nejlepších ubytování v centru Milána s 15% slevou.

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

Menorca
✈️ Zpátečka
😎 788 Kč
Neapol - přístav
Benátky
🤘 Multi-city
💣 1 502 Kč
Londýn
✈️ Zpátečka
👍 571 Kč
Sardinie - moře
✈️ Zpátečka
🤩 895 Kč
Palma de Mallorca
Málaga
🤘 Multi-city
🔥 1 551 Kč
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz